مدیرعامل شركت متروی تهران خبر داد:

كوشش برای تكمیل هر چه سریع تر پایانه اكباتان

كوشش برای تكمیل هر چه سریع تر پایانه اكباتان

مدیرعامل مترو از تخصیص بخشی از منابع حاصل از قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت برای تكمیل پایانه اكباتان اطلاع داد و اظهار داشت: از مجموع ۱۵۲ میلیارد تومان پول حاصل از این قانون ۵۰ میلیارد تومان آن در بخش زیرساخت و ۱۰۲ میلیارد تومان آن در بخش بهره برداری متروی تهران و حومه به كار گرفته می شود.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، علی امام در اینباره اظهار داشت: تخصیص ۵۰ میلیارد تومان از مجموع ۱۵۲ میلیارد تومان منابع حاصل از صرفه جویی سوخت( سهم متروی تهران از جانب وزارت نفت بر مبنای ماده ۱۲ «قانون رفع موانع تولید و رقابت پذیری و ارتقای نظام مالی کشور») به بخش زیرساخت است و بر طبق این قانون هر میزان که حمل و نقل ریلی بتواند در کاهش مصرف سوخت مؤثر باشد، مبلغ ناشی از این صرفه جویی به توسعه حمل و نقل ریلی تخصیص داده می شود.
امام با اشاره به آنکه این قانون در سال ۱۳۹۴ تصویب و از سال ۱۳۹۶ اجرایی شد، عنوان کرد: در این سال، تفاهم نامه ای بین شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و اتحادیه قطارهای شهری و متروی تهران منعقد شد که بر مبنای آن از آغاز سال ۹۶ به ازای هر میزان افزایش مسافر که با ورود ناوگان جدید در مترو ایجاد می شود، ۹ و هشت دهم سِنت صرفه جویی سوخت حاصل می شود و این مبلغ باید به مدت ۱۰ سال برای توسعه حمل و نقل ریلی هزینه شود.
مدیرعامل مترو با اشاره به اینکه ۱۵۲ میلیارد تومان بخشی از مطالباتی است که بر طبق این قانون باید به توسعه حمل و نقل ریلی در تهران اختصاص پیدا کند، عنوان کرد: از مجموع ۱۵۲ میلیارد تومان، ۵۰ میلیارد تومان به بخش زیرساخت اختصاص می یابد. شرکت مترو در نظر دارد این بودجه را در ساخت و تکمیل پارکینگ اکباتان که درمجموع به ۱۲۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد، هزینه کند.
بنا براعلام روابط عمومی شرکت متروی تهران، امام با بیان این که با ورود ناوگان جدید به متروی تهران، بدون شک توسعه و تکمیل پارکینگ ها و پایانه ها ضروری می باشد، اظهار نمود: با انجام این اقدام ضمن تأمین فضا برای پارک قطارهای جدید، یک محل مناسب هم برای تعمیر و نگهداری قطارها فراهم می شود.
منبع:

1399/05/15
22:02:53
5.0 / 5
2469
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن