كاهش نگرانی تهرانی ها از مبتلاشدن به كرونا

كاهش نگرانی تهرانی ها از مبتلاشدن به كرونا

تاكسی مدرن: نتایج موج پنجم نظرسنجی های شهرداری تهران درمورد واكنش مردم به كرونا منتشر گردید كه نتایج آن نشان میدهد با آنكه میزان نگرانی تهرانی ها از مبتلاشدن به كرونا كاهش یافته اما همچنان مردم مخالف بازگشایی سینماها و اماكن عمومی هستند.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، موج پنجم نظرسنجی کرونا توسط دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران که توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) از ۱۶ تا ۲۰ اردیبهشت انجام شده است انتشار یافت، در این نظر سنجی که حجم نمونه ۱۰۴۶ نفر و نظرسنجی به صورت تلفنی و در سطح شهر تهران صورت گرفته است؛ نشان میدهد که در این موج از شدت نگرانی به مبتلاشدن کاسته شده اما اغلب مردم کماکان مخالف بازگشایی مکان های عمومی مانند سینماها هستند.
در این نظرسنجی مردم در مورد چشم­ انداز شیوع ویروس کرونا در هفته ­های آتی مشخص شد؛ بااینکه ۵۹ درصد از مردم معتقدند کرونا در هفته­ های آتی افزایش خواهد یافت اما در مقایسه با موج چهارم یعنی در ابتدای اردیبهشت بخش بیشتری از جمعیت کرونا را مسئله ای مدیریت شده می دانند و این در حالیست که ۴۶ درصد از مردم نگرانی خود از ابتلای خود و خانواده شان به کرونا را «زیاد» و ۳۰ درصد «کم» اعلام نموده اند. از مقایسه نتایج با موج های قبلی می توان نتیجه گرفت میزان نگرانی از مبتلاشدن به کرونا در جامعه رو به کاهش است. همچون موج های قبل سطح نگرانی در زنان بالاتر از مردان است.همین طور در پاسخ به پرسش از میزان توجه به دستورالعمل های بهداشتی و پروتکل های فاصله گذاری اجتماعی، ۸۰ درصد از پاسخگویان گفته اند این موارد را «زیاد» رعایت می کنند. این نسبت در بین افراد شاغل ۷۷ درصد است و همین طور ۳۵ درصد از خانوارهای تهرانی گفته اند در خانواده شان کسی هست که به خاطر شیوع ویروس کرونا شغلش را از دست داده و بیکار شده باشد. بعلاوه هزینه خانوار در ۴۳ درصد از پاسخگویان بواسطه کرونا افزایش یافته و برای بقیه یا کاهش داشته یا تغییری نکرده است.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، نظرسنجی ها نشان داد که تنها ۱۲ درصد از مردم تهران موافق باز شدن سینماها از عید فطر به بعد هستند. افراد زیر ۳۰ سال بیش از دیگران با باز شدن سینما موافق می باشند (۱۷ درصد).
اما در مورد طرح ترافیک نظرات متفاوت می باشد بگونه ای که نیمی از شهروندان موافق تصمیم ستاد کرونا برای اجرا نشدن طرح ترافیک و کمتر از یک سوم مخالف آن هستند. ۳۷ درصد از پاسخگویان گفته اند در سال جدید حداقل یک دفعه در ساعت اداری به محدوده ترافیک رفته اند. در میان کسانی که تجربه رفتن به محدوده داشته اند، میزان موافقت با اجرا نشدن طرح ترافیک ۶۴ درصد است در صورتیکه برای کسانی که به این محدوده نرفته اند میزان موافقت ۴۴ درصد است.
در یک سؤال دیگر از شهروندان پرسیده شده که آیا موافق می باشند طرح ترافیک به کلی برداشته شود. ۴۴ درصد مخالف و ۳۰ درصد موافق می باشند.
همین طور نظرسنجی نشان داد که ۴۲ درصد از شهروندان تهرانی میزان رضایت خود از عملکرد دولت و سایر نهادهای عمومی در مقابله با کرونا را «کم»، ۳۳ درصد «متوسط» و ۲۵ درصد «زیاد» اعلام نموده ­اند. میزان نارضایتی از دولت و نهادهای عمومی به کمترین حد خود از میانه اسفند تابحال رسیده است.
به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، بنا بر آمار رسمی پخش شده، ۲۳ درصد از شهروندان رضایت خودرا از اقدامات شهرداری در مقابله با کرونا «زیاد» و ۴۵ درصد «کم» اعلام کرده­ اند. میزان رضایت از عملکرد شهرداری در بین ساکنان پهنه شمال و جنوب تهران تفاوتی ندارد.
منبع:

1399/03/06
14:19:12
5.0 / 5
2861
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن