موافقت اعضای شورا با مناسب سازی مدارس دخترانه در آستانه مهر

موافقت اعضای شورا با مناسب سازی مدارس دخترانه در آستانه مهر

به گزارش تاكسی مدرن اعضای شورای شهر تهران با دو فوریت طرحی دوفوریتی در خصوص مناسب سازی مدارس دخترانه موافقت كردند.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، بامداد امروز در جلسه شورای شهر تهران یك طرح دو فوریتی از جانب ناهید خداكرمی - رئیس كمیته سلامت شورای شهر - با ۱۶ امضا به هیأت رئیسه وصول شد و محسن هاشمی - رئیس شورای شهر - با اشاره به اینكه با عنایت به تعداد امضاها این طرح در چارچوب دو فوریت مطرح خواهد شد، اظهار داشت: برپایه این طرح شهرداری ملزم است كه ۲۰ درصد از ردیف بودجه پشتیبانی از توسعه و تجهیز مدارس را به مناسب سازی مدارس دخترانه در مناطق ۲۲ گانه اختصاص دهد.

خداكرمی در بیان جزئیات طرح پیشنهادی خود با اشاره به اینكه ۷۶ درصد از دختران تهرانی از كمبود ویتامین D رنج می برند، اظهاركرد: این افراد مادران آینده هستند و به كلسیم و ویتامین D احتیاج دارند.

وی با اشاره به اینكه نور آفتاب بهترین منبع تأمین ویتامین D است، اظهار داشت: خیلی از مدارس غیرانتفاعی شرایطی برای مدارس دخترانه بوجود آورده اند كه در محیطی باز و مناسب به ورزش بپردازند اما در خیلی از مدارس دخترانه دولتی به علت مشرف بودن ساختمان های اطراف نمی توان زمینه مناسبی را برای در معرض آفتاب قرار دادن دختران ایجاد كرد.

خداكرمی با اشاره به اینكه خیلی از دخترانی كه در مدارس دولتی درس می خوانند توان پرداخت شهریه های زیادی ندارند، اظهاركرد: از اعضای شورای شهر درخواست می شود كه به دو فوریت این طرح رأی مثبت دهند تا در فرصت باقی مانده تا مهرماه بتوانیم اقدامات مناسبی را انجام دهیم.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، مهندس الویری در مخالفت با دو فوریت اظهار داشت: من با اصل طرح موافق هستم اما باید جزئیات و اعداد و ارقام آن مشخص شود.

شهربانو امانی در دفاع از دو فوریت با اشاره به اینكه نیمی از زنان و دختران شهرمان به اعضای شورای فعلی رأی دادند و خواستار تغییر ریل مدیریت شهری و توجه به آنان هستند، اظهاركرد: ما فكر می كردیم كه زنگ خطر در مغز آقایان صدا كرده و شاخك های آنها تكان خورده است كه باید شرایط بهتری را در فضاهای آموزشی برای زنان و دختران ایجاد كنند.

وی با اشاره به اینكه در آستانه سال تحصیلی هستیم و بهتر است كه هر چه سریع تر مناسب سازی مدارس را آغاز نماییم، اظهار داشت: شما پدر هستید و می دانید كه دختران به ویتامین و كلسیم بیشتر از بقیه افراد احتیاج دارند.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در پاسخ به این تذكر به شوخی اظهار داشت: برای ویتامین گیری روش های زیادی است و ربطی به زن و مرد ندارد.

مجید فراهانی در مخالفت با دو فوریت اظهار داشت: من با محتوای طرح موافق هستم اما در مورد دو فوریت آن باید بگویم كه شهرداری تهران پنج درصد از عوارض شهرسازی را به صورت سیستماتیك به آموزش و پرورش می دهد و برای بهسازی مدارس هم به صورت سالانه به آموزش و پرورش كمك می نماید اما این مورد باید در كمیسیون ها بررسی شود تا ابعاد آن مشخص شود.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، خلیل آبادی در موافقت با این طرح اظهاركرد: پیشنهاد می شود كه به صورت پایلوت یك مدرسه در هر منطقه تا مهرماه مناسب سازی شود.

در نهایت با رأی ۱۶ تن از اعضای شورای شهر دو فوریت این مورد به تصویب رسید.
1398/06/17
17:20:59
5.0 / 5
4644
تگهای خبر: آموزش , بهسازی , سیستم , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن