پرداخت یارانه بلیت مترو به شهرداری تهران بابت صرفه جویی سوخت

پرداخت یارانه بلیت مترو به شهرداری تهران بابت صرفه جویی سوخت

تاكسی مدرن: عضو شورای اسلامی شهر تهران از پرداخت یارانه بلیت مترو به شهرداری تهران بابت صرفه جویی در مصرف سوخت آگاهی داد.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، شهربانو امانی - عضو شورای اسلامی شهرتهران - در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: « بالاخره طلسم ماده ۱۲شكسته شد و تلاش شورا و مدیریت شهری قفل این ماده را باز كرد. از این پس به ازای هر سفر در روز ۹.۸ سنت (۱۲۰۰تومان) بابت صرفه جویی سوخت به شهرداری یارانه بلیت مترو پرداخت خواهد شد كه این درآمد صرف توسعه ‎حمل ونقل عمومی می شود.»

همچنین علی اعطا - سخنگوی شورای شهر تهران - با اشاره به اینكه نخستین دستور پرداخت منابع حاصل از صرفه جویی سوخت به مترو تهران از طرف شركت بهینه سازی مصرف سوخت وابسته به شركت ملی نفت ایران صادر شد، اظهار نمود: شورای اقتصاد در خرداد ماه ۱۳۹۶ برمبنای ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی كشور، طرح توسعه حمل و نقل مسافر با قطار شهری در تهران و هشت كلانشهر را تصویب كرد.

وی با اشاره به اینكه بر طبق مصوبه شورای اقتصاد به ازای هر افزایش سفر ناشی از افزایش واگن های جدید به مترو تهران، مبلغ ۹.۸ سنت (حدود ۱۲۰۰ تومان) از محل منابع حاصل از صرفه جویی سوخت به مترو پرداخت خواهد شد، اظهار داشت: از خرداد ماه سال۱۳۹۶ تابحال ۱۰۵ واگن به ناوگان شركت بهره برداری مترو تهران اضافه شده است كه بعد از ارسال صورت وضعیت صرفه جویی تأیید شده توسط شهرداری تهران، دستور پرداخت بخش اول سهم دولت از منابع حاصل از صرفه جویی سوخت صادر گردیده است.

سخنگوی شورای شهر تهران افزود: پیش بینی می شود این رقم برای پاییز سال جاری حدود سه میلیون دلار باشد. آقای مهندس زنگنه - وزیر نفت با نگاه مثبتی كه به مترو دارد، پرداخت صورت وضعیت بازه زمانی شروع طرح در خرداد ۱۳۹۶ تا زمان ابلاغ قرارداد (تیرماه سال ۱۳۹۸) كه حدود ۱۰ میلیون دلار می شود را در هیأت مدیره شركت ملی نفت ایران تصویب كرده است كه امید داریم بزودی پرداخت گردد. این منابع صرف خرید واگن جدید و توسعه حمل و نقل مسافر با قطار شهری خواهد شد.

وی با اشاره به اینكه بعد از افزایش قیمت بنزین در اواخر آبان ماه سال جاری، میزان سفرهای درون شهری با مترو به طرز محسوسی افزایش یافته است، اظهاركرد: بر طبق گزارش های ارائه شده شنبه (۲۵ آبان ماه) ۱.۸۸۱.۵۷۱ مسافر، مترو را برای سفرهای درون شهری خود انتخاب كردند كه رتبه دوم شلوغ ترین روز در تاریخ مترو را به خود مختص كرده است و روز شنبه (۲ آذرماه) نیز با جذب ۱.۸۷۲.۷۸۸ مسافر رتبه سوم شلوغ ترین روز تاریخ در مترو ثبت شده است.

به گزارش روابط عمومی شورای شهر تهران اعطا اشاره كرد: انتظار می رود شهروندان با استفاده كمتر از خودروی شخصی و انجام سفرهای روزانه با مترو به كاهش آلودگی هوا و توسعه حمل و نقل ریلی در تهران كمك كنند.

منبع:

1398/09/23
18:30:39
5.0 / 5
4085
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن