لزوم برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل در استان تهران

استاندار تهران: قرارگاه پدافند زیستی در مورد كروناویروس راه اندازی شود

استاندار تهران: قرارگاه پدافند زیستی در مورد كروناویروس راه اندازی شود

تاكسی مدرن: استاندار تهران از برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل در اسفندماه در سطح استان آگاهی داد و بر لزوم پرهیز از واكنش های هیجانی درباره كروناویروس و ضرورت راه اندازی قرارگاه پدافند زیستی دراین زمینه تاكید نمود.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه پدافند غیرعامل با اشاره به ایام دهه فجر اظهار داشت: عزت و اقتدار امروز جمهوری اسلامی مرهون رهبری داهیانه امام راحل(ره)، همدلی و وحدت ملت انقلابی بود كه افتخار و سربلندی را برای همه مسلمانان جهان به ارمغان آورد.
وی اضافه كرد: به بركت انقلاب اسلامی شرایطی پیش آمد كه امید به زندگی افزایش پیدا كند و شاهد كاهش مرگ و میر كودكان و مادران حامله باشیم. از زمانی كه مراقبت های اولیه تعریف شده در وزارت بهداشت اقدامات خوبی صورت گرفته است البته باید رویكرد جدیدی نسبت به مسائل پیشگیرانه و بهداشتی داشته باشیم.
وی با اشاره به لزوم توجه به موضوع پدافند غیرعامل اظهار داشت: اهمیت پدافند غیرعامل بر كسی پوشیده نیست كه هم به لحاظ آمادگی و نوع كار و هم باتوجه به توطئه های بسیاری كه كشورهای غربی مقابل كشور ما در حال تدارك هستند، باید از آمادگی لازم برخوردار شویم. از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز، جمهوری اسلامی در هیچ مقطعی از توطئه های دشمنان در امان نبوده است؛ بدین جهت مقاومت و پایداری در كنار وحدت جامعه و مداخلات به هنگام مقام معظم رهبری شرایطی را فراهم نموده تا به امروز همواره سربلند از این توطئه ها بیرون آمدیم.
وی افزود: هدف از برگزاری رزمایش های پدافند غیرعامل این است كه ضمن ارزیابی از توان، در بُعد فردی و دستگاهی نیز از آمادگی بالایی برخوردار باشیم. در موضوع توانمندی پدافند غیرعامل هم به لحاظ فناوری و هم بهداشت و درمان از امكانات خوبی برخوردار هستیم، اما به لحاظ یكپارچه سازی و استفاده از همه این ظرفیت ها در یك كار تیمی باید برخی ملاحظات را مورد توجه قرار داد.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به ویروس كرونا اظهار داشت: جهت حفظ سلامت آحاد جامعه باید اقدامات همه جانبه ای را انجام دهیم كه یكی از آنها تقویت همكاریهای بین بخشی است. در این راستا باید همه دستگاه ها كمك كنند تا وزارت بهداشت تولیت سلامت را به درستی ایفا كند. سازمان جهانی بهداشت تا كنون در سه مورد همچون فلج اطفال، ابولا و ویروس كرونا آگهی جهانی اعلام نموده است؛ از اینرو باید از همه امكانات و ابزارها استفاده نمائیم. همین طور اعتماد را در جامعه افزایش دهیم و از اظهارنظر غیررسمی پرهیز نماییم.
وی اضافه كرد: در مورد كرونا نباید واكنش های هیجانی و احساسی داشت بلكه باید به شكل كارشناسی شده آمادگی لازم را داشته باشیم. ضمن اینكه در مورد رعایت بهداشت فردی، تامین دارو و واكسن جهت مقابله و پیشگیری اقدامات لازم صورت گیرد. قرارگاه پدافند زیستی راه اندازی شود و در مورد فرودگاه امام خمینی(ره) نیز تجهیزات مورد نیاز برای پیش گیری از شیوع ویروس كرونا تامین گردد. بعلاوه واحدهای ارتش و سپاه آمادگی لازم را داشته باشند تا همه جانبه پیش بینی ها و اقدامات مقتضی صورت گیرد.
به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، در بخش دیگری از این جلسه سردار زارعی- جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل كشور بر لزوم برگزاری رزمایش های پدافند غیرعامل طبق تقویم سالانه اصرار كرد و اضافه كرد: در مورد زیرساخت های هسته ای، شیمیایی و صنعتی به سبب فرآیندها و اقدامات دشمن و وقوع حوادث محتمل برگزاری رزمایشی دراین زمینه در سازمان پدافند از اولویت برخوردارست.
وی اضافه كرد: با توجه به این كه حدودا هر ماه حادثه و مناسبتی پیش رو داریم، بدین سبب لازم است همچون دیگر كشورها برنامه رزمایش را طبق قالب تقویمی در كشور برگزار نماییم. مشاهدات نشان میدهد كه افراد نگرانی هایی دارند كه برای رفع نگرانی ها باید رزمایشی با آمادگی كامل اجرا شود كه مردم با دیدن آمادگی و توانمندی ما قوت قلب پیدا كرده و اندكی از نگرانی های آنها كاسته شود.
وی افزود: احساس ضعف در دستگاه های اجرایی چندان زیبنده رزمایش نیست و بدین سبب بدون تعلل باید نسبت به برگزاری رزمایش اقدام نماییم. در صورت نهادینه شدن برگزاری رزمایش، ذهنیت مردم نیز تقویت خواهد شد.
منبع:

1398/11/13
20:52:50
5.0 / 5
4811
تگهای خبر: سازمان , صنعت , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن