وزیر امور اقتصادی و دارایی:

پرتفوی صنعت بیمه دو برابر شده است

پرتفوی صنعت بیمه دو برابر شده است

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: در 7 ماهه امسال پرتفوی صنعت بیمه یا مجموع تعهدات بیمه و بیمه نامه های معتبر دو برابر شده است.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از صدا و سیما، فرهاد دژپسند در پیامی به مناسبت روز ملی بیمه اشاره کرد: باید شرایطی ایجاد شود که بیمه در ذهن مردم بعنوان یک پناهگاه امن و پشتیبان نهادینه شود. صنعت بیمه در وضعیت سختی، چون تحریم های دشمنان، اپیدمی بیماری کرونا و حوادث طبیعی سالهای اخیر، به خوبی نقش آفرین بوده است. بیمه بعنوان یک مؤلفه اقتصادی، در اقتصاد کشور از اهمیت ویژه ای برخوردارست و هر چه ضریب نفوذ این صنعت افزایش یابد، اقتصاد کشور مسیر پیشرفت را در بستر مطمئن تری طی خواهد نمود.
در پیام وزیر اقتصاد آمده است: صنعت بیمه با طراحی و ارائه محصولات و خدمات نوآورانه برای واکنش سریع به رویدادهای فردی و گروهی در هنگام بروز زیان های مالی، واگذاری و توزیع ریسک فعالیت ها، حفاظت از سرمایه ها، مشارکت در سیاست های اجتماعی، حفظ و تقویت زنجیره تولید، تزریق سرمایه به اقتصاد ملی، پشتیبانی از ایجاد زیربناهای کشور، تسهیل ابداع و ابتکار و تسهیل تامین مالی، نقشی بی بدیل در پشتیبانی از اقشار جامعه، فعالان اقتصادی، کسب وکارها و اقتصاد کشور ایفا می کند.
در این پیام اضافه شده است: در این صنعت باید شرایطی ایجاد شود که بیمه در ذهن مردم بعنوان یک پناهگاه امن و پشتیبان نهادینه شود، به شکلی که هر فردی که در معرض نا اطمینانی قرار گرفت، احساس نماید یک پناه دارد و آن صنعت بیمه است و مردم بیمه را فقط بیمه های الزامی مانند شخص ثالث ندانند، بلکه برای هر کاری ابتدا به دنبال شناسایی بیمه نامه متناسب بوده تا ریسک خودرا با صنعت بیمه پوشش دهند.
بگفته وزیر اقتصاد صنعت بیمه از سال ۱۳۹۷ جهش قابل توجهی را آغاز نموده که حالا شاهد نتایج مثبت آن هستیم، با کوشش های انجام شده در صنعت بیمه اقدامات خوبی در زمینه الکترونیکی کردن و دیجیتالی نمودن خدمات بیمه ای انجام شده است، همین طور سهم بیمه های غیردولتی با هدف کاهش ضریب تمرکز در این صنعت و همین طور ضریب نفوذ بیمه در سطح جامعه افزایش یافته و این ضریب از ۲.۴ درصد در سال ۱۳۹۷ به ۲.۵ درصد در سال ۱۳۹۸ ارتقا پیدا کرده است.
در این پیام آمده است: پرتفوی بیمه ای در هفت ماهه سال جاری نیز به عدد ۴۲.۶ هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به زمان مشابه سال ۱۳۹۷ به بیش از دو برابر افزایش یافته است. پوشش بیمه ای تمامی ریسک های موجود در کشور در وضعیت تحریم های سخت دشمنان، طراحی «بیمه نامه تعطیلی کسب وکار به سبب اپیدمی و پاندمی» برای پشتیبانی از کسب وکارها در وضعیت کرونا و همین طور ارائه خدمات بیمه ای در حوادث طبیعی سالهای اخیر همچون موارد نقش آفرینی مطلوب صنعت بیمه در کشور است. یقین دارم به ثمر نشستن تأسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی، که با همکاری خوب مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و اینک مراحل نهایی خودرا برای عملیاتی شدن طی می کند، پیشبرد بیمه هوشمند و ارتقای فرهنگ بیمه در جامعه، ارتقای بیش از پیش صنعت بیمه کشور را به دنبال خواهد داشت.

1399/09/15
23:14:59
5.0 / 5
1125
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن