فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران خبر داد

كاهش ۴۷ درصدی وسعت آتش سوزی های مناطق چهارگانه تهران

كاهش ۴۷ درصدی وسعت آتش سوزی های مناطق چهارگانه تهران

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به اینكه موارد آتش سوزی در مناطق چهارگانه تحت مدیریت اداره حفاظت محیط زیست استان تهران نسبت به زمان مشابه سال قبل بالا رفته است از كاهش 47 درصدی  وسعت آتش سوزی عرصه های این مناطق نسبت به سال قبل آگاهی داد.فرهاد زندی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: باتوجه به تجهیرات اطفای حریق تهیه شده و برنامه ریزی ها و آموزش هایی که امسال صورت گرفت در شش ماهه نخست سال جاری تابحال ۷۹ مورد حریق و عملیات اطفای حریق در مناطق چهارگانه استان تهران انجام شد.

وی افزود: از ۷۹ فقره حریق ۷۲ فقره آن در پارک ملی خجیر و سرخه حصار، یک فقره در منطقه شکار ممنوع لار، سه فقره در منطقه حفاظت شده لواسان، یک فقره در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی، یک مورد در منطقه حفاظت شده فیروزکوه و یک مورد در منطقه حفاظت شده کویر در تالاب بندعلیخان رخ داده است که در مجموع حدود ۷۱۰ هکتار از مراتع مناطق چهارگانه استان تهران طعمه حریق شد.

به گفته زندی، موارد حریق و عملیات اطفای حریق طی شش ماهه نخست سال تابحال نسبت به زمان مشابه سال قبل بالا رفته است اما در عین حال وسعت آتش سوزی مراتع مناطق چهارگانه تحت مدیریت اداره حفاظت محیط زیست استان تهران نسبت به زمان مشابه سال قبل ۴۷ درصد کاهش داشته است. در زمان مشابه سال قبل ۵۷ فقره حریق در مناطق چهارگانه استان تهران رخ داد که ۱۵۰۰ هکتار از مراتع این مناطق درپی این آتش سوزی ها از بین رفت.

وی افزود: با وجود افزایش موارد حریق در مناطق چهارگانه استان تهران نسبت به سال قبل اما به سبب رسیدن بموقع نیروها به محل مورد نظر و مهار بموقع حریق اجازه سرایت آتش به مراتع دیگر داده نشد. بدین جهت وسعت آتش سوزی ها گسترش پیدا نکرد و نسبت به زمان مشابه سال قبل وسعت کمتری از مراتع استان تهران گرفتار حریق شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران درباره برنامه ها و تمهیدات اندیشیده شده برای پیشگیری و مقابله با حریق های احتمالی سال آینده توضیح داد و اظهار داشت: برنامه های پیشگیرانه برای مقابله با آتش سوزی در مراتع ادامه خواهد داشت و برای سال آینده برگزاری کلاس های آموزش اطفای حریق برای مردم و دهیارهای محلی در دستور کار است. همین طور بر طبق همکاری ها و هماهنگی های صورت گرفته با آتش نشانی های اطراف مناطق چهارگانه مقرر است آتش نشانی های این مناطق با اداره حفاظت محیط زیست استان تهران در عملیات اطفای حریق همکاری و به نیروهای اطفای حریق کمک کنند.

زندی در آخر صحبت های خود ضمن بیان اینکه افزایش تجهیزات اطفای حریق نیروهای یگان حفاظت محیط زیست و محیط بانان استان تهران نیز در دستور کار است، اشاره کرد: افزایش تجهیزات اطفای حریق کمک می نماید تا نیروها بتوانند با موفقیت و سرعت بیشتری مبادرت به اطفای حریق کنند تا مراتع کمتری گرفتار حریق شوند. این مسئله اهمیت زیادی دارد چونکه گیاهان مراتعی که گرفتار حریق می شوند علاوه بر اینکه دارای ارزش دارویی هستند منبع تغذیه حیات وحش به حساب می آیند بدین سبب از بین رفتن آنها موجب ایجاد مشکلات زیادی برای حیات وحش می شود.
1399/06/24
13:48:47
5.0 / 5
1361
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن