فرماندار شهرستان فیروزكوه تاكید كرد:

ضرورت اختصاص اعتبارات مناسب برای نگهداشت راه های شهرستان فیروزكوه

ضرورت اختصاص اعتبارات مناسب برای نگهداشت راه های شهرستان فیروزكوه

به گزارش تاكسی مدرن فرماندار شهرستان فیروزكوه با تاكید بر هزینه سنگین نگهداشت محورهای مواصلاتی این شهرستان بر ضرورت اختصاص اعتبارات مناسب برای نگهداشت راه های شهرستان فیروزكوه تاكید نمود.


مهدی یوسفی جمارانی در گفتگو با ایسنا، در تشریح وضعیت راه های مواصلاتی شهرستان فیروزكوه اظهار داشت: با عنایت به این كه در شهرستان فیروزكوه كمربندی وجود ندارد و جاده درون شهری اصلی همان جاده برون شهری به حساب می آید خودرو ها با سرعت بالایی وارد شهر می شوند و در عبور از شهر سرعت مجاز را رعایت نمی كنند؛ بنابراین شاهد تصادفات شدید منجر به فوت هستیم و بخشی از فوتی ها هم ناشی از تصادف خودرو با عابرین پیاده در سطح شهر است.
وی ادامه داد: شهرستان فیروزكوه بعنوان بزرگترین شهرستان استان تهران دارای ۶۰ كیلوتر بزرگراه، ۲۲ كیلومتر راه اصلی، ۳۲۰ كیلومتر راه روستایی و ۲۴ كیلومتر راه فرعی است. بدین سان بخش قابل توجهی از طریق های استان تهران بخصوص در بخش روستایی به شهرستان فیروزكوه اختصاص پیدا می كند.
وی افزود: ظرف یك سال قبل اقداماتی چون آسفالت معابر، لكه گیری روكش جاده ها انجام شده است؛ اما هزینه های نگهداشت راه ها بسیار بالا است. تعریض محور سمنان به فیروزكوه بعنوان یك پروژه ملی در حال اتمام است و در اجرای این پروژه تعدادی معارض محلی وجود داشت كه با برگزاری جلساتی تلاش كردیم رضایت آنها را كسب نماییم تا محور هرچه سریعتر تكمیل شود.
وی تصریح كرد: محور فرعی فیروزكوه به گرمسار هم تا ۹۵ درصد پیشرفت فیزیكی داشته است و تنها بحث علایم ایمنی آن باقی مانده است كه پیگیریم تا به زودی تكمیل شود تا با بهره برداری آن ظرفیت جدیدی به راه های شهرستان اضافه شود.
فرماندار شهرستان فیروزكوه در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به هزینه زیاد نگهداشت جاده ها در سطح شهرستان اضافه كرد: بطور قطع اگر اعتباراتی كه اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای به شهرستان فیروزكوه اختصاص می دهد همانند سایر ۱۶ شهرستان باشد نگهداشت راه های شهرستان با این كیفیت مشكل خواهد بود؛ بنابراین در سطح ملی و استانی پیگیری كرده ایم تا اعتبار مناسبی برای ترمیم و بازسازی جاده های موجود بخصوص در بخش روستایی انجام دهیم.
وی درباره علایم ایمنی راه های شهرستان فیروزكوه اظهار داشت: هم اكنون جاده های اصلی ما علایم و خط كشی های لازم را دارند و وضعیت خوب است؛ اما چند پیچ خطرناك داریم كه بعنوان نقاط حادثه خیز شناسایی شده اند امیدواریم از نقاط حادثه خیز استان تهران اطلسی تهیه شود كه بخشی هم محورهای شهرستان فیروزكوه خواهد بود.
جمارانی تصریح كرد: دسترسی به استان های مازندران، سمنان و گلستان از فیروزكوه است بنابراین در بعضی ایام سال بارگذاری خودرو ها بیشتر از ظرفیت مسیر خواهد شد و همین مساله باعث بروز حادثه می شود. بر همین مبنا سال جاری برای این نقاط دسترسی های فرار ایجاد كردیم. اصلاح هندسی محور فیروزكوه در دستور كار است و با تأمین اعتبار مناسب آمادگی لازم برای انجام این اصلاح هندسی وجود دارد و می تواند بخش قابل توجهی از حوادث را كم كند البته بی احتیاطی رانندگان هم نیازمند آموزش است و در این راستا رسانه ها بخصوص رسانه ملی باید در این عرصه ورود پیدا كند.
وی ادامه داد: در حوزه راه های فرعی كمبودهایی برای علایم ایمنی راه داریم كه در سال آینده پیگیری لازم انجام خواهد شد؛ البته سال جاری هم با بهره گیری از اعتبارات دهیاری ها در محورهای فرعی و روستایی این اقدام انجام شده و بخش از كمبود علایم ایمنی راه ها تأمین شده است.1398/10/30
13:47:23
5.0 / 5
4652
تگهای خبر: آموزش , جاده , حمل و نقل , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن