مدیركل برنامه و بودجه شهرداری تهران خبر داد:

بازگشایی تخصیص اعتبارات سه ماهه دوم سال99

بازگشایی تخصیص اعتبارات سه ماهه دوم سال99

به گزارش تاكسی مدرن مدیركل برنامه و بودجه شهرداری تهران اعلام نمود: تخصیص اعتبارات هزینه ای، سرمایه ای و مالی سه ماهه دوم سالجاری در سامانه بودجه و فاینانس بارگذاری شد.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، روح اله شهیدی پور، با اشاره به برگزاری دومین جلسه کمیته تخصیص اعتبار سال ۱۳۹۹در چهارم تیرماه با حضور شهردار تهران اظهار داشت: مصوبات این نشست توسط معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا ابلاغ گردید و با تلاش همکاران اداره کل برنامه و بودجه هم تخصیص اعتبار ۳ماهه دوم سال در سامانه های بودجه و جامع مالی بارگذاری شد.

وی ادامه داد: با عنایت به پیشبینی تحقق منابع و درآمدها در سال ۱۳۹۹، تخصیص اعتبارات سال در مجموع نقد و غیر نقد معادل ۸۶ درصد (در حدود ۲۶.۴۱۵ میلیارد تومان) شامل غیرنقدی ۱۰۰ درصد (معادل ۶، ۱۱۵ میلیارد تومان) و نقدی به میزان ۸۳ درصد (معادل ۲۰، ۳۰۰ میلیارد تومان) برآورد شده است.

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران با بیان رشد ۲درصدی تخصیص کل و رشد ۳ درصدی تخصیص نقدی سال جاری در مقایسه با سال گذشته، اضافه کرد: همینطور اعتبارات تخصیص یافته نقدی ۶ماهه اول سال به ۹، ۳۴۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

به قول شهیدی پور، برای رفع اشکالات و محدودیتهای گذشته و ایجاد تسهیل در اجرای بودجه، ضمن اینکه طبقه بندی تخصیص اعتبارات خلاصه و بهینه شده، امکان جابجایی تخصیص اعتبارات در ردیفهای داخل هر یک از گروههای اعتباری با هماهنگی و تایید اداره کل برنامه و بودجه فراهم گشته است.

وی ادامه داد: میزان تخصیص اعتبار نقد پروژه های سرمایه ای معادل ۶، ۶۰۰ میلیارد تومان مصوب شده و تعیین میزان تخصیص اعتبارات نقدی پروژه های سرمایه ای غیر مستمر بر مبنای اولویت بندی پروژه ها انجام شده است.

وی با اشاره به اهمیت توسعه حمل و نقل عمومی تصریح کرد: برای اجرای تبصره هفتم بودجه مصوب، درآمدهای توسعه قطار شهری و حمل و نقل ریلی ( ۲درصد عوارض صدور پروانه ساختمانی) و تردد وسایل نقلیه در محدوده طرح ترافیک (۲۰ درصد عوارض تردد وسایل نقلیه) و مجتمع های ایستگاهی صددرصد تخصیص یافته تلقی شده و لازم است معادل کل درآمد حاصله صرفا به منظور کمک سرمایه ای به شرکت مترو پرداخت گردد. ازاین رو تخصیص ردیفهای مذکور در سرجمع پروژه های اولویت دار مرتبط اضافه شده است.

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران اضافه کرد: برای کاهش فاصله بین تخصیص اعتبار و پرداخت نقدینگی ناشی از هزینه های اجتناب ناپذیری مانند برداشتهای قضایی و تسویه دیون و تعهدات، تخصیص نقدی اعتبارات تملک دارائیهای مالی ۶۴ درصد در نظر گرفته شده که در این خصوص تخصیص تملک املاک تصرفی ۱۰۰درصد، بیمه و مالیات ۷۰درصد و تعهدات پیمانکاران ۹۲درصد لحاظ شده است.

طبق گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، شهیدی پور خاطرنشان کرد: با عنایت به تخصیص اعتبار مناسب در نظر گرفته شده برای پروژه های اولویت دار، انتظار می رود انجام عملیات اجرایی و افتتاح و بهره برداری پروژه های مذکور مطابق پیشبینی مقرر صورت پذیرد.
منبع:

1399/04/29
16:59:54
5.0 / 5
2140
تگهای خبر: املاك , ایستگاه , ترافیك , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن