سازمان شهرداری ها و دهیاری ها در بخشنامه ای تأكید كرد

ضرورت رعایت حقوق حیوانات و پرهیز از برخوردهای غیراصولی

ضرورت رعایت حقوق حیوانات و پرهیز از برخوردهای غیراصولی

تاكسی مدرن: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاریی های كشور با صدور بخشنامه ای به استانداری ها، بر رعایت حقوق حیوانات و پرهیز از برخوردهای غیراصولی دراین زمینه از طرف شهرداری ها تاكید نمود.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد دراین زمینه اظهار داشت: این بخشنامه باتوجه به دریافت گزارش های واصله از برخی شهرها و پایش صورت پذیرفته در خصوص عدم رعایت بعضی از ضوابط مقرر در دستورالعمل ساماندهی سگ های بدون صاحب و در امتداد تحقق بند 15 ماده 55 قانون شهرداری در خصوص وظیفه مندی شهرداری ها در جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی و حیوانی و ساماندهی حیواناتی که در شهرها بلاصاحب هستند و بمنظور ارتقاء سلامت، بهداشت و امنیت شهروندان و رعایت اصول و قواعد اخلاقی برخورد با حیوانات بلاصاحب صادر و ابلاغ گردیده است.
ایشان سپس اضافه کرد: در این بخشنامه بر اجرای دقیق دستورالعمل ساماندهی سگ های بدون صاحب با رعایت حقوق حیوانات و پرهیز از برخوردهای غیراصولی و تطبیق اقدامات و برنامه های در دست انجام با دستورالعمل مذکور تاکید گردیده است.
جمالی نژاد همین طور تشکیل و برگزاری مستمر کارگروه ساماندهی حیوانات ناقل بیماری به انسان در سطح استان و شهرستان با تاکید بر حضور فعال اعضاء کارگروه و تسریع در راه اندازی مرکزی جهت ساماندهی حیوانات ناقل بیماری به انسان در استان های فاقد این مراکز را دیگر موضوعات این بخشنامه عنوان نموکرد.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همین طور بر بهره گیری از ظرفیت نهادهای غیردولتی و تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در اجرای بهینه طرح همچون در زمینه درمان، غذارسانی، عقیم سازی و سایر امور مربوطه و دریافت پیشنهادهای تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در سطح شهرها در جهت تکمیل و بهبود روش های اجرایی فعلی و دستورالعمل ابلاغی و اطلاع رسانی به شهروندان پیرامون روش اجرای صحیح مفاد دستورالعمل و اقدامات در دست انجام دراین زمینه تاکید نمود.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، وی افزود: از معاونت های عمرانی استانداری ها خواسته شده این موارد را به تمامی شهرداری های تابعه ابلاغ و نظارت دقیق بر اجرای آن به عمل آورند و در صورت تخطی از ضوابط دستورالعمل، با خاطیان برخورد قانونی شود.

منبع:

1399/02/26
14:11:59
5.0 / 5
2890
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن