اتصال خط 2 و 3 متروی تهران با راه اندازی یك ایستگاه جدید

اتصال خط 2 و 3 متروی تهران با راه اندازی یك ایستگاه جدید

به گزارش تاكسی مدرن مدیرعامل متروی تهران از اتصال خط ۲ و ۳ متروی تهران در تقاطع خیابان های ولیعصر (عج) و امام خمینی (ره) با راه اندازی یك ایستگاه تبادلی اطلاع داد.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، علی امام از اتصال خط ۲ و ۳ متروی تهران در تقاطع خیابان های ولیعصر (عج) و امام خمینی (ره) با راه اندازی یک ایستگاه تقاطعی اطلاع داد و تصریح کرد: نقطه مورد نظر یکی از نقاط حائز اهمیت از نظر ترافیکی است، بنابراین راه اندازی ایستگاه در این بخش از شهر یکی از لزوم های مهمی است که شرکت مترو در دستور کار خود قرار داده است
مدیرعامل شرکت مترو با بیان این که یکی از مهمترین موضوعات در مترو تبادل بین خطوط است، تصریح کرد: تبادل بین خطوط سبب می شود که مترو بتواند نقش شبکه ای خویش را ایفا کند اما متاسفانه به علل مختلف هنگام راه اندازی خط ۳، ساخت این ایستگاه در دوره های گذشته، مغفول مانده است.
امام با اشاره به این که حذف این ایستگاه عملکرد خط ۲ و ۳ متروی تهران را به شدت تحت تأثیر قرار داده است، عنوان کرد: این مورد همینطور سبب شده است ما بین ۲ ایستگاه میدان منیریه و چهارراه ولیعصر (عج) به فاصله بیشتر از ۲ و نیم کیلومتر، هیچ ایستگاهی وجود نداشته باشد.
وی با بیان این که هم اکنون خط ۳ در حال بهره برداری است، اظهار داشت: ساخت کامل یک ایستگاه جدید خصوصاً سکوها در حین بهره برداری از خط، اقدامی خیلی سخت است. حتی پیشبینی می شد برای ساخت این ایستگاه ناچار به تعطیلی بخشی از خط ۳ شویم اما تصمیم گرفتیم حداکثر تلاش را به کار گیریم تا حین خدمات رسانی به مردم در خط ۳، ساخت ایستگاه جدید را اجرایی نماییم.
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به این که مطالعات انجام شده برای ساخت این ایستگاه مربوط به گذشته است، اظهار نمود: با عنایت به این که این خط در حال بهره برداری بوده، نقطه راه اندازی ایستگاه جدید با مطالعات گذشته کمی متفاوت می باشد و برخی ملاحظات مالی، اقتصادی و ترافیکی برای تملک و راه اندازی آن باید مد نظر قرار گیرد. در نتیجه ضروریست مطالعات و طراحی های جدیدی برای راه اندازی این ایستگاه انجام دهیم.
امام با بیان این که بعد از انتخاب مشاور طراح و مطالعاتی این پروژه، طراحی و مطالعات ساخت این ایستگاه تا ۶ ماه آینده نهایی می شود، تصریح کرد: بعد از آن مراحل مناقصه انتخاب پیمانکار اجرایی ایستگاه G۳ در دستور کار قرار گرفته و اجرایی می شود.
بنا براعلام روابط عمومی مترو، وی ادامه داد: زمان دقیق ساخت این ایستگاه در مطالعات مشخص می شود اما با عنایت به سختی هایی که ساخت ایستگاه G۳ دارد، پیشبینی می شود اتمام عملیات اجرایی آن بیشتر از ۲ سال زمان ببرد و تلاش می نماییم در توسعه خطوط مترو هیچ ایستگاهی، خصوصاً ایستگاه های تبادلی حذف نشوند.1399/02/06
14:05:29
5.0 / 5
2744
تگهای خبر: ایستگاه , ترافیك , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن