رییس اورژانس كشور عنوان كرد

كمك سوله های بحران، پایگاه های آتش نشانی و درمانگاه ها به اورژانس

كمك سوله های بحران، پایگاه های آتش نشانی و درمانگاه ها به اورژانس

به گزارش تاكسی مدرن رئیس اورژانس كشور با اشاره به اینكه سوله های بحران، پایگاه های آتش نشانی و درمانگاه ها به ما كمك كردند و خدمت رسانی ها توسعه یافت، اظهار داشت: اقدام مهم دیگری كه پیش از این در تهران ضعیف عمل می كرد اورژانس هوایی بود كه خدمات جدیدی هم در این حوزه شروع شده است.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، دكتر پیرحسین كولیوند- رئیس اورژانس كشور در مراسم آیین بهره برداری از طرح مشاركت شهرداری تهران و سازمان اورژانس كل كشور، در ساماندهی خدمات فوریت های پزشكی اظهاركرد: واقعیت این است كه من سال ها به دنبال یك همكاری ویژه بین اورژانس و شهرداری بودم در همین راستا درخواستی را از شهردار داشتم كه ایشان هم با قبول این مورد با ما همكاری كردند تا بتوانیم هم افزایی ایجاد نماییم و از ظرفیت های دو دستگاه استفاده نماییم.
وی با اشاره به اینكه یكی از برنامه ها بالا بردن سطح اطلاعات و آگاهی مردم برای بهتر استفاده كردن از فوریت های پزشكی بود، اظهار داشت: یكی از اهداف ما این بود كه از ظرفیت های سراهای محله، مانیتورها و حتی سینماها استفاده نماییم كه این مورد خوب پیش رفته است.
رئیس اورژانس كشور با تاكید بر اینكه طی سال های گذشته متوسط زمان رسیدن ما بالای ۳۸ دقیقه بود، خاطرنشان كرد: امكاناتی را هم اضافه كردیم اما باید بیشتر به آن رسیدگی شود. حالا با این تعاملاتی كه انجام شده زمان رسیدن ما به مددجو با موتورلانس ها كمتر از ۱۰ دقیقه و آمبولانس ها كمتر از ۱۴ دقیقه است. در این مدت ثانیه ها، به مانند ساعت ها می گذرد.
كولیوند با اشاره به اینكه در جهت مدیریت سكته های حاد قلبی و مغزی این دو خدمت را با جدیت پیگیری كردیم، اظهار داشت: در مدیریت سكته های قلبی ما ۹۰ دقیقه زمان داریم تا این افراد را به بیمارستان برسانیم؛ در حالیكه با این ترافیك امكان آن وجود نداشت اما امروزه بالغ بر ۸۰ هزار نفر را كمتر از ۶۰ دقیقه به بیمارستان منتقل می نماییم.

وی ادامه داد: اگر این مدت از ۹۰ دقیقه دیرتر بشه عضله قلب از بین می رود و فرد یا جان خویش را از دست می دهد یا عارضه دار می شود.
كولیوند با تاكید بر اینكه در یكی از شهرها، بودن اورژانس هوایی مرگ و میر مادران آبستن را ۵۰ درصد كاهش داده است، اظهار داشت: در انتقال اعضا از نیمه شعبان سالجاری تاكنون حدود ۱۴ قلب را از تبریز، یزد، رشت با بالگرد منتقل كردیم و دقیقا این اعضا را در زمان طلایی به محل رساندیم. این ها بركاتش به تمام افرادی می رسد كه در این راه قدم بر می دارند. در حوادث و بلایا اورژانس هوایی یكی از معدود خدماتی است كه می تواند تأثیر گذاری بیشتری نسبت به زمینی داشته باشد. شاید بتوانیم بگوییم در مبلمان شهری جای اورژانس هوایی خالی بود.
وی با اشاره به اینكه موتورآمبولانس های ما همه هم اكنون مجهز هستند و می توانند مریض را تا زمان رسیدن دیگر امدادرسانان اقدامات را انجام دهند، اظهار داشت: در همین اتفاق اخیر نخستین گروه های كه در محل بودند اورژانس و آتش نشانی بودند. در آن محل اورژانس هوایی ما بلافاصله رسید.1398/10/21
19:46:07
5.0 / 5
4245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن