بهره برداری از فاز دوم پایانه شهید كلاهدوز مترو در سال آتی

بهره برداری از فاز دوم پایانه شهید كلاهدوز مترو در سال آتی

به گزارش تاكسی مدرن مدیرعامل متروی تهران در بازدید از عملیات اجرایی پایانه شهید كلاهدوز در خط ۴ متروی تهران با ابراز امیدواری نسبت به اینكه بهره برداری از فاز ۲ پایانه كلاهدوز تابستان سال آتی انجام می شود، اظهار داشت: این پروژه در مجموع ۷۰ درصد پیشرفت فیزیكی داشته است.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، علی امام در بازدید از پایانه کلاهدوز با اشاره به آنکه این پروژه در مجموع ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، عنوان کرد: پروژه پایانه شهید کلاهدوز در زمینی به مساحت ۱۶ هکتار در حال ساخت است. این پروژه شامل ۳ فاز است؛ فاز یک در سال های گذشته به بهره برداری رسیده است. هم اکنون عملیات عمرانی فاز دوم شامل بخش تعمیرگاهی در حال اجرا می باشد. شروع به کار فاز دوم به علت شیوع کرونا با کمی تاخیر انجام شد، اما امیدواریم تابستان سال آینده این فاز را به بهره برداری برسانیم.
ایشان در ادامه اظهار داشت: به صورت استاندارد ۱۰ درصد از قطارها باید برای تعمیرات اساسی یا دوره ای در پایانه ها بوده و ۱۰ درصد هم باید برای شرایط اضطرار در حالت آماده باش قرار داشته باشند؛ تنها در این صورت است که می توان به شرایط پایدار دست یافت. راه اندازی پایانه شهید کلاهدوز در همین راستا مد نظر قرار داشته و ضمن تسهیل کاهش سرفاصله حرکتی در خط ۴، به اتکاپذیری خط کمک شایان توجهی می کند. تجهیز این پایانه همچون تأمین تجهیزات تعمیرگاهی، سیستم شستشوی قطارها و بالابر، توسط یک پیمانکار به صورت جداگانه صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل متروی تهران با اشاره به اینکه سیستم شستشوی قطارها که به صورت مکانیزه در نظر گرفته شده توسط شرکت های داخلی تأمین می شود، عنوان کرد: این در شرایطی است که این سیستم در سال های گذشته از شرکت های چینی خریداری می شد. سایر تجهیزات تعمیرگاهی البته باید از خارج کشور تهیه شود.
بنا براعلام روابط عمومی شرکت مترو، او در آخر با تاکید بر اهمیت راه اندازی پایانه ها در ابتدا یا انتهای خطوط اظهار داشت: پایانه ها بخش مهمی از خطوط مترو هستند که عمده کاربری آنها علاوه بر تسهیل و تنظیم سرفاصله حرکتی قطارها، پارک شبانه ناوگان، انجام بازرسی، تعمیرات لازم و شستشوی واگن ها است.
منبع:

1399/06/23
13:24:00
5.0 / 5
1953
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن