رفع مشكلات بوستان ایرانی ها توسط شهرداری

رفع مشكلات بوستان ایرانی ها توسط شهرداری

به گزارش تاكسی مدرن رئیس كمیته معماری و طرحهای شهری شورای شهر تهران با اشاره به مشكلات پیش روی ساخت بوستان ایرانی ها اظهار داشت: شهرداری تهران باید در سطح وسیع تری مشكلات و موانع قانونی راه اندازی این بوستان را رفع كند.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، علی اعطا بامداد امروز در بازدید چند ساعته اش که از منطقه ۱۹ با مبحث کورهپزخانههای خلازیر برگزار گردید با بیان این که بهانه بازدید امروز ما انتشار اخباری از وضعیت نامناسب کورههای آجرپزی بود اضافه کرد: اطلاعات کسب شده نشان میدهد که وضعیت تونلهای زیرکورهها خوب نیست و محلی برای انواع آسیبهای اجتماعی شده است.
وی با بیان این که درحالی وضعیت تونلهای زیر کورههای آجرپزی نامناسب است که مصوباتی در دوره چهارم شورای شهر در خصوص تبدیل این اراضی به یک بوستان فرا منطقهای داشتیم اظهار داشت: با وجود آن که سالها از مصوبه شورای شهر در مورد تبدیل این اراضی به بوستان بزرگ ایرانی ها میگذرد اما اقدامی دراین خصوص صورت نگرفته و به نظر می آید که این عدم اقدام جدایی از مسائل مالی و بودجه به یک سری اختلاف نظر و اختلاف دیدگاه هم بر میگردد که این اختلاف نظرها سبب شده که هیچ تصمیمی در مورد این اراضی گرفته نشود.
وی با بیان این که این اختلاف دیدگاه و نظرها در مورد زمین های این منطقه در داخل شهرداری هم وجود دارد اظهار نمود: امکان دارد همین حالا معاونت فرهنگی نسبت به معاونت خدمات شهری دیدگاه متفاوتی داشته باشد و به نظر می آید مشکل عدم تبدیل این اراضی به بوستان ایرانی ها تنها به مسائل اعتبارات و بودجه بر نمی گردد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص مقایسه بوستان ایرانی ها که سالها رها شده و پادگان ۰۶ که شهرداری با جدیت آنرا دنبال می کند اظهار داشت: پادگان 06 هم اگر قرار بود با پول شهرداری پیش برود بطور قطع به مشکل می خورد و حالا شهرداری در تلاش است که فاز اول بوستان ایرانی ها که ۱۴ هکتار است را به سرانجام برساند.
سخنگوی شورای شهر تهران در واکنش به سخنانی در خصوص این که در این اراضی معتادان و افراد بی خانمانی زندگی می کنند که در طراحیهای این بوستان به این افراد توجه نشده است اضافه کرد: تنها ذینفعان این اراضی افراد بی خانمان نیستند بلکه باید نگاهمان را فراتر ببریم و بببینیم که سرانه فضای سبز در این منطقه به شدت کم است و این در شرایطی است که در این منطقه ۳۰۰ هزار نفر زندگی می کنند و بطور قطع این افراد حق برشهر بیشتری دارند.
او همینطور با اشاره به اوقافی بودن بخش زیادی از این بوستان ۱۸۰ هکتاری اظهار نمود: منع قانونی ایجاد این پارک را نباید نادیده گرفت و به نظر می آید که هم معاونت شهرسازی و هم اداره کل حقوقی شهرداری باید با تحرک بیشتر وارد شود و از دوستانمان در منطقه ۱۹ هم می خواهیم تا با کمک رسانهها مطالبات خویش را با قدرت بیشتری پیگیری کنند.
به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، دراین بازدید که توکلی شهردار منطقه ۱۹ هم حضور داشت از منطقه خلازیر، بوستان ایرانیان، کوره های آجر پزی و محل تجمع معتادان بی خانمان بازدید به عمل آمد.
منبع:

1399/04/04
19:39:19
5.0 / 5
2720
تگهای خبر: آسیب , خدمات , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن