دستور روحانی برای حل معضل بوی نامطبوع اتوبان تهران - قم

دستور روحانی برای حل معضل بوی نامطبوع اتوبان تهران - قم

تاكسی مدرن: حسن روحانی به شهرداری تهران و دستگاه های دولتی ذی ربط دستور داد تا نسبت به حل معضل بوی تعفن و نامطبوع اتوبان تهران - قم (حد فاصل فرودگاه امام تا مرقد مطهر امام «ره») اقدام و گزارش آنرا به دولت عرضه كنند.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه امروز هیئت وزیران كه ریاست آنرا برعهده داشت، هم چنین نسبت به اتخاذ تدابیر لازم برای كاهش مصرف پلاستیك و بازیافت پسماند و ساماندهی معضل پسماند، بویژه در شهر تهران و شهرهای شمالی، دستورات ویژه ای صادر كرد.


اختصاص اعتبار برای تأمین هزینه های ضروری ناشی از سیل سال جاری در بعضی استان های كشور
هیئت وزیران به منظور تأمین هزینه های اضطراری و ضروری ناشی از سیل سال جاری، با اختصاص مبلغ ۳۶۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه ای و تملك دارایی های سرمایه ای بابت تسویه تنخواه پرداختی هزینه های مذكور به استان های خوزستان، لرستان، كرمانشاه، چهار محال و بختیاری، فارس، مازندران و گلستان موافقت نمود.


موافقت دولت با اختصاص اعتبار برای زهكشی دشت گمیشان در استان گلستان
دولت هم چنین، با عنایت به وقوع سیل فروردین ماه سال جاری و لزوم پیش بینی و آمادگی برای پیش گیری از حوادث احتمالی ناشی از بارندگی در فصل پاییز و نیز اجرای پروژه ‏های پیشگیرانه، با اختصاص مبلغ یك هزار میلیارد ریال اعتبار تملك دارایی های سرمایه ای جهت اجرای طرح راه اندازی شبكه های زهكشی در دشت گمیشان، اراضی شمال گرگانرود و قره سو استان گلستان موافقت نمود.


اختصاص دو هزار میلیارد ریال اعتبار برای احیای دریاچه ارومیه
با تصویب هیئت وزیران، مبلغ دو هزار میلیارد ریال اعتبار برای طرح های مصوب كارگروه نجات دریاچه ارومیه و عملیات اجرایی مربوط در حوضه دریاچه ارومیه در قالب موافقتنامه با سازمان برنامه و بودجه كشور اختصاص یافت.
دولت هم چنین هرگونه توسعه اراضی كشاورزی شامل تبدیل اراضی ملی منابع طبیعی به كشاورزی، دیم به آبی، زراعی به باغی در سطح حوضه آبریز دریاچه ارومیه و هرگونه عملیات منجر به افزایش برداشت از منابع آب حوضه شامل ایجاد و بهسازی ایستگاه های پمپاژ آب، راه اندازی استخر ذخیره آب و سدهای معیشتی در سطح حوضه آبریز دریاچه ارومیه را ممنوع و وزارت خانه های نیرو و جهادكشاورزی را موظف كرد ضمن خودداری از صدور هرگونه مجوز در این خصوص، با متخلفان برخورد كنند.


آغاز رسیدگی به لایحه «مقابله با فساد و ارتقای سلامت نظام اداری – مالی» در دولت
هیئت وزیران با عنایت به جایگاه و نقش مؤثر مقابله با فساد و ارتقای سلامت نظام اداری در كارایی نظام، رسیدگی به لایحه «مقابله با فساد و ارتقاء سلامت نظام اداری – مالی» را با هدف رفع خلأها و مشكلات اجرایی قانون فعلی و یكپارچه‏ سازی فعالیت ‏های مبارزه با فساد در كشور را در دستور كار خود قرار داد.
در این لایحه به منظور هماهنگی بین قوای سه ‏گانه، تشكیل «ستاد مقابله با فساد و ارتقا سلامت نظام اداری - مالی» متشكل از معاون اول رئیس جمهور (رئیس ستاد)، سه نفر از مدیران ارشد هر یك از قوای سه‏ گانه به انتخاب رؤسای قوا، وزیر اطلاعات و رؤسای سازمان های بازرسی كل كشور و دیوان محاسبات كشور، در نظر گرفته شده است.
از مهم ترین وظایف این ستاد می توان به تصویب سیاست‏ ها و راهبردها، اولویت ‏ها و برنامه ‏های پیشگیری و مقابله با فساد و ارتقای سلامت نظام اداری - مالی، تصویب شاخص سنجش فساد و سلامت اداری - مالی در سطح ملی و دستگاهی، تقویت هماهنگی، تعامل و انسجام بین سه قوه و بخش خصوصی و جامعه مدنی در امتداد استفاده از ظرفیت‏ های قوا در امر مقابله با فساد و سلامت نظام اداری – مالی و اتخاذ تصمیمات لازم درباب گزارش‏ های واصله و ارائه راهكارهای مناسب اجرایی اشاره نمود.


تهاتر مطالبات و بدهی های برخی از شركت های تابعه وزارت نیرو با دولت
در ادامه جلسه، تهاتر مطالبات شركت های تولید و توسعه پویا انرژی نگین سبز خاورمیانه، انرژی گستر جم، تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس كوثر، خدمات بازرگانی آینده نگر مهر، كنترل قدرت پارس، پرشیان فولاد و كلر پارس از شركت های دولتی با بدهی آنها به سازمان های خصوصی سازی و امور مالیاتی كشور به تصویب رسید.
دولت هم چنین با تهاتر مطالبات شركت های وابسته به شركت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران (گروه مپنا) از شركت دولتی مدیریت شبكه برق ایران با بدهی این شركت به سازمان خصوصی سازی موافقت نمود.


هیئت وزیران اساسنامه صندوق كارآفرینی امید را اصلاح كرد
هیئت وزیران به منظور تأمین نظر شواری نگهبان و رفع ایرادهای وارده به اساسنامه صندوق كارآفرینی امید، آنرا اصلاح كرد.


اعلام نظر دولت درباب برخی از طرح های نمایندگان مجلس
دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر درباب برخی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خودرا برای پیگیری سوژه تعیین كرد.1398/07/17
22:03:48
5.0 / 5
4765
تگهای خبر: ایستگاه , باغ , بهسازی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن