دستورالعمل ساماندهی دستفروشی به استانداران ابلاغ گردید

دستورالعمل ساماندهی دستفروشی به استانداران ابلاغ گردید

تاكسی مدرن: رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور از ابلاغ ˮدستورالعمل ساماندهی دستفروشیˮ از طرف وزیر كشور به استانداران بمنظور ایجاد هماهنگی بین شهرداری ها، دستگاه ها و سازمان های مرتبط در این مساله آگاهی داد.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا مهدی جمالی نژاد با بیان این مطلب اظهار داشت: این دستورالعمل در امتداد اجرای تبصره یك بند ۲ ماده ۵۵ و تبصره ۶ ماده ۹۶ قانون شهرداری، ماده ۱۶ قانون بهبود مستمر محیط كسب وكار و بخشنامه اجرایی آن، ماده ۱۱ قانون ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی و دستورالعمل اجرایی آن و ماده ۸۵ قانون نظام صنفی و بخشنامه اجرایی آن تهیه شده است.

وی در ادامه توضیح داد: بمنظور ساماندهی پدیده دستفروشی توسط مدیریت شهری در معابر و فضاهای عمومی شهری همین طور بهره گیری از ظرفیت قانون و همكاری بین بخشی سازمان های متولی به صورت نظام مند، دستورالعمل ساماندهی دستفروشی با محوریت سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور تهیه شد.

وی افزود: این دستورالعمل باهمكاری و مشورت دستگاه های مرتبط طی نشست های تخصصی تدوین و جنبه های مختلف فنی، ترافیكی، ایمنی و بهداشتی در آن لحاظ شده است.

جمالی نژاد هدف اصلی تدوین این دستورالعمل را پشتیبانی از تولیدات ایرانی، كسب وكار خانگی و فروشندگان كم سرمایه بوسیله ایجاد بازارهای موقت و محلی، انتظام بخشی و ساماندهی افراد شاغل در پدیده دستفروشی ذكر كرد و اظهار نمود: در عین حال با ساماندهی این افراد از تضییع حقوق شهروندان جهت استفاده از معابر و فضاهای عمومی، بوسیله جلوگیری از سد معبر و اشغال غیر مجاز معابر و فضاهای عمومی و نازیبایی منظر شهری جلوگیری می شود.

وی افزود: رویكرد پشتیبانی از اقشار كم برخوردار و لطمه پذیر شاغل در پدیده دستفروشی با ایجاد فرصت اشتغال مجاز در فضاهای تعیین شده مناسب از راهبردهای ارائه شده در این دستورالعمل است.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور برخی خاصیت های دستورالعمل ساماندهی دستفروشی را شناسایی افراد واجد شرایط، تعیین محل­ های مجاز استقرار، تعیین نوع سازه و پوشش محل­ های استقرار و امكانات مورد نیاز و پیش بینی الزامات ایمنی و انتظامی محل­ های استقرار دستفروشان ذكر كرد.

وی اضافه كرد: با اجرای مفاد این دستورالعمل، مسایل این مساله ساماندهی و مشكلات موجود كاهش پیدا می كند و از نظر اجتماعی ضمن حفظ كرامت افراد شاغل در این بخش، شهروندان نیز در محیط مناسب از كالا و خدمات ارائه شده كه تحت نظارت دستگاه های متولی انجام می شود، بهره مند می شوند و سطح رضایتمندی جامعه افزایش می یابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور، جمالی نژاد ابراز امیدواری كرد كه با اجرای مفاد دستورالعمل ساماندهی دستفروشی و شناخت زمینه های ایجاد دستفروشی، بهره گیری از ظرفیت قانون و همكاری بین بخشی سازمان های متولی به صورت نظام مند، پدیده دستفروشی با محوریت مدیریت شهری به نحو مناسبی در شهرها ساماندهی گردد.

منبع:

1398/12/06
15:38:41
5.0 / 5
3768
تگهای خبر: ترافیك , تولید , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن