پیرو تفاهم نامه ای سه جانبه؛

ناحیه نوآوری تربیت مدرس ایجاد می شود

ناحیه نوآوری تربیت مدرس ایجاد می شود

به گزارش تاكسی مدرن تفاهم نامه ایجاد «ناحیه نوآوری تربیت مدرس» با هدف توسعه زیست بوم نوآوری بین پارك علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهرداری منطقه ۶ تهران منعقد شد.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، دکتر محمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس در نشست تبادل این تفاهم نامه که با حضور دکتر فرهادی شهردار منطقه ۶ تهران، دکتر قادری فر معاون فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر موسوی معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه تربیت مدرس، دکتر ابراهیمی رئیس پارک علم و فناوری مدرس و بعضی از شرکت های فعال پارک در سالن شورای دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، از اعلام آمادگی اساتید، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران این دانشگاه برای ورود به زیست بوم نوآوری، ایجاد و توسعه فناوری و استفاده از فرصت های تجاری سازی اطلاع داد و اظهار داشت: این دانشگاه تا چندی قبل بیشتر در زمینه علوم و مباحث آکادمیک فعال بود و کمتر به مباحث نوآوری و فناوری می پرداخت. اما الان اساتید و دانشجویان با انگیزه بسیار و با تمام قوا آماده ورود به این عرصه هستند.
وی ادامه داد: این موج جدید در سال های اخیر به همت همکاران پارک علم و فناوری دانشگاه محقق شد و این بارقه امید بوجود آمد که فرصت تجاری سازی فناوری برای حل مشکلات جامعه فراهم گشته است.
دکتر احمدی خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده ای نزدیک ناحیه نوآوری مدرس بعنوان گوشه ای از علم و فناوری و همینطور فرهنگ این منطقه شناخته شود. این آغاز راه است و از اینکه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهرداری منطقه از ۱۰ هزار محقق و پژوهشگر ارشد دانشگاه تربیت مدرس حمایت می کنند تا در چارچوب زیست بوم فناوری وارد مرحله خدمتگذاری به جامعه خود شوند، سپاسگذاریم.
در ادامه دکتر فرهادی، شهردار منطقه ۶ به اهمیت استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل موجود در منطقه در جهت شکوفایی شهر و کشور اشاره نمود و اظهار داشت: ایجاد ناحیه نوآوری در اطراف دانشگاه تربیت مدرس برای آینده کشور و شهر تهران مفید می باشد و ما از سوی شهرداری با افتخار در خدمت هستیم تا این فضا و مسیر تسهیل شود. ما برای پیشبرد اهداف نظام آماده همکاری هستیم و با انجام وظایف خود از پژوهشگران و اساتید حمایت می نماییم.
دکتر قادری فر، رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در بخش دیگری از این نشست ضمن تقدیر از اقدامات دانشگاه تربیت مدرس و پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس در ورود به فضای نوآوری کشور بر ارتباط تنگاتنگ و حمایت بی دریغ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوی از ایجاد زیست بوم نوآوری در اطراف دانشگاه تربیت مدرس تاکید کرد.
رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: این ناحیه می تواند به کانونی برای فعالیت استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان در اطراف دانشگاه تربیت مدرس تبدیل گردد.
وی ادامه داد: دانشگاه تربیت مدرس در منطقه ۶ دارای ظرفیت بزرگ و بالقوه ای است که ما می توانیم از آن برای توسعه و تداوم بخشی به زیست بوم نوآوری استفاده نماییم.
دکتر قادری فر اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه چارچوب مفهومی زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور، با محوریت مراکز دانشگاهی و علمی، تلاش کرده اماکن و فضاهای اطراف دانشگاه های مادر و بزرگ را به محل استقرار مناسبی برای شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها تبدیل کند.
وی ادامه داد: این شرکت ها و استارتاپ ها نه تنها از تولید علم در دانشگاه ها تغذیه می کنند، بلکه از نیروی انسانی توانمند تربیت شده در دانشگاه های کشور استفاده می نمایند.
دکتر قادری فر تصریح کرد: پس از تجربه موفق شکل گیری ناحیه نوآوری شریف در منطقه دو شهرداری، ۵۰۰ شرکت دانش بنیان با محوریت دانشگاه شریف در آن ناحیه مستقر و مشغول فعالیت هستند.
ایشان در ادامه اضافه کرد: این ناحیه نوآوری در پهنه ای بسیار بزرگ واقع شده که به علت حضور دانشگاه تربیت مدرس بعنوان بزرگ ترین دانشگاه تحصیلات تکمیلی کشور، پردیس فنی دانشگاه تهران و دانشکده های وابسته به آن بسیار پرارزش است. امیدواریم ناحیه نوآوری تربیت مدرس مانند ناحیه نوآوری شریف کانونی برای فعالیت استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان در اطراف این دانشگاه شود.
دکتر قادری فر در انتها خاطرنشان کرد: دانشگاه تربیت مدرس با این ابعاد دومین دانشگاهی است که به این عرصه ورود می کند، با مشارکت جوانان و نخبگان که در این زیست بوم مشغول کار، تحصیل و پژوهش هستند، الگوی موفق و مؤثر دیگری را رقم خواهیم زد. حضور پررنگ قشر دانشگاهی در این منطقه می تواند در موفقیت حوزه اقتصاد دانش بنیان تأثیرگذار باشد.
در ادامه دکترابراهیمی، رئیس پارک علم و فناوری تربیت مدرس در باره خصوصیت های ناحیه نوآوری مدرس اظهار نمود: ناحیه نوآوری حدود ۳۷۰ هکتار وسعت دارد و محدود به اتوبان چمران، خیابان کارگر، خیابان انقلاب و بزرگراه شهید گمنام است. شرکت های مختلف فناوری خصوصی و پژوهشگاه ها در این محدوده حضور دارند و در واقع این ناحیه همه المان های یک ناحیه نوآوری را در خود دارد.
وی افزود: هم اکنون ساختمان اصلی پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس و برج فناوری دانشگاه که شرکت های دانش بنیان در آن مستقر هستند، در این ناحیه نوآوری قرار دارند.
در انتها این نشست و تبادل تفاهم نامه، حاضران از نمایشگاه دستاوردها و محصولات انتخابی پارک مدرس بازدید نمودند. در این نمایشگاه از ربات ضدعفونی کننده با استفاده از UV و دیگر دستگاه های تولید شده در جهت مبارزه با ویروس کرونا هم رونمایی گردید.
بر مبنای اعلام وزارت علوم، بر مبنای تفاهم نامه ای که میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه تربیت مدرس و شهرداری منطقه ۶ تهران به امضا رسید، محدوده مرکزی دانشگاه تربیت مدرس که محصور به بزرگراه چمران، بزرگراه جلال آل احمد و خیابان کارگر شمالی است، به ناحیه نوآوری تربیت مدرس تبدیل می شود.1399/03/19
23:19:55
5.0 / 5
2422
تگهای خبر: تولید , شركت , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن