هاشمی:

آلودگی هوای تهران افتضاح است

آلودگی هوای تهران افتضاح است

به گزارش تاكسی مدرن رئیس شورای شهر تهران اعلام نمود كه وضعیت هوای تهران افتضاح است.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، محسن هاشمی امروز بعد از ترك جلسه علنی شورای شهر تهران و سپردن ریاست جلسه به امینی نایب رئیس شورای شهر با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال كه چرا با عنایت به آلودگی شدید هوای تهران هیچ یك از اعضاء تذكری ندادند، اظهار داشت: من بعنوان رئیس شورا در ابتدای جلسه صحبت كردم و وقتی رئیس شورا صحبت می كند یعنی همه اعضاء آنرا گفته اند.
وی در پاسخ به این سؤال كه چه دستگاه هایی در رفع آلودگی هوای تهران موثر هستند، اظهار نمود: من در یك مصاحبه در شبكه افق معضلات حل آلودگی هوا را تشریح كردم و از شما می خواهم كه قشنگ این حرف ها را گوش دهید و آنرا منعكس كنید.

رئیس شورای شهر تهران در واكنش به اصرار خبرنگاران اظهار داشت: منشاء آلودگی هوا متفاوت می باشد و می توان گفت مصرف بالا و نوع سوخت در تولید آلودگی موثر است و این در شرایطی است كه پدیده گرمایش دستگاه های حرارتی را هم باید به فعالیت خودرو ها اضافه كرد.
هاشمی با بیان این كه حل معضل آلودگی هوا یك مسئله ی حاكمیتی و فرابخشی است، اظهار نمود: در بسیاری از كشورها از برق بعنوان وسیله گرمایشی استفاده می نمایند و اجازه تولید خودرو های نامرغوب را نمی دهند و از حمل و نقل عمومی هم حمایت می كنند كه همه این مسائل حاكمیتی است و دستگاه های مختلفی در این امر دخیل هستند.
رئیس شورای شهر تهران با بیان این كه ما از خدایمان است كه ۹۰۰۰ اتوبوس و ۳۰۰۰ واگن مترو داشته باشیم، افزود: اما از زمان گران شدن بنزین حتی یك ریال هم به توسعه حمل و نقل ندادند و می بینیم كه الان آلودگی هوا وضعیت افتضاحی دارد.
وی درباره چرایی برگزاری نمایشگاه تلكام در تهران اظهار داشت: استانداری و دولت باید بگویند كه چه صورت گیرد و چه انجام نشود.
هاشمی همینطور در واكنش به سخنان منتسب به حناچی در مورد تخلیه تهران به دنبال آلودگی هوا افزود: حناچی این را گفته؟ گفته تعطیل یا تخلیه؟ بین تعطیلی و تخلیه فرق است! من روز گذشته به صورت كامل شاخص ها را چك كردم و عدد از ۱۸۷ بالاتر نرفت هرچند كه امیدوارم این سخنان را درست منعكس كنید، چون كه من هفته گذشته گفتم مترو در زمانی كه استفاده كردم خلوت بود و سخنان من بر این مورد تخطی شد و مردم مرا مسخره كردند و من از این مورد گلایه دارم.
وی در مورد امضای تفاهم نامه میان بنیاد مستضعفان و شهرداری تهران و اظهار بی اطلاعی اعضای شورا از این مهم اظهار داشت: اتفاقا حناچی در مورد این مورد در جلسه هم اندیشی صحبت كرد؛ اما بعضی از اعضای شورا مخالفت كردند، چون كه ساختمان ها و امكانات آنجا مناسب نمی باشد و در عوض باید بخشی از املاك مناسب مان را بدهیم و من فكر می كنم حناچی به دنبال یكپارچه سازی اراضی عباس آباد است، چون كه این اراضی در مجاورت مصلی و فضای سبز است و اجازه ساخت وساز در آن وجود ندارد، هرچند كه در طرح پیش از انقلاب كه به طرح داریوش مشهور است قرار بود در این اراضی سه برج ۳۰ طبقه و یك برج گرد ساخته شود كه پس از انقلاب اسلامی این مورد منتفی شد و حالا باید دلیل علاقه حناچی را دید.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سؤال كه اگر شهرداری پول دارد كه ساختمان های بنیاد را بخرد چرا واگن مترو و اتوبوس نمی خرد؟ اظهار نمود: پول نمی دهند بلكه بحث تعویض و تهاتر املاك مطرح است.
وی در پاسخ به این سؤال كه متن این تفاهم نامه را اعضای شورای شهر نمی دانند، افزود: نباید تفاهم نامه را شورا ببیند و از شما خواهش می كنم كه اختلاف نیندازید.1398/09/26
13:47:00
5.0 / 5
4145
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن