تشكیل خزانه داری مستقل در استان تهران

تشكیل خزانه داری مستقل در استان تهران

به گزارش تاكسی مدرن رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به اینكه هم اكنون خزانه داری استان تهران مستقل نیست و پیگیر هستیم كه خزانه داری مستقل نه تنها در تهران بلكه در تمامی استانها شكل بگیرد.


نعمت الله تركی در گفتگو با ایسنا، در تشریح تشكیل خزانه داری مستقل در استان تهران اظهار داشت: در جهت ایجاد شفافیت و دقت در هزینه كردها پیگیر تشكیل خزانه داری مستقل برای استان تهران هستیم موضوعی كه در سایر استان های كشور هم شكل خواهد گرفت؛ در حقیقت خزانه استان به صورت رسمی در استان ها بوجود آمده و كمیته تخصیص آن به ریاست استاندار خواهد بود.
وی ادامه داد: هم اكنون مشغول تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ از استان تهران هستیم این بودجه ابتدا به سازمان برنامه و بودجه ارسال و از آنجا به مجلس ارسال خواهد شد. بودجه سال آینده برای نخستین بار بر مبنای درآمد هزینه ها تدوین خواهد شد. ضریب بازگشت بودجه استان تهران حدود ۷ درصد است یعنی از ۶۸ هزار میلیارد تومان درآمد استان، حدود ۲ هزار میلیارد به خود استان باز می گردد بدین سان توزیع اعتبارات در استان تهران دقیق، متوازن و منطقی نیست.
وی افزود: بر مبنای پیشنهاداتی كه عرضه كردیم مقرر شد بودجه سال آینده را بر مبنای درآمد و هزینه تدوین نماییم. در شرایط فعلی، ساختار بودجه ای كشور، سنتی و در بعضی بخش ها معیوب است، چون بحث نظام درآمد و هزینه در استانها نیست، درآمد از استان ها تجمیع و به خزانه كشور واریز می شود و دستگاه ملی است كه برای آن بخش از درآمد تصمیم می گیرد بنابراین در چنین شرایطی اعتبارات در استانها به صورت متوازن بر مبنای درآمدها داده نمی گردد.
وی تصریح كرد: با پیگیری های استان تهران و عرضه پیشنهادات به سازمان برنامه و بودجه، این سازمان پذیرفت تا تغییراتی در نظام درآمد و هزینه استان ها به نفع استان هایی كه بیشترین درآمد را برای كشور فراهم می آورد اتفاق بیفتد. مقرر شد تا از سال ۹۹، تهیه لایحه بودجه و نظام درآمد و هزینه استان ها عرضه شود و این امر به استان هایی كه درآمد خوبی دارند، كمك موثری می كند؛ به تعبیری دیگر هر استان به تناسب ظرفیت و هزینه كردی كه عرضه می دهد، می تواند از بودجه استفاده نماید. این مورد باید حتما مصوب و قانونی شود.1398/07/03
20:33:13
5.0 / 5
4249
تگهای خبر: سازمان , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن