مدیر كل امور بانوان شهرداری تهران اعلام كرد

ارتقای امكانات و خدمات مجموعه های شهربانو در امتداد تقویت كاركرد فرهنگی

ارتقای امكانات و خدمات مجموعه های شهربانو در امتداد تقویت كاركرد فرهنگی

تاكسی مدرن: مدیر كل امور بانوان شهرداری تهران اظهار داشت: در نظر داریم جهت ارتقای كارهای فرهنگی مجموعه های شهربانو منطبق با ماموریت های اصلی اداره كل امور بانوان و رویكرد جدید مدیریت شهری، امكانات و خدمات مجموعه های مذكور را مورد بازنگری قرار داده و ارتقاء دهیم.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، زهرا بهروزآذر با اشاره به برنامه سوم توسعه شهر تهران اشاره كرد: ماده 76 این سند بر اعمال تبعیض مثبت در تامین سرانه های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی و همین طور بهره مندی عادلانه از فضاهای شهری با لحاظ كردن مؤلفه های جنسیتی تاكید كرده و یكی از برنامه های كلان اداره كل امور بانوان جهت تحقق این ماده، ایجاد و توسعه فضاهای مختص زنان است.
وی افزود: همچون این فضاها می توان به مجموعه های شهربانو، شهردخت، بوستان های بانوان، مراكز مهارت آموزی كوثر و بازارچه های كارآفرینی زنان اشاره نمود. از آنجائیكه این فضاها خدمات و امكانات متنوع فرهنگی، ورزشی، آموزشی و اشتغال زایی را بطور خاص برای زنان فراهم می كنند، سهم به سزایی در افزایش دسترسی زنان به امكانات شهری بوسیله اعمال تبعیض مثبت دارند.
بهروز آذر با اشاره به اینكه این مجموعه ها باید متناسب با نیازهای امروز زنان و دختران و تغییرات جدید جامعه شهری باشد، اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده و تغییر دستورالعمل های مربوطه، برآنیم كاركرد فرهنگی و اجتماعی مجموعه ها را با تاكید بر تسهیل كارهای كارآفرینی اجتماعی، استارتاپی و گفتگو محور، ترویج كارهای مشاركتی و داوطلبانه بوسیله جلب همكاری سمن ها و تشكل های اجتماع محور محلی و توجه به سلامت جسمی و روحی زنان به صورت توأمان ارتقاء دهیم.
بنا بر اعلام روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، وی ادامه داد: از آنجائیكه بعضی از خدمات فعلی همچون سالن مد و لباس و زیبایی، به وفور و با تنوع زیاد در سطح شهر قابل دسترس هستند، از مجموعه خدمات حذف شده و امكانات دیگری همچون استودیو خلاقیت و كارآفرینی، مركز كارگروهی، پاتوق گفتگو و مركز بازی ویژه دختران نوجوان به این مجموعه ها افزوده خواهد شد.
مدیر كل امور بانوان شهرداری تهران درانتها اظهار نمود: علاوه بر بازنگری نوع خدمات و امكانات، در این مجموعه ها تغییرات دیگری نیز اعمال شده است كه از آن جمله می توان به تسهیل در دسترسی به مجموعه ها بوسیله اختصاص وسائل حمل و نقل عمومی، كاهش نرخ خدمات به خصوص در مناطق كم برخوردار، تغییر ساعت ارائه خدمات برای استفاده گروه های مختلف بانوان (بانوان شاغل، دانشجویان، مادران و...) و اختصاص امكانات ویژه برای گروه های با نیازهای خاص(سالمندان، معلولین، بانوان باردار، كودكان و...) اشاره نمود.1398/11/14
14:29:31
5.0 / 5
4553
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن