اعتراض نژاد بهرام به خرج شدن عوارض كسر پاركینگ در محل دیگری

اعتراض نژاد بهرام به خرج شدن عوارض كسر پاركینگ در محل دیگری

تاكسی مدرن: عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران درباب صرف شدن مبالغ حاصل از ردیف عوارض كسر پاركینگ در مصارف دیگری به جز ساخت پاركینگ های محله ای، اعتراض كرد.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، زهرا نژاد بهرام در یكصد و شصت و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این كه گزارشات دریافتی از میزان تحقق درآمد در ۵ ماه نخست سال جاری شهرداری تهران نشان داده است كه تا اختتام مرداد ماه مبلغ ۲۳۳ میلیارد تومان از محل عوارض كسر پاركینگ درآمد محقق شده است اظهار نمود: این رقم حدودا ۸ برابر رقم پیش بینی شده از این محل در بودجه مصوب سال جاری تا اختتام مرداد ماه است.
وی افزود: این در شرایطی است كه درآمد مذكور همچون ناپایدارترین و مخرب ترین ردیف های درآمدی شهرداری تهران است و در طول سال های ۸۰ تا ۹۸ بیشتر از ۵۰ هزار كسری پاركینگ در محلات پایتخت به وجود آمده كه تاثیر مستقیم بر نزول كیفیت زندگی داشته است.
وی با بیان این كه با عنایت به تحقق ۸ برابر مازاد مبلغ مصوب در طول ۵ ماه نخست سال جاری، این نگرانی جدی ایجاد می شود كه شهرداری های مناطق بدون توجه به مصوبه شورا و شروط ۵ گانه آن اقدام می كنند اضافه كرد: مصوبه بهمن ماه سال قبل شورا صرفا ستاندن عوارض از محل كسری پاركینگ را برای پارسل های كه مشمول دلیلهای فنی ۵ گانه قید شده در همان مصوبه باشند مجاز می شمارد. همچون قرار گیری ورودی ملك در معابر كم عرض واقع در بافت های تاریخی كه در طرح تفضیلی تعریض نخواهند شد، معابر پلكانی و با شیب بیشتر از ۳۰ درصد كه این پارسل ها در مجموع كمتر از ۵ درصد كل پارسل های شهر تهران در برمی گیرد.
وی افزود: بدین سبب بی توجهی به مفاد مصوبه شورا فاقد هر گونه توجیه است ونیازمند بازبینی اساسی در رویكرد مدیران مناطق ۲۲ گانه است، از طرف دیگر طبق مصوبه عوارض افزایش ارزش قانونی ناشی از طرح های توسعه شهری و ساخت پاركینگ محله ای مصوب بهمن ماه سال قبل و اصلاحات بعدی آن مقرر شد عوارض دریافتی حاصل از كسری پاركینگ بطور اختصاصی مصرف ساخت پاركینگ های محله ای برسد كه پیش شرط این اقدام ایجاد حساب ویژه توسط معاونت مالی شهرداری است.
این عضو شورای شهر تهران اشاره كرد: متاسفانه باوجود پیگیری ها و مكاتبات من و معاون شهرسازی شهرداری تهران حساب ویژه ای توسط این معاونت ایجاد نشد و كماكان مبالغ حاصل از این ردیف متمركز نیست و صرف هزینه ها و مصارف دیگر می شود.
منبع:

1398/07/14
22:41:04
5.0 / 5
4394
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن