انتشار اوراق مشاركت جدید مترو تا ۳۱تیرماه

انتشار اوراق مشاركت جدید مترو تا ۳۱تیرماه

به گزارش تاكسی مدرن مدیرعامل شركت مترو تهران از باز شدن روزنه ای جدید برای پرداخت مابقی پول اوراق مشاركت مترو از بانك آینده اطلاع داد.


علی امام در گفتگو با ایسنا، در مورد سرانجام واریز بخش دیگر پول اوراق مشارکت به حساب مترو تهران اظهار داشت: همه شهرداریها همچون شهرداری تهران هر ساله به استناد بند "د" تبصره ۵ بودجه کشور می توانند تا سقف مشخصی اوراق منتشر کنند.

وی با اشاره به اینکه در مورد اوراق مشارکت قطارشهری هم برپایه قانون مصوب سال ۸۵ دولت می بایست ۵۰ اوراق را با اصل و سود تضمین کند اظهار داشت: البته دولت در سنوات اخیر در پرداخت بموقع سود اوراق به خریدارها تاخیر داشته بنابراین بانک مرکزی اعلام نموده که اوراق مشارکت با امضا شهردار شهر مذکور، ۱۰۰ درصد تضمین شود که این رویه غلطی است چونکه برپایه قانون، تضمین ۵۰ درصد اوراق به عهده شهرداری و مابقی بر عهده دولت می باشد.

امام در مورد سرانجام پرداخت پول اوراق مشارکت مترو از جانب بانک آینده اظهار داشت: از آنجایی که تضمین وثایق با ملک، به جایی نرسید نسبت به صدور ضمانت نامه بین بانکی از بانک شهر به بانک آینده اقدام کردیم که خوشبختانه ۵۰ درصد تضمین شده توسط شهرداری به حساب مترو واریز شد اما مناقشه و بحث هنوز بر سر ۵۰ درصد مابقی پول اوراق مشارکت مانده است.
وی ادامه داد: البته سازمان برنامه و بودجه طی نامه ای به بانک مرکزی اعلام نموده که دولت ۵۰ درصد باقی مانده را تضمین می نماید و بانک مرکزی هم در نامه به بانک آینده درخواست کرده که اقدامات لازم صورت گیرد اما مسؤلان بانک آینده اعلام نمودند از آنجایی که بانک مرکزی به آنها دستور آزادسازی نداده ملاک عملشان یک نامه نیست، که در حال پیگیری هستیم.

امام با اشاره به اینکه این پول برای توسعه خط شش و هفت مترو باید صرف شود افزود: برپایه برنامه ریزی حداقلی با این پول می توانیم تا آخر سال ۱۲ ایستگاه مترو افتتاح نماییم.
او همینطور در مورد اوراق مشارکت سال ۹۸ مترو با اشاره به اینکه ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای مترو و ۵۰۰ میلیارد تومان هم برای اتوبوس در شورای شهر مصوب شده است اظهار داشت: در حال پیگیری و نامه نگاری برای اخد مجوز انتخاب بانک عامل هستیم و از آنجایی که این اوراق باید تا ۳۱ تیرماه منتشر و ارائه شود امیدواریم تا آن زمان بتوانیم شاهد اتفاق خوبی دراین زمینه باشیم.
منبع:

1399/04/25
14:58:59
5.0 / 5
2071
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن