معاون استاندار تهران خبر داد

تدوین ضوابط مشوق های نوسازی بافت های فرسوده شهر قدس

تدوین ضوابط مشوق های نوسازی بافت های فرسوده شهر قدس

به گزارش تاكسی مدرن معاون عمرانی استاندار تهران از تدوین ضوابط مشوق های بازآفرینی(نوسازی بافت های فرسوده) شهر قدس اطلاع داد.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، محمد تقی زاده در تشریح مصوبات كمیسیون ماده ۵ استان تهران اظهار داشت: در جلسه امروز طرح بازآفرینی و بررسی ضوابط نوسازی بافت های فرسوده در شهرقدس مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا ضوابط تشویقی تراكم و سطح اشغال در این شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گیرد تا بدین سان این موارد تشویقی محرك توسعه نوسازی بافت های فرسوده در شهرستان قدس باشد.
وی ادامه داد: در این نشست سعی كردیم با تصویب این ضوابط تشویقی، اهداف بازآفرینی در شهرستان قدس محقق شود. یكی از ابزارها و سیاست ها برای تشویق شهروندان در نوسازی بافت های فرسوده بطور قطع بهره گیری از محرك های تشویقی است.
تقی زاده افزود: یكی دیگر از دستوركارهای كمیسیون ماده ۵ استان تهران تدقیق ۳۴۰ هكتار از زمین های شهرستان قدس بود كه بعنوان پروژه های محرك توسعه شهری به كار گرفته شوند.
وی افزود: برای شهرستان شهریار هم موضوعی در دستور كار بود كه برپایه ضوابط و مقررات به ازای خروج اراضی در محدوده شهری و اضافه شدن آنها به خود شهر شهریار، ضوابط و مقررات به صورت دقیق تعیین شود. پیشتر تصویب شده بود كه با اضافه شدن اراضی در محدوده شهرها به هر یك از شهرها ۷۰ درصد از اراضی به شهرداری آن شهر واگذار شود. این مورد نه تنها برای شهریار بلكه برای تمامی شهرها تصویب شده بود؛ اما هیأت عمومی دیوان عدالت اداری ایرادی در مورد این مصوبه گرفته بود، ازاین رو بررسی مبانی قانونی در این زمینه در دستور كار كمیسیون ماده ۵ قرار گرفت.
معاون عمرانی استاندار تهران تاكید كرد: بر مبنای مصوبه سال ۱۳۶۸ مجلس شورای اسلامی مقرر بود اراضی كه به محدوده شهری اضافه می شود ۲۰ درصد از آنها برای اصلاح معابر، سرانه های خدماتی و نوسازی و بهسازی به شهرداری ها واگذار شود. همینطور در تبصره ذیل ماده ۱۰۱ قانون شهرداری ها مصوب سال ۱۳۹۰ شهرداری ها برای تأمین سرانه ها می توانستند از مالكانی كه در شهرها هستند این سرانه ها را تأمین كنند.
تقی زاده تاكید كرد: بدین سان برای اراضی كه وارد محدوده شهری می شوند ملاك عمل شهرداری ها این دو ماده قانونی شد. برای اراضی كه باغ هستند هم با عنایت به كاربری فضای سبز آنها حفظ فضای سبز مورد تاكید قرار گرفت و مقرر شد ۲۰ درصد از اراضی یا معادل ۲۰ درصد از ارزش زمین با عنایت به كارشناسی روز به شهرداری ها داده شود. برای سایر كاربری ها هم این ضابطه قابل اجرا خواهد بود.
وی در تشریح دیگر مصوبات جلسه كمیسیون ماده ۵ استان تهران اظهار داشت: پرونده های موردی در مورد شهرهای گلستان و فیروزكوه هم مورد بحث و بررسی و تصمیم گیری اعضای كمیسیون ماده ۵ قرار گرفت. در این نشست سه پرونده از شهر گلستان و چهار پرونده از فیروزكوه مورد بررسی قرار گرفت.1398/08/22
19:14:05
5.0 / 5
4826
تگهای خبر: باغ , بهسازی , خدمات , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن