معاون استاندار تهران:

هیچ واحد تولیدی و صنعتی در استان تهران تعطیل نشده است

هیچ واحد تولیدی و صنعتی در استان تهران تعطیل نشده است

به گزارش تاكسی مدرن معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به فعال سازی 129 واحد تولیدی راكد اظهار داشت: هیچ واحد تولیدی صنعتی در استان تهران تعطیل نشده است.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، جلسه شورای اطلاع رسانی استان تهران به ریاست شکراله حسن بیگی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران و با حضور حشمت اله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران و سایر مسئولان انجام شد که در این نشست عسگری ضمن ارائه گزارشی از عملکرد حوزه معاونت اقتصادی اظهار داشت: پیگیری و تسریع در حل مشکلات واحدهای تولیدی اولویت مهم در سال جهش تولید است که اقدامات ما معطوف این مهم می باشد.

وی افزود: در شش ماهه نخست سال جاری رشد ۲۱ درصدی جواز تاسیس در بخش کشاورزی و رشد ۳۶ درصدی پروانه بهره برداری در بخش کشاورزی را شاهد بودیم، ضمن اینکه جواز تاسیس در بخش صنعتی نیز با رشد ۱۶۰ درصدی همراه شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران اشاره کرد: رشد ۳۵ درصدی جواز تاسیس در بخش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و رشد ۷ درصدی پروانه بهره برداری در این بخش نیز از دیگر اقدامات مطلوب در این عرصه می باشد.

عسگری سپس با اعلان اینکه بیش از ۳۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پشتیبانی از تولید پرداخت شده است اظهار داشت: فعال سازی ۱۲۹ واحدی تولیدی راکد و تعیین تکلیف ۱۸ واحد تملیکی و تولیدی نیز از دیگر اقدامات موثر در شش ماهه اول سال جاری بوده است، ضمن اینکه با پیگیری و همکاری اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و برگزاری جلسات مستمر در شش ماهه سال جاری هیچ کدام از واحدهای تولیدی صنعتی استان تهران تعطیل نشده است.

وی با اشاره به موثر بودن اقدامات در کاهش نرخ بیکاری اشاره کرد: نرخ بیکاری استان تهران در سال ۹۸ حدود ۱۰.۲ درصد بوده که در بهار سال جاری با کاهش ۱.۴ درصدی به ۸.۸ درصد رسید؛ همین طور نرخ بیکاری در تابستان سال قبل ۱۰.۸ درصد بوده که با کاهش ۴.۴ درصدی به ۶.۴ درصد در تابستان سال جاری رسیده است.
منبع:

1399/08/26
21:26:17
5.0 / 5
948
تگهای خبر: تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن