استاندار تهران تاكید كرد:

تهران در رعایت پروتكل های فاصله گذاری اجتماعی پایین ترین استان

تهران در رعایت پروتكل های فاصله گذاری اجتماعی پایین ترین استان

به گزارش تاكسی مدرن استاندار تهران از قرار گرفتن استان تهران در پایین ترین رتبه در حوزه رعایت فاصله گذاری اجتماعی اطلاع داد و اظهار داشت: باید در این عرصه دقت بیشتری اعمال نماییم.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در انتها جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار گردید در تشریح مصوبات این جلسه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: تمدید مرخصی زندانیان به جلسه ۳۱ خرداد ماه موکول شد. در جلسه امروز گزارشی در مورد بررسی وضعیت کشور بخصوص برخی استان ها که قبلا در وضعیت شیوع کمتری بودند و در هفته های جاری شیوع در آنها افزوده شده، عرضه شد، به صورتی که این استان ها نسبت به هفته های قبل افزایش مبتلا شدن و شیوع را شاهد بودند که مقرر شد امکانات مورد نیاز و کمبودهای آنها تامین گردد. همینطور اختیاراتی نسبت به برقراری و اعمال محدودیت ها به استانداران این استان ها داده شد که البته استان تهران جزء آنها نیست.
وی تصریح کرد: روند بیماری در استان تهران کمی افزایش یافته اما در حوزه مرگ و میر همانند گذشته آمارها پایین آمده است. به شکلی که هم اکنون در شرق استان وضعیت خوبی داریم اما در شهرستان های غرب استان نیازمند توجه بیشتر در فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر این که استان تهران تابحال وضعیت بحرانی نداشته است، اضافه کرد: در استان تهران با شیبی به شکل ملایم به پیک شیوع رسیدیم و با وجود پیچیدگی های تراکم جمعیت، کسب و کار و وجود جمعیت سه و نیم میلیون نفری شناور به تناسب این موضوعات، شرایط بحرانی نداشتیم و با مدیریت از پیک شیوع عبور کردیم البته باید دقت و مراقبت ما بیشتر باشد.
وی افزود: مردم تهران میل به سفر بیشتری دارند به شکلی که در تعطیلات قبلی بر مبنای آمار نیروی انتظامی جمعیت زیادی از استان خارج شدند که در هنگام برگشت امکان دارد این افراد مبتلا به بیماری شوند و به داخل استان بازگردند. هم اکنون باید توجه ویژه ای به حوزه حمل و نقل عمومی داشته باشیم.
به گفته بندپی، امروز در رعایت پروتکل های فاصله گذاری های اجتماعی پایین ترین استان هستیم که باید در این عرصه دقت بیشتری اعمال نماییم. البته خوشبختانه تصمیماتی همچون برگزاری امتحانات دانشگاهها به صورت غیر حضوری ابلاغ گردید که تبعیت هم کردند اما نگرانی حمل و نقل عمومی همچنان وجود دارد. استفاده از ماسک خوب بوده اما رعایت فاصله گذاری اجتماعی کم است که امکان دارد از این منظر صدمه پذیر باشیم.
وی درباره بازگشایی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی اظهار داشت: تمام پروتکل های بهداشتی در این حرم رعایت شده و اقامه نماز هم با رعایت پروتکل ها انجام می شود به شکلی که بیشتر از ۹۰ درصد افراد این پروتکل ها را رعایت می کنند. در مورد مساجد هم وضعیت به همین شکل است. البته در مورد بانک ها، اصناف و رستوران ها نیاز داریم که اتحادیه ها شرایطی را فراهم نمایند که پروتکل های فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود تا مجبور به اعمال مجدد محدودیت ها نشویم. تالارها همچنان در تهران بسته خواهند ماند اما سفارش این است که ازدواج ها بدون گرفتن این مراسم صورت گیرد.
استاندار تهران تصریح کرد: در این نشست به وزارت صمت تکلیف شد نسبت به عرضه ماسک ارزان قیمت اقدام نماید. بدون شک ماسک وسیله ای مؤثر در پیشگیری از انتقال و قطع چرخه انتشار ویروس است.1399/03/24
14:10:00
5.0 / 5
2955
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن