بیشتر از ۱۰ هزار فرصت شغلی برای جوانان ایجاد كردیم

بیشتر از ۱۰ هزار فرصت شغلی برای جوانان ایجاد كردیم

به گزارش تاكسی مدرن رئیس گروه مالی گردشگری اعلام نمود: این گروه در یك دوره ۱۰ ساله برای بیشتر از ده هزار نفر از جوانان كشور اشتغال پایدار بوجود آورده است.به گزارش روابط عمومی بانك گردشگری، مهدی جهانگیری در مراسم افتتاح كارخانه احیا مستقیم و شروع عملیات اجرایی طرح توسعه فولاد بافت كه با حضور دكتر روحانی رئیس جمهور برگزار شد، بر ضرورت حضور بخش خصوصی توانمند در اجرای طرح ها تاكید نمود.
وی اظهار داشت: امروز در سال رونق تولید شاهد به ثمر نشستن یك واحد تولیدی با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی و آغاز عملیات اجرایی یك سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیون یورویی شامل راه اندازی یك خط دو و نیم میلیون تنی گندله سازی و راه اندازی یك خط ۸۰۰ هزار تومانی آهن بریكت گرم در بافت بودیم كه زمینه اشتغال ۹۰۰ نفر به صورت مستقیم و چندین هزار نفر غیر مستقیم از جوانان این منطقه بودیم.
وی اضافه كرد: تأمین مواد اولیه مورد نیاز فولاد بافت تا سه سال آینده حداقل یك میلیون و ۲۰۰ هزار تن ورودی گندله در سال و خروج محصول تولیدی سالانه ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی است. همینطور از سه سال آینده با راه اندازی فاز دوم تامین دو و نیم تا سه میلیون تن كنسانتره و خروج یك میلیون و ۶۰۰ هزار تن محصول است كه اساسا محور ۹۰ كیلومتری سیرجان-بافت توان كشش این حجم از تردد جاده ای را ندارد.
جهانگیری از رئیس جمهور خواست با صدور دستور ویژه به وزارت راه و شهرسازی به منظور اتصال بافت به راه آهن سراسری محور سیرجان بافت كرمان شاهد تحقق آرزوی مردم این منطقه باشیم و همینطور با این اقدام شهرستان های بافت، ارزوئیه و رابر از بن بست اقتصادی خارج و زمینه سرمایه گذاری های جدید در منطقه فراهم گردد.
وی با اشاره به اینكه پیام های نوروزی مقام معظم رهبری در سال های اخیر در حوزه مسایل اقتصادی بوده است، خاطرنشان كرد: بزرگترین دغدغه دولتها و به طور مشخص دولت فعلی حل مشكل بی كاری جوانان است كه این معضل جز با میدان دادن به بخش خصوصی كارآمد و توانمند و خروج از اقتصاد دولتی امكان پذیر نیست.
جهانگیری در انتها اظهار داشت: گروه مالی گردشگری و هلدینگهای تابعه بعنوان یك بخش خصوصی صددرصد واقعی با نصب العین قرار دادن منویات رهبر معظم انقلاب در جهت حل مشكل بی كاری با افتخار اعلام میدارد كه با استفاده از دانش فنی و مهندسی بومی و میدان دادن به مدیران جوان در یك دوره ده ساله بیشتر از ۱۰هزار فرصت شغلی پایدار در بخش های مختلف اقتصادی كشور بوجود آورده است.
طرح فولاد بافت یكی از طرح های هفت گانه فولاد كشور است. این طرح در اجرای اصل 44 در سال ۹۵ به بخش خصوصی واگذار شد؛ كه با ورود هلدینگ ماهان وابسته به گروه مالی گردشگری و مشاركت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا پیشرفت پروژه تسریع و به صورت رسمی راه اندازی شد. 2121

1398/09/12
15:10:24
5.0 / 5
4397
تگهای خبر: تردد , تولید , جاده , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن