در شورای شهر تهران تصویب شد:

تغییر نام خیابان سازمان آب به نام مهندس تاجر

تغییر نام خیابان سازمان آب به نام مهندس تاجر

به گزارش تاكسی مدرن اعضای شورای اسلامی شهر تهران به تغییر نام ۷ خیابان در پایتخت رأی مثبت دادند.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران بامداد امروز بررسی نام گذاری چند معبر تهران را در دستور کار قرار دادند که محمد جواد حق شناس بعنوان رئیس کمیته نام گذاری شورای شهر به تشریح این نام گذاری ها پرداخت و اظهار داشت: پیشنهاد شده است که یک پل بی نام در بزرگراه آزادگان واقع در منطقه ۲۱ به نام سرلشگر خلبان شهید مکری نام گذاری شود و همینطور پیشنهاد شده است که کوچه حاج عبدالمحمود در منطقه ۱۱ که جنب بیمارستان فارابی قرار دارد به نام پروفسور شمس که بنیانگذار بیمارستان فارابی و مؤسس انجمن چشم پزشکی ایران است، گذاشته شود.

وی ادامه داد: همینطور به پیشنهاد مسجد جامعی نام گذاری خیابان سازمان آب حدفاصل بزرگراه شیخ فضل الله نوری تا بلوار آیت الله کاشانی در محدوده گذر صادقیه در منطقه ۲ و ۵ به نام مهندس تاجر پیشنهاد شده است و این در شرایطی است که خیابان سازمان آب ۱۷ بار در تهران تکرار شده است.

وی ادامه داد: پیشنهاد شده که کوچه عدالت به نام شهید علی اکبر کلاته در منطقه ۱۱ نام گذاری شود چون که کلمه عدالت ۲۸ مورد تکرار در تهران داشته وخانواده این شهید هم در این خیابان ساکن هستند.

حق شناس با بیان این که پیشنهاد می شود خیابان شاهد به نام جهادگر شهید محمد تقی ر ضوی که از بزرگان قرارگاه جهاد سازندگی در دوران جنگ است نام گذاری شود اظهار داشت: این پیشنهاد نام گذاری توسط حناچی مطرح شده که در بزرگراه ارتش قرار دارد و این در شرایطی است که پیشنهاد می شود خیابان سراج به نام جهادگر شهید آغاسی زاده نام گذاری شود چون که خیابان سراج ۵ بار در تهران تکرار شده است.

رئیس کمیته نام گذاری شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: همینطور پیشنهاد می شود خیابان آزادی حدفاصل بزرگراه سعیدی تا بلوار یافت آباد در منطقه ۱۸ به نام شهیدان مایلی نامگذاری شود و این در شرایطی است که نام آزادی ۷۱ بار در تهران تکرار شده است. همینطور پیشنهاد می شود میدان باربری در منطقه ۱۶ در محدوده خیابان رجایی به نام دانش آموز نامگذاری شود.

به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، حسن رسولی در مخالفت با تغییر نام کوچه حاج عبدالمحمود به نام پروفسور شمس اظهار داشت: محل کار و زندگی پروفسور شمس در خیابان ویلا بوده است و بهتر است در همان محدوده یک نام گذاری داشته باشیم.

همینطور مسجد جامعی با بیان این که کوچه عبدالمحمود به محل اسکان کارگران و محل فروش پیچ و مهره تبدیل گشته و هیچ سنخیتی با چشم پزشکی ندارد، اظهار داشت: به نظر می آید باید یک مکان بهتری را انتخاب نماییم و همینطور باید بگویم که ما برای نخستین بار است که می خواهیم یک مکان به نام دانش آموزان شهید نام گذاری نماییم و این محل به علت آن که محل شهادت ۱۶ دانش آموز در حمله هوایی بوده بسیار مناسب می باشد.

به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران به ۷ مورد نامگذاری رأی مثبت دادند اما بند ۲ یعنی تغییر نام کوچه حاج عبدالمحمود به پروفسور شمس را جهت بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه برگشت دادند.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران همینطور به تغییر نام چند خیابان دیگر در تهران رای مثبت دادند.
به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، محمد جواد حق شناس در تشریح مصوبات کمیسیون نام گذاری شورای شهر تهران در جلسه 41 خود اظهار داشت: 10 پیشنهاد دیگر برای تغییر نام به صحن شورای شهر آوردیم که این نام گذاری ها مصوب جلسه 41 کمیته نام گذاری است.

وی با بیان این که پیشنهاد می شود 16 متری گلستان حدفاصل بزرگراه اشرفی اصفهانی و میدان پونک به علت 92 مورد تکرار به نام شهید اسلامیان نامگذاری شود اظهار داشت: همینطور پیشنهاد می شود کوچه بی نام در منطقه 11 حدفاصل خیابان وحدت اسلامی تا خیابان شهید رضایی مجد به نام دوم تغییر نام دهد.

وی ادامه داد: همینطور پیشنهاد می شود کوچه حافظ حدفاصل دیباچی جنوبی تا سنجابی در منطقه 3 که کوچه محل زندگی مرحوم اعظم طالقانی بود به نام وی تغییر نام دهد.

حق شناس با بیان این که پیشنهاد می شود کوچه نصر 5 حدفاصل خیابان شاه آبادی و بلوار شاهد در منطقه 15 هم به نام شهید فریدون روزبهانی تغییر نام دهد، اظهار داشت: همینطور پیشنهاد می شود پل روگذر کن در منطقه یافت آباد به نام شهیدان عابدی نامگذاری شود.

وی ادامه داد: همینطور سه کوچه بی نام در شهرک صدرا واقع در مجتمع مسکونی عقاب در منطقه 22 قرار دارد که پیشنهاد می شود به نام آشیانه یک تا سه تغییر نام دهد.

وی افزود: کوچه بی نام در منطقه 22 حوالی چیتگر هم به نام شهید ابراهیم شهرکی و همینطور کوچه آیرم هم در منطقه 11 در خیابان جمهوری به نام شهید حیدری جوزانی تغییر نام داده شود.

به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، بهاره آروین در انتقاد به تغییر نام کوچه 16 متری گلستان اظهار داشت: این خیابان به این نام آن شهرت یافته و مطمئن باشید که سال ها طول می کشد مردم به نام جدید آشنا گردند.

به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتا به تغییر نام تمامی خیابان های قید شده رأی مثبت دادند.
1399/05/21
14:23:20
5.0 / 5
2177
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن