پیشنهاد نصب پلاك وضعیت ایمنی روی ساختمان ها

پیشنهاد نصب پلاك وضعیت ایمنی روی ساختمان ها

یك كارشناس ایمنی پیشنهاد نمود تا مرتبه و وضعیت ایمنی ساختمان ها با نصب پلاك های ایمنی مشخص شود.


محمدرضا مرشد دوست در گفت و گو با ایسنا، در باره موضوع انتشار یا عدم انتشار فهرست ایمنی ساختمان های پایتخت، اظهار نمود: باید در این رابطه از دو جهت ایمنی و امنیت به صورت متقابل نگاه نماییم اگر نگاه ایمنی و امنیتی ما در یک راستا باشند به نتیجه مطلوبی خواهیم رسید.
مرشد دوست افزود: البته در بعضی از نقاط دنیا طرحی تحت عنوان پلاک های ایمنی وجود دارد که به وسیله آن وضعیت و مرتبه ایمنی تمام خانه ها با رنگ بندی مشخص می شود. پیشنهاد من این است که این پلاک ها با کمک سازمان های مختلف همچون آتش نشانی، مدیریت بحران، پدافندغیرعامل و... تهیه شده و مانند پلاک آدرس در سردر ساختمان ها نصب شود.
وی افزود: این مساله سبب می شود تا مردم از وضعیت ایمنی سازه ها و ساختمان ها با خبر شوند. بعنوان مثال اگر یک خانه در مرتبه زرد قرار دارد در مرحله هشدار، سبز در مرحله ایمن و قرمز در مرحله خطر است و مالک موظف است برای حل آن اقداماتی را انجام دهد.
این کارشناس ایمنی اظهار نمود: این پلاک های ایمنی همیشه پویا است و نیاز به بررسی مداوم دارد، چونکه امکان دارد یک ساختمان در شش ماهه اول سال در شرایط هشدار باشد اما بعد از انجام ایمن سازی های لازم باردیگر در مرحله ایمن قرار بگیرد، یا برعکس آن، بدین جهت لازم است که نظارت بر ایمنی ساختمان ها، ادامه دار باشد.
بگفته وی، پلاک های ایمنی حتی در قیمت گذاری املاک و اجاره بها نیز موثر است و البته یک مشکل آن که با فرهنگسازی قابل حل است، این است که ممکنست سبب سوء استفاده برخی افراد قرار گرفته و خانه های پلاک سبز بیشتر قیمت گذاری شوند.
مرشد دوست افزود: در کشور های پیشرفته اگر ساختمان ایمن نباشد خود مردم در آن زندگی نمی کنند، اما متاسفانه در کشور ما ایمنی بعنوان یک مطالبه مطرح نمی گردد. البته اگر الان هم این مطالبه گری هم وجود داشته باشد منبع معتبری برای اطلاع از ایمنی ساختمان ها وجود ندارد.

منبع:

1399/08/10
13:27:25
5.0 / 5
1090
تگهای خبر: املاك , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن