ظهور زباله گردهای جدید در فصل كرونا

ظهور زباله گردهای جدید در فصل كرونا

به گزارش تاكسی مدرن سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از فعالیت زباله گردهای جدید به دنبال افزایش حجم زباله ها و توقف فعالیت پیمانكاران شهرداری برای تفكیك زباله از مخازن اطلاع داد.


سید مالک حسینی در گفتگو با ایسنا، شهرداری تهران به دنبال انتشار کرونا در مورد فعالیت زباله گردان در سطح پایتخت، به تمامی پیمانکاران خود اعلام نمود که تفکیک زباله از مخازن ممنوع می باشد، اظهار داشت: با بیان ممنوعیت تفکیک زباله از مخازن و خارج شدن پیمانکاران رسمی از این چرخه، شاهد فعالیت مضاعف زباله گردان جدید بودیم.

وی با اشاره به اینکه بنا به دستور دادستان، زباله گردی ممنوع می باشد و باید توسط نیروی انتظامی با این پدیده برخورد شود، خاطرنشان کرد: این روزها با عنایت به این که پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری در امر تفکیک زباله فعال نیستند، می بینیم که همچنان زباله گردها فعال می باشند.
حسینی با اشاره به بروز پدیده جدید در تهران اظهار داشت: ما این روزها با زباله گردان جدیدی مواجه هستیم که نوع رفتار و فعالیتشان نشان داده است که اخیرا وارد چرخه زباله گردی شدند و به نظر می آید افزایش زباله های پایتخت و عدم حضور پیمانکاران برای تفکیک از مخازن سبب شده که زباله گردان جدید پا به عرصه فعالیت بگذارند.
وی تصریح کرد: آنچه در حوزه اختیارات و مسولیت های شهرداری تهران بوده اعلام رسمی ممنوعیت تفکیک زباله از مخازن است که همین تصمیم در جهت حفاظت از امنیت بهداشتی عموم شهروندان، زیانی بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان برای شهرداری به دنبال داشته است.
سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه متولی جمع آوری و ساماندهی زباله گردها شهرداری نیست، اظهار داشت: از آغاز انتشار کرونا در کشور شهرداری تهران با همکاری سازمان های مردم نهاد مبادرت به توزیع اقلام بهداشتی و غربالگری در گودهای زباله گردی در اطراف تهران کرد که این خدمات ادامه دارد؛ اما در مورد زباله گردهای جدید که معلوم نیست در چه مکان و گاراژی فعالیت می نمایند نگرانی هایی داریم که اعلام می کنم اگر سازمان مردم نهادی بخواهد به این زباله گردهای جدید اقلام بهداشتی بدهد، شهرداری تهران هم آماده است تا به آنها کمک نماید.
1399/02/05
12:24:42
5.0 / 5
3028
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن