موافقت كمیسیون ماده پنج تهران با كلیات طرح ۱۲۰ هكتاری میلاد

موافقت كمیسیون ماده پنج تهران با كلیات طرح ۱۲۰ هكتاری میلاد

تاكسی مدرن: در جلسه كمیسیون ماده پنج شهر تهران با كلیات طرح شهری مجموعه 120 هكتاری میلاد موافقت شد.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران و با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل شد.
علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج در این زمینه اظهار داشت: سایت ۱۲۰ هکتاری مجموعه میلاد در بین چهار بزرگراه مهم شهر تهران (همت، حـــکیم، چمران و شیخ فضل الله) قرار گرفته است که در دهه ۱۳۸۰، برج میلاد و مرکز همایش ها در محدوده میانی و شمالی سایت در زمینی به وسعت ۱۸ هکتار راه اندازی شده است.
اشراقی اضافه کرد: در چشم انداز ترسیم شده، مقرر است تا این مجموعه به مرکز دیپلماسی فرهنگی پایتخت تبدیل گردد، بطوریکه سبب تقویــــت هویت رقابتی پایتخـــت در عرصه های بین المللی شده و دارای کارهای مختلفی همچون بام فرهنگ، هنر و فناوری، مرکز مــــــلی و حوزه تخصــصی برگـــزاری همایش ها، نمایش و... باشد، این مساله باید به شکلی باشد که زمینه ساز بسط و تجلی صنایع فرهنگی خلاق کشور شود؛ با این دیدگاه طرح پیشنهادی مشاور در جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران بررسی شده و بعد از بحث و بررسی کارشناسی، با کلیات طرح مجموعه ۱۲۰ هکتاری میلاد با رویکرد غالب فرهنگی - اقتصادی موافقت شد.
رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج درباب نکات کارشناسی مدنظر اظهار داشت: در طراحی شهری این مجموعه بر حفظ تقارن مجــــموعه، تعیین محدودیت ارتفاعی بمنظور شاخص نمودن برج میلاد و حفظ دید آن، فرم پلکانی طرح بمنظور احیاء تپه مجاور، توجه به پهنه یکپارچه متعادل و هم پیوند با عرصه های پیرامونی نظیر بوستان پردیسان تاکید شده است.
طبق گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، وی درباب سناریوهای پیشنهادی اظهار داشت: در طرح مذکور دو ایده مطرح بوده یکی مجموعه تخصصی تجارت بین المللی و دیگری بام فرهنگ، هنر و فناوری، که مقرر شد طرح نهایی ترکیبی از این دو ایده و شامل کـاربری های اصلی فرهـنگی–هنری (کاخ جشنواره، سالن های سینما، تئاتر، موسیقی، مرکز مطالعات، نمایشگاه، رستوران ها، اداری، تجاری و آکادمی هنری) و تفریحی–گردشگری ( فضای اقامتی، ورزشی، سالـــن های همایش) با زیر بنای ۲۵۰هزار متر مربع باشد.
اشراقی بیان کرد: قرار شد در مجموع تراکم ساختمانی با زیربنای موجود فعلی که شامل دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستان میلاد، مرکز انتقال خون ایران، مـــــــــرکز همـــــایش ها و برج میــــــلاد هست، دربر گیرنده ۵۴ درصد از کل مساحت مجموعه باشد.
وی ادامه داد: همین طور تصمیم گرفته شد کاربری های اقتصادی مجموعه حداکثر تا سقف ۲۰ درصد مازاد بر پیشنهاد طرح ارائه شده اصلاح شده و امکان دسترسی بهره برداران و مراجعین بوسیله تقویت اتصال مجموعه به مترو فراهم گردد.
رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج با تاکید بر ضرورت تقویت ارتباط مجموعه در جبهه شرقی با بوستان گفت و گو و بافت های مجاور و لوپ های دوچرخه و محورهای پیاده راهی داخل مجموعه، اظهار داشت: بنا شد طرح معماری مجموعه به صورت فاخر و متناسب با جایگاه برج میلاد در مقیاس بین المللی طراحی و اجراء گردد و اصلاحات لازم در شبکه دسترسی و تأییدات ترافیکی با هماهنگی معاونت های شهرسازی و معماری و حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران صورت گرفته و طرح نهایی به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارسال شود.
منبع:

1399/06/25
12:48:12
5.0 / 5
1565
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن