معاون وزیر كشور عنوان كرد

اجرای پویش ملی فصل همدلی برای تحقق جامعه مهدوی از طرف شهرداری ها و دهیاری ها

اجرای پویش ملی فصل همدلی برای تحقق جامعه مهدوی از طرف شهرداری ها و دهیاری ها

به گزارش تاكسی مدرن معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور اظهار داشت: باتوجه به تاكیدات مقام معظم رهبری درباب لزوم بهره گیری از مشاركت های شهروندی در كاهش لطمه های ناشی از انتشار ویروس كرونا، مواسات، همدلی و كمك مومنانه به نیازمندان و اقشاری كه بیشترین لطمه را در شرایط كنونی دیده اند و بمنظور استفاده بهینه از فرصت معنوی تقارن ماه مبارك رمضان با بهار طبیعت؛ ˮپویش ملّی فصل همدلیˮ با شعار ˮمشاركت و همدلی برای تحقق جامعه مهدویˮ توسط شهرداری ها و دهیاری های كشور اجرا می شود.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد با بیان مطلب فوق اضافه کرد: در این راستا و بمنظور بهره گیری از ظرفیت سرمایه اجتماعی و نقش تعیین کننده شهرداری ها و دهیاری ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا در شکل گیری و توسعه مناسبات فرهنگی و اجتماعی محلی، شیوه نامه اجرایی "پویش ملّی فصل همدلی" برای اجرا در شهرداری ها و دهیاری ها ابلاغ گردید.

وی افزود: باتوجه به قرار گرفتن در ماه پربرکت رمضان، در شیوه نامه ابلاغی سفارش هایی نیز در امتداد نکوداشت این ایام مبارک و معنوی با مد نظر قرار دادن ملاحظات بهداشتی و اجتماعی به شهرداری ها و دهیاری ها مورد تاکید قرار گرفته است.

جمالی نژاد، برخی اهداف این پویش را استفاده از ظرفیت مشارکت سازمانهای مردم نهاد، اقشار مختلف شهروندان و تشکلهای مردمی در کارهای عام المنفعه و کمک به اقشار لطمه پذیر، استفاده از ظرفیت گروههای ترویجی و تبلیغی نظیر روحانیون، مددکاران اجتماعی و... برای توسعه آموزشهای شهروندی و جلب مشارکت و ایجاد فضای تعامل شهروندان با مدیران شهری و روستایی برشمرد.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، تاکید بر خانواده محوری در اجرای فعالیت ها و تحکیم خانواده بعنوان محور توسعه و انسجام اجتماعی، ترویج آموزه های ایرانی و اسلامی در مقابله با مشکلات فراگیر و حمایت اجتماعی از اقشار کم توان و بی بضاعت و کمک به ایجاد فضای آرامش و اطمینان بخشی به شهروندان برای کاهش تبعات روانی فراگیری بیماری کرونا را سایر اهداف پویش ملّی فصل همدلی ذکر کرد.

جمالی نژاد افزود: بمنظور اجرای این پویش، مراکز دائمی و موقت مشاوره غیرحضوری با بهره گیری از ظرفیت مساجد، فرهنگسراها متناسب با وضعیت شهرها و روستاها در موضوعات تحصیلی، خانوادگی، اقتصادی، بهداشت و سلامت و..... ایجاد خواهد شد.

وی برگزاری تورهای مجازی گردشگری شهری بمنظور آشنایی شهروندان با فضاهای تاریخی و فرهنگی، برگزاری رویدادهای سنتی و جشنواره های بومی و محلی برگزاری سامانه های نشاط و مسابقات در رشته های مختلف ورزشی، فرهنگی، قرآنی و معارف اسلامی و هنری با رعایت فاصله گذاری اجتماعی هوشمند و بصورت مجازی، برگزاری نمایشگاهها و بازارچه های موقت و مجازی با محوریت ارائه محصولات خانگی و صنایع دستی و بهره گیری از آثار تولیدی در فضاسازی و طراحی سیما و منظرشهری را دیگر فعالیتها در امتداد اجرایی شدن این پویش عنوان نمود.

بگفته جمالی نژاد، تولید محتوا و اجرای آموزش های مجازی مهارت های زندگی، پرورش خلاقیت و آموزش های عمومی شهروندی و اجرای برنامه ها و رویدادهای در رابطه با ترویج فرهنگ کتابخوانی خصوصاً مسابقات کتابخوانی در موضوعات در رابطه با ماه مبارک رمضان در فضای مجازی از دیگر اقداماتی است که در امتداد اجرایی شدن پویش ملّی فصل همدلی توسط مدیریت شهری وروستایی صورت می گیرد.

بنا براعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، اجرای هنرهای نمایشی در مکان های عمومی قابل دسترس عموم شهروندان همچون محلات و مجتمع های مسکونی، برگزاری مسابقات و احیاء بازیهای بومی و محلی متناسب با وضع موجود و در صورت امکان بصورت مجازی، برگزاری تورهای مجازی گردش علمی برای آشنایی کودکان و نوجوانان با صنایع، مشاغل و حرفه های مختلف، ایجاد و فعال نمودن کانونهای محلّی مردمی در زمینه های مختلف هنری، ادبی، حرفه ای و....، برگزاری نشست های مجازی صبحانه و عصرانه همنشینی و هم فکری مدیران شهری با اقشار مختلف شهروندان، ایجاد گذرهای مجازی فرهنگ و هنر و تماشاخانه های شهری برای نمایش آثار هنری فاخر را دیگر اقدامات شهرداری ها و دهیاری ها در اجرای پویش ملّی فصل همدلی ذکر کرد.

منبع:

1399/02/09
13:14:15
5.0 / 5
3092
تگهای خبر: آسیب , آموزش , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن