از سوی سازمان مالیاتی

جزئیات دریافت مالیات از خانه های ۱۵۰ متر به بالا اعلام گردید

جزئیات دریافت مالیات از خانه های ۱۵۰ متر به بالا اعلام گردید

به گزارش تاكسی مدرن معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: از واحدهای مسكونی با بیش از 150 متر، در صورت بیش از یك سال خالی بودن، 20 درصد مالیات بر اجاره دریافت می شود.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از مهر، محمود علیزاده در گفتگو با شبکه خبر درباره اجرای مالیات بر خانه های خالی از تابستان امسال، اظهار داشت: قانون ستاندن مالیات از خانه های خالی بر طبق قانون اصلاح قانون مالیات های مستقیم در سال ۹۴ در دستور کار قرار گرفت و از سال ۹۵ لازم الاجرا بود. اما برای ستاندن این مالیات نیاز به تهیه سامانه اسکان و املاک برای شناسایی خانه های خالی بود که این سامانه را وزارت راه و شهرسازی باید طراحی و راه اندازی می کرد.
معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی افزود: اخیراً برمبنای اعلام وزیر راه و شهرسازی سامانه اسکان و املاک آماده شده و مقرر است در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گیرد. این سامانه برمبنای دیتاها و اطلاعاتی که در آن قرار داده شده، به شناسایی خانه های خالی از سکنه می پردازد و برمبنای ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم، در صورتیکه واحد مسکونی بیش از یک سال خالی از سکنه باشد، مشمول این مالیات قرار می گیرد.
وی اشاره کرد: این قانون از سال ۹۵ باید اجرا می شد بدین سبب هر واحد مسکونی که از سال ۹۵ خالی از سکنه بوده، در سال اول مشمول مالیات نیست و از سال دوم به بعد به آن مالیات تعلق می گیرد و تا زمانی که خالی بماند مالیات از این واحد مسکونی ستاندن خواهد شد.
به گفته معاون حقوقی سازمان امور مالیاتی، علاوه بر خانه های خالی مذکور در سامانه اسکان و املاک، این سازمان به بررسی فیزیکی و میدانی از واحدهای نامبرده شده در این سامانه می پردازد و بعد از شناسایی واحدهای خالی، در صورتیکه بیش از یک سال خالی مانده باشد به آن مالیات تعلق می گیرد.
علیزاده گفت: به سبب قانون مالیات های مستقیم، مالیات خانه های خالی معادل ۲۰ درصد مالیات بر اجاره است و به خانه های با متراژ ۱۵۰ متر به بالا تعلق می گیرد.
وی اضافه کرد: این قانون مشوقی برای ورود واحدهای خالی به بازار اجاره خواهد بود.


منبع:

1399/03/23
15:01:42
5.0 / 5
2679
تگهای خبر: املاك , سازمان , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن