تاكید استاندار تهران بر پیگیری اقدامات فعالانه اقتصادی در پساكرونا

تاكید استاندار تهران بر پیگیری اقدامات فعالانه اقتصادی در پساكرونا

به گزارش تاكسی مدرن استاندار تهران با اشاره به ضرورت پیگیری اقدامات فعالانه اقتصادی در پساكرونا بر ضرورت تحقق جهش تولید بر اساس اسناد توسعه ای استان تهران تاكید نمود.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم تودیع و معارفه معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با تبریك اعیاد شعبانیه و میلاد امام زمان(عج) تصریح كرد: ۲۰ فروردین روز هسته ای است كه اندیشمندان ایران اسلامی برای كشور عزت و سربلندی آفریدند و با دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای لرزه بر اندام دشمنان بخصوص آمریكا ایجاد كردند.

وی افزود: همینطور آغاز هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) است كه اگر امنیت، اشراف اطلاعاتی و خنثی شدن توطئه های دشمن را شاهد می باشیم به واسطه تلاش این عزیزان است.


تلاش برای رفع مشكلات اقتصادی در پساكرونا ضروری است
استاندار تهران با اشاره به شیوع كرونا در دنیا عنوان كرد: شیوع این ویروس آثار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی خاصی را می تواند برای هر كشور ایجاد كند از اینرو یكی از اقداماتی كه در پساكرونا باید به شكل جدی دنبال شود، ابعاد اقتصادی این مورد و كوشش برای رفع مشكلات اقتصادی می باشد.

محسنی بندپی همینطور اظهار داشت: همه فعالیتهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی به جهت شیوع كرونا با وقفه روبرو شده و برای توقف چرخه انتقال ویروس، طرح فاصله گذاری فیزیكی دنبال شده كه تا امروز با همكاری مردم و فعالین اقتصادی شرایطی فراهم شده كه مدیریت بیماری كرونا را شاهد باشیم و از چرخش انتقال ویروس كرونا جلوگیری به عمل آید و امید است بزودی تمامی فعالیت ها به حالت اولیه برگردد.


لزوم آمادگی برای پیگیری اقدامات جهشی و فعالانه اقتصادی برای كاهش اثرات بیماری كرونا

او همینطور عنوان كرد: با عنایت به این كه در این شرایط فعالین بخش خصوصی گرفتار ضرر و زیان شدند و كارگران بخش های تولیدی بیكار شده و به دنبال بیمه بیكاری هستند و از جانب دیگر با عنایت به تحریم ها باید خویش را برای اقدامات جهشی و فعالانه اقتصادی برای كاهش اثرات بیماری كرونا آماده نماییم.

استاندار تهران با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب خاطرنشان كرد: در بیانیه گام دوم انقلاب، مقام معظم رهبری به نكته دقیقی اشاره كردند كه اقتصاد نقطه كلیدی است و هر كشوری اگر اقتصاد خویش را قوی كند می تواند توطئه های دشمن را بی اثر كنند و هر كشوری كه اقتصاد ضعیف داشته باشد سلطه پذیری بیگانگان بر كشور انجام می شود.

محسنی بندپی افزود: در چند سال گذشته تاكید مقام معظم رهبری در زمینه مسائل اقتصادی بوده است و همینطور موافقت ایشان با اختصاص یك میلیارد یورو جهت مقابله با بیماری كرونا در جهت فعالیت شركت های دانش بنیان، پشتیبانی از كالای ایرانی و ساخت تجهیزات است ازاین رو نگاه به مسائل اقتصادی باید راهبردی باشد.

كمك 180 میلیارد تومانی استان تهران به نظام سلامت

او همینطور با اشاره به شرایط خاص استان تهران عنوان كرد: استان تهران بعنوان ام القرا كه بالغ بر ۳۵ هزار واحد تولیدی، ۲۰ درصد اقتصاد كشور و ۶۰ درصد تأمین مالیات كشور را به عهده دارد قابل توجه است، از اینرو نگاه، جایگاه و موقعیت خاصی در كشور دارد و هر زمان كه اقتصاد تهران متحول شود اقتصاد كشور متحول می شود.

استاندار تهران عنوان كرد: فعالین اقتصادی استان تهران هم با بروز بیماری كرونا نگاه ویژه ای به بخش سلامت داشتند و خیلی از واحدها به سمت تولید ماسك و مواد ضدعفونی كننده رفتند، ضمن اینكه فرمانداران استان تهران هم از ارزش افزوده دهیاری ها به نظام سلامت كمك كردند تا برای بهبود سلامت همان شهرستان هزینه شود و در مجموع بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان به نظام سلامت كمك كردیم تا برای حفظ جان شهروندان هزینه شود.


جهش تولید بر اساس اسناد توسعه ای در استان تهران پیگیری شود
محسنی بندپی تصریح كرد: از آقای عسگری توقع داریم با عنایت به سال جهش تولید و شرایط استان تهران، تحلیل شرایط و پیشبرد اقدامات را بر اساس سند آمایش استان، سند توسعه شهرستان ها و سند صدمه های اجتماعی شهرستان پیگیری كنند تا مزیت های هر شهرستان لحاظ شود.

ایشان در ادامه اظهار داشت: هماهنگی و تعامل باید با فعالان بخش خصوصی داشته باشیم، یكی از اقدامات و فعالیتهای مهم در استان تهران جهش در فعالیت شهرك های صنعتی استان تهران بوده كه باید تداوم پیدا كند، بعلاوه جلب مشاركت سرمایه گذاری داخلی و خارجی باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار تهران تصریح كرد: انسجام و هماهنگی با مدیریت بانك ها در جهت رفع مشكلات واحدهای تولیدی ضروریست هر چند هنوز توقع ما در این حوزه برآورده نشده، كوشش برای پیگیری معافیت های مالیاتی و بیمه ای برای واحدهای اقتصادی كه به واسطه بیماری كرونا گرفتار مشكل شدند و شناسایی واحدهای تولیدی در جهت دریافت تسهیلات جهت ارتقاء وضعیت بخش اقتصادی، باید محقق شود.1399/01/20
19:07:16
5.0 / 5
3082
تگهای خبر: تولید , شركت , شهروندان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن