راه اندازی كامل خطوط شش و هفت مترو تهران تا آخر سال ۱۳۹۹

راه اندازی كامل خطوط شش و هفت مترو تهران تا آخر سال ۱۳۹۹

تاكسی مدرن: در جلسه امروز هیئت دولت كه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دكتر روحانی، رئیس جمهوری برگزار شد، روند توسعه مترو تهران و برنامه های آتی در این زمینه مورد طرح و ارزیابی قرار گرفت.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، در ابتدای این جلسه، پیروز حناچی، شهردار تهران گزارشی درباب آخرین وضعیت بهره برداری از شبكه مترو تهران، برنامه توسعه و تكمیل كوتاه مدت و بلندمدت آن و چالش ها و مشكلات موجود ارائه كرد.
بر طبق این گزارش، شبكه مترو تهران هم اكنون با ۲۳۴ كیلومتر طول خطوط و ۱۲۳ ایستگاه در حال بهره برداری، روزانه میزبان حدود دو میلیون نفر از شهروندان می باشد كه بعد از تأمین یك هزار دستگاه واگن و استفاده كامل از كلیه ظرفیت های قانونی موجود، امكان راه اندازی كامل خطوط شش و هفت مترو تهران به طول ۵۹ كیلومتر تا آخر سال ۱۳۹۹ وجود خواهد داشت.
در همین راستا مقرر گردید، با تخصیص حدود ۸۰۰ میلیون یورو از ظرفیت فاینانس ایران و چین، در روند تأمین ۶۳۰ دستگاه واگن برای شبكه مترو تهران تسریع گردد.
هم چنین، با انتشار ۱۶ هزار میلیارد ریال اوراق مشاركت به منظور توسعه خطوط متروی تهران موافقت شد.
تخصیص اعتبار برای جبران خسارت ناشی از سیل به تأسیسات سه وزارت خانه
هیئت وزیران با تخصیص ۹ هزار و ۵۴۴ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات ناشی از سیل و طوفان فروردین امسال به تأسیسات و زیرساخت وزارت خانه های جهاد كشاورزی، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان موافقت نمود.
در ادامه این جلسه، برخی از پیشنهادات دستگاه های اجرایی به تصویب رسید.
منبع:

1398/08/02
14:05:11
5.0 / 5
4200
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن