انتقادات عضو جوان شورای شهر تهران از مصوبه جدید جوانگرایی مدیران

انتقادات عضو جوان شورای شهر تهران از مصوبه جدید جوانگرایی مدیران

به گزارش تاكسی مدرن عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران كه طراح طرح اجبار شهرداری به بكارگیری جوانان در پست های مدیریتی بود اعلام نمود كه به دنبال تغییرات بوجود آمده در این لایحه، وضعیت جوانان در انتصابات بدتر خواهد شد.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، حجت نظری این عضو جوان شورای شهر تهران ظهر امروز و بعد از آخر جلسه شورای شهر تهران در نشست خبری كه به منظور تشریح حواشی لایحه انتصاب جوانان در شورای شهر تصویب گردید با اشاره به اینكه دو سال پیش طرحی تحت عنوان اجبار شهرداری تهران به عرضه لایحه ای در مورد افزایش انتصاب جوانان را در دستور كار قرار دادیم اظهار داشت: معتقدیم كه جوانان به علت علم به روز شده ای كه دارند می توانند مدیران بهتری باشند و از تجربه ی مدیران قبلی درس گرفته و با خلاقیت و علم بیشتر، در عرصه های مختلف مدیریت شهری فعال باشند.
وی با اشاره به اینكه دو سال قبل طرحی را تحت عنوان اجبار شهرداری تهران به عرضه لایحه افزایش انتصاب جوانان با 14 امضاء به تصویب رساندیم اظهار داشت: متاسفانه این طرح با تاخیر غیر عادی اعلام وصول شد بگونه ای كه این طرح در اردیبهشت 97 با 14 امضاء تصویب گردید اما چهار ماه بعد در دستور بررسی شورای شهر قرار گرفت و چهار ماه هم طول كشید كه كلیات این طرح در صحن شورای شهر به تصویب برسد.
وی با بیان این كه بر این اساس مقرر شد كه شهرداری ظرف یك ماه لایحه ای بدهد اما با تاخیر زیادی مواجه گردید و نهایتا اواخر تیر ماه این لایحه بدون كوچكترین تغییری به شورای شهر عرضه شد، اظهار داشت: لایحه ای تك برگی به شورا عرضه شد كه نشان می داد مجموعه شهرداری اراده ای به اجرا ندارد و با وجود همه اختلاف نظرهایی كه وجود داشت بالاخره این لایحه بامداد امروز در شورای شهر بررسی گردید.
عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان این كه متاسفانه شاخصی برای تعیین سن جوانی وجود ندارد اظهار داشت: شهرداری تهران سقف این لایحه را 45 سال در نظر گرفته است در حالیكه من سوال دارم كه بر مبنای چه شاخصی این سن 45 سالگی انتخاب شده است.
وی با بیان این كه به نظر می آید شورای شهر با مصوبه امروز خود به جای جوانگرایی به سمت جوان فریبی رفته است اظهار داشت: این مصوبه ضد جوانان تصویب گردید چون كه در پیشنهادی كه از جانب شهرداری به اعضا داده شد مقرر شد كه این مصوبه به پس از تصویب، ناظر باشد و نسبت به قبل جاری نباشد.
نظری تصریح كرد: در مخالفت بااین تبصره تصویب شده باید بگویم وقتی در طول دو سال سه شهردار تغییر كردند و هر كدام انتصاب هایی داشتند و حالا انتصابات پر شده و عملا خیلی از مدیران تغییر نخواهند كرد، در بهترین حالت امكان دارد 15 الی 20 نفر تغییر كنند و با این تعداد نمی توانیم شاهد تحول جوان گرایی در شهرداری باشیم.
عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینكهاین مصوبه ضمانت اجرایی ندارد كه شهرداری را به اجرای آن ملزم كند، همینطور اظهار داشت: پیشنهاد داده شده كه اگر شهرداری این مصوبه را به درستی اجرا نكرد توسط شورای رسیدگی به تخلفات اداری كم كاری هایش بررسی شود كه این پیشنهاد مورد موافقت قرار نگرفت.
به اعتقاد نظری، تنها راه برای اجبار شهرداری به اجرای مصوبات شورا، طرح سوال و استیضاح از شهردار است كه من اراده ای نمی بینم كه اعضای شورا به علت عدم جوانگرایی شهردار را استیضاح كنند.
نظری با اشاره به اینكه اعضای شورا خواستند با جوانگرایی نشان دهند كه به جوانان اهمیت می دهند اما در بندها و تبصره ها بگونه ای تصمیم گرفتند كه مصوبه بی اثر شد اظهار داشت: معتقدم بهترین نوع تخریب، دفاع بد است كه این مصوبه دفاع بدی از جوان گرایی است.
وی در پاسخ به این سؤال كه چرا با وجود تاكید مركز مطالعات شهرداری در خصوص این كه این لایحه ناقص است و باید به شهرداری برگردانده شود، آنرا بر نگرداندید اظهار داشت: همین فرآیند یك و نیم سال به طول انجامید و واضح است كه اگر لایحه را بر می گرداندیم ممكن بود یك و نیم سال دیگر جهت بررسی باردیگر به شهرداری بیاید و واقعیت این است كه فكر می كردیم كه اگر كلیات به تصویب برسد در مورد نواقص، می توانیم در صحن شورا به جمع بندی برسیم اما نقصها غالب شد و آن چیزی كه نباید بود افزوده شد و این برای جوان ها شرایط را بدتر می كند.
این عضو جوان شورای شهر تهران با این ادعا كه شهرداری تا امروز اراده اش بر عدم اجرای مصوبات جوان گرایی بود و امروز با این مصوبه تصور می كند كه به پیروزی رسیده و در تقابل با جوان گرایی وارد می شود، اظهار داشت: یكی از مدیران كه نمی خواهم نامش را بیاورم اظهار داشت كه در طول یك سال و نیم اخیر تعداد پست های بانوان كاهش یافته كه اگر آمارهای نیروی انسانی را طی دو دوره زمانی یك و نیم ساله كنار یكدیگر قرار دهید، بطور قطع كاهش درصد مدیران زن را احساس می كنید.
نظری در مورد سرانجام مدیران بازنشسته كه قرار بود به دنبال قانون منع به كارگیری بازنشستگان از شهرداری بروند اظهار داشت: تصور بخشی از مدیریت شهری این است كه نیاز نیست فكر و انرژی جدیدی وارد شهرداری شود و وقتی هم بیشتر هم و غم شهرداری و بخش زیادی از شورا معطوف به درآمدها است، دغدغه جوان گرایی دغدغه ششم یا هفتم آنها می شود و جوان گرایی اولیتشان نیست. فكر نمی كنم كه اگر بازنشستگان هم كنار بروند این امر منجر به جوان گرایی بشود. بطور قطع مدیرانی مسن كه در سالهای پایانی مدیریت شان قرار دارند به كار گرفته خواهند شد.
وی در دفاع از این شائبه كه گفته می شود این لایحه تنها برای جذب جوانان پشت در مانده حزب های سیاسی به صحن آورده شده اظهار داشت: هم نجفی ؛ هم افشانی و هم حناجی با ورود نیروهای جدید مخالفت كردند و من فكر نمی كنم تصویب این مصوبه در ورود افراد جدید اثرگذار باشد. هر چند كه معتقدم باید نیروی جوان و جدید وارد مجموعه شود تا با انگیزه های خود بتوانند تحولاتی را ایجاد كنند اما این كه می گویید ما به نیت جذب و ورود جوان های حزبمان این لایحه را آوردیم باید بگویم كه لطفا نیت خوانی نكنید و من نمی دانم كه نیت درونی ام را كه همان بازكردن راه برای انتصاب جوانان در عرصه های مدیریتی است، چگونه نشان دهم.
این عضو جوان شورای شهر تهران با اشاره به اینكه اگر مصوبه همان گونه كه باید، تصویب می شد احیانا تعداد افرادی كه در دوره قالیباف جذب شده و حالا در صف مدیریتی قرار دارند برایشان بهتر بود، اظهار داشت: با عنایت به آئین نامه انتصابات، باید افرادی كه می خواهند بعنوان مدیر جذب شوند سلسله مراتب اداری را طی كنند براین اساس حتما مدیران میانی قبلی در صف انتظار، جلوتر قرار دارند.
منبع:

1398/06/24
20:47:45
5.0 / 5
4405
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن