نوسازی ۴۴ درصد از بافت های فرسوده تهران

نوسازی ۴۴ درصد از بافت های فرسوده تهران

به گزارش تاكسی مدرن رئیس كمیته شهرسازی شورای شهر تهران از نوسازی ۴۴ درصد بافت های فرسوده در تهران اطلاع داد و اظهار داشت: البته آنچه رخ داده نوسازی خانه ها بوده است چونكه بافت فقط محدود به ساختمان نیست.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، زهرا نژادبهرام با تصریح بر اینکه مبحث نوسازی بافت های فرسوده در تهران بر خلاف ادعاها، جدی گرفته شده است، در عین حال اظهار داشت: در این راه چالش های جدی وجود دارد و با وجود توجهات و تاکیدات فراوان نسبت به این موضوع، اما در عمل شاهد می باشیم سرعت لازم برای نوسازی بافت ها وجود ندارد.
وی از نوسازی ۴۴ درصد بافت های فرسوده در تهران اطلاع داد و اظهار نمود: البته آنچه رخ داده نوسازی خانه ها بوده است چونکه بافت فقط محدود به ساختمان نیست و مجموعه ای از معابر و خدمات یک محله است که بافت آن محل را تشکیل می دهد.

رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران درباره اقدامات صورت گرفته جهت نوسازی بافت های فرسوده بیان نمود: بسته های تشویقی شامل وام های نوسازی و عرضه جواز ساختمانی بدون هزینه، مجانی بودن انشعابات آب و برق و یک طبقه تشویقی برای نوسازی بافت های فرسوده به افراد متقاضی عرضه می شود و در ۱۲ سال قبل این بسته های تشویقی بیشتر شده است.

نوسازی بافت های فرسوده شتاب لازم را ندارد

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران به ستاد بازآفرینی شهری اشاره نمود و اضافه کرد: این ستاد در سطح ملی تشکیل شده و دارای چند کارگروه است اما با این وجود هنوز نوسازی بافت های فرسوده شتاب لازم را ندارد.

وی درباره علل کند بودن روند نوسازی بافت های فرسوده عنوان کرد: بخشی از علل درون زا و مربوط به خود بافت های فرسوده است چونکه اغلب منازلی که همچنان فرسوده می باشند مشکل نداشتن سند دارند و یا به صورت قولنامه ای خانه را در اختیار دارند در حالیکه تسهیلات بر مبنای سند رسمی عرضه می شود.

نژادبهرام افزود: همینطور برخی املاک رها شده اند یعنی مالکین آنها نامشخص هستند و یا مشکل ورثه دارد. بعضی از صاحبین املاک فرسوده سالمندان هستند و علاقه ای به تغییر در شرایط ملک خود ندارند.

وی به مشکلات و موانع برون زا در نوسازی بافت های فرسوده اشاره نمود و اضافه کرد: رویکردهایی که نسبت به نوسازی بافت های فرسوده داشتیم، تغییر داده ایم و در واکاوی و بررسی علل کند بودن نوسازی بافت ها، به این نتیجه رسیدیم به عامل مهمی همچون ارزش سکونت توجه نشده است یعنی بسیاری از افراد علاقه ای ندارند در همان محل خود زندگی کنند و به همین جهت تمایلی هم به نوسازی ندارند.1399/03/02
22:21:30
5.0 / 5
2799
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن