اقدام شهرداری برای نگهداشت و پاكسازی جاده امامزاده داوود

اقدام شهرداری برای نگهداشت و پاكسازی جاده امامزاده داوود

به گزارش تاكسی مدرن بامداد امروز عملیات نگهداشت و پاكسازی جاده گردشگری-زیارتی امامزاده داوود به طول ۲۵ كیلومتر توسط نیروهای خدمات شهری منطقه ۵ و با حضور معاون عمرانی استاندار تهران، معاون خدمات شهری شهردار تهران و معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۵ انجام شد.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، تقی زاده - معاون عمرانی استاندار تهران در حاشیه این عملیات اظهار داشت: با هماهنگی به عمل آمده توسط مجموعه خدمات شهری شهرداری تهران در محدوده حریم منطقه ۵ كار بسیار خوبی در این جاده انجام شد كه طی آن شهرداری منطقه ۵ بخشداری كن و دهیاری ها كار مشتركی را با استفاده از امكانات خدمات شهری انجام دادند و به پاكسازی جاده امامزاده داوود پرداختند.
وی خاطرنشان كرد: در عملیات نگهداشت انجام گرفته نیروهای خدمات شهری با به كارگیری گریدر، لودر و ماشین آلات سنگین به تسطیح و نخاله برداری و رفت و روب اطراف جاده گردشگری زیارتی امامزاده داوود پرداختند.
وی در مورد تأثیر مثبت این اقدام خاطرنشان كرد: با ورود به فصل زمستان امكان رانش و ریزش كوه ها افزایش می یابد و با اجرای این طرح بخش عمده این خطرات رفع شد؛ ضمن اینكه در كنار این جاده رودخانه قرار گرفته كه بخشی از آب مورد استفاده را تامین می كند و با جمع آوری و پاكسازی زباله های اطراف جاده تأثیر مثبتی در موضوعات زیست محیطی خواهیم داشت.
وی به اثرات روانی مثبت بر افكار عمومی بعنوان دیگر مزیت این طرح اشاره نمود و اظهار داشت: زمانی كه دستگاه های مختلف و شهرداری در چنین اقداماتی كنار هم قرار می گیرند در حقیقت باعث تقویت سرمایه های اجتماعی شده و اعتماد مردم به دستگاه ها افزایش یافته و می توان مشاركت پذیری شهروندان را به همراه داشته باشیم.
وی از تصمیم گیری برای برگزاری جلسات مشترك در مناطق دارای حریم با محوریت معاونت عمرانی استاندار تهران اطلاع داد و اظهار داشت: این جلسات در مناطق شهرداری و با حضور حوزه های زیرساختی همچون اداره های آب و برق و مجموعه های مرتبط برگزار می گردد تا هر كدام با احصا مشكلات شان از توانمندی های ناشی از هم افزایی شكل گرفته در تعامل بین بخشی بهره برده و به حل و فصل آنها بپردازند.
تقی زاده با تاكید بر اینكه سود هم افزایی بین بخشی دستگاه ها برای مردم خواهد بود، تصریح كرد: استمرار این جلسات می تواند سبب صرفه جویی در منابع، پرهیز از هزینه های مضاعف و بخشی نگری و پیشگیری از سردرگمی مردم در پیگیری امورات اداری آنها شود.
وی با تقدیر از عملكرد شهرداری تهران بخصوص حوزه خدمات شهری در طرح نگهداشت و پاكسازی جاده امامزاده داوود، آنرا اقدامی مناسب و خیلی خوب ارزیابی كرد و از برگزاری جلسه مشترك بین دستگاه ها در منطقه ۵ به صورت آزمایشی اطلاع داد.

مسیر ۲۵ كیلومتری امامزاده داوود (ع) توسط شهرداری پاكسازی و رفت و روب شد
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، بامداد امروز پنج شنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ در اقدامی بی سابقه مسیر زائرین حضرت امامزاده داوود (ع) برای اولین بار توسط شهرداری تهران پاكسازی، نگهداشت و رفت و روب شد.
فریدون حیدری، شهردار منطقه ۵ در جریان این عملیات كه با حضور معاون استاندار تهران و معاون خدمات شهری شهردار تهران صورت گرفت، اظهار داشت: مسیر زائرین امامزاده داوود (ع) ۲۵ كیلومتر است كه تابحال به صورت یكپارچه نظافت، رفت و روب نشده بود و این مورد سبب تجمیع زباله و خاكروبه در اطراف جاده شده بود. بر همین مبنا طرحی برای نگهداشت بهینه مسیر در چارچوب طرح نگهداشت شهر برنامه ریزی شد.
وی افزود: این جاده یكی از مهم ترین نقاط گردشگری و زیارتی شهر تهران است و پنج روستا همچون سولقان در راه آن قرار گرفته و نظافت و نگهداشت آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.
مانی جعفریان - معاون خدمات شهری منطقه در مورد عملیات نگهداشت و پاكسازی جاده امامزاده داوود اعلام نمود: با عنایت به وسعت، محدوده در نظر گرفته شده به ۱۱ بخش ۲.۵ كیلومتری تقسیم بندی شد و تمامی نواحی ۷ گانه و خدمات شهری منطقه و اداره حریم منطقه برای اجرای آن به صورت آماده باش درآمدند.
وی اظهار داشت: در طرح نگهداشت جاده امامزاده داوود ۲۵۰ نیروی خدمات شهری با به كارگیری ۱۰۰ دستگاه ماشین آلات و تجهیزات تخصصی از ساعت ۶: ۳۰ بامداد روز پنج شنبه تا ساعت ۱۲ ظهر به نظافت، رفت و روب، شستشوی جداول و گاردریل ها، خاكبرداری و پاك سازی اطراف جاده، تعمیر و شستشوی مخازن زباله و رنگ آمیزی نیوجرسی ها و دیواره پرداختند.
منبع:

1398/09/29
18:42:25
5.0 / 5
4555
تگهای خبر: جاده , خدمات , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن