بازدید هاشمی از محل حادثه انفجار كلینیك سینا

بازدید هاشمی از محل حادثه انفجار كلینیك سینا

به گزارش تاكسی مدرن رئیس شورای شهر تهران در بازدید از محل حادثه انفجار كلینیك سینا درباره حریق شب گذشته اظهار داشت: تاب آوری ساختمان های قدیمی تهران در مقابل حریق كم است.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در حاشیه بازدید از محل کلینیک سینا اطهر که شب گذشته گرفتار حریق شد با اشاره به اینکه در ابتدا گفته شد که پمپ بنزین در خیابان شریعتی گرفتار حریق شده است اظهار داشت: بعد از آن کم کم اعلام نمودند که این حریق در یک کلینیک پزشکی بوده و کپسول های اکسیژن و N۲ گرفتار حریق شده است.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی از همشهریان مان در طبقات فوقانی گرفتار شدند و شعله های آتش از راه پله ها که ما و آتش نشانی به آن حساس هستیم سبب انتقال دود و آتش به طبقات بالا شده است، اظهار داشت: با این که ما بروی مساله پله حساس هستیم اما متاسفانه پیمانکاران و کارفرمایان به این مورد بی توجه هستند و تلاش می کنند با روابط این مساله را حل کنند و مجوز ساخت یا پایانکار را بگیرند.
هاشمی با اشاره به اینکه این ساختمان ها قدیمی هستند و مشخصات آتش نشانی را ندارد، افزود: متاسفانه برخی از همشهریانمان در طبقه فوقانی گرفتار می شوند و دود و آتش سبب می شود که تنفس آنها مبتلا به اختلال شود و تحرک از افراد گرفته می شود.
وی ادامه داد: البته باید چک نماییم که آتش نشانان چنددقیقه ای رسیده اند هرچند که خود آتش نشانان می گویند که ۵ دقیقه ای به محل حادثه رسیده اند و یک ربع پس از وقوع حادثه از ضلع شمالی برای رهایی محبوسین وارد ساختمان شدند اما این افراد در این یک ربع فوت شده بودند که نهایتا آتش نشانان، ۲۰ نفر را نجات داده و متاسفانه ۱۹نفر هم جان خویش را از دست می دهند.
هاشمی با تاکید بر اینکه باید بررسی میدانی دقیق تری در این خصوص صورت گیرد اظهار داشت: اما مهمترین نکته این است که در تهران تاب آوری ما در مقابل حریق ایراد دارد و در ساختمان های قدیمی استاندارهای آتش نشانی رعایت نمی گردد و ساختمان های قدیمی مشکل دارند، به خصوص ساختمان هایی که در ابتدا مسکونی ساخته شده و بعد تغییر کاربری داده اند.
منبع:

1399/04/11
13:56:01
5.0 / 5
2534
تگهای خبر: شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن