مردم از وضعیت دستفروشی در مترو ناراضی هستند

مردم از وضعیت دستفروشی در مترو ناراضی هستند

به گزارش تاكسی مدرن معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران اظهار داشت: مردم در نظرسنجی ها و تماس هایشان اعلام نمودند كه از وضعیت دستفروشی ناراضی هستند و باید به چاره مشترك برسیم تا هم مردم راضی شوند و هم فرصتی برای دستفروشان ایجاد شود.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، محمدرضا جوادی یگانه بامداد امروز در نشست مدیران شهری با دستفروشان مترو در ایستگاه امام خمینی (ره) با اشاره به اینكه در این نشست نوبخت- مدیرعامل مترو- و تعدادی دیگر از مسؤلان شهرداری تهران حضور دارند، اظهار داشت: مبحث دستفروشی در مترو سه جانبه است و در یك سو مردم كه اصل ماجرا هستند، قرار دارند و از طرفی دیگر شهرداری كه وظیفه ایجاد تسهیل عبور و مرور و امنیت مردم را دارد و از جانب دیگر دستفروشان یا افراد كم سرمایه هستند كه باید این سه ضلع را بتوانیم متوازن نماییم.

وی با اشاره به اینكه باور كنید كه دستفروشی در مترو موجبات نارضایتی مردم را فراهم نموده است، اظهاركرد: می توانستیم پشت درهای بسته و با استناد به موارد قانونی و مقررات تصمیم بگیریم اما می خواهیم حرف شما را بشنویم و نظرات شما را هم دخیل نماییم.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینكه ما می دانیم وضعیت اقتصادی كشور مناسب نمی باشد و ۲۰ درصد مردم از طبقه متوسط به فقیر رفته اند، اظهار داشت: خیلی ها مایل نیستند كه دستفروشی كنند و مشكلات اقتصادی كاملا بدیهی است اما مردم در نظرسنجی ها و تماس هایشان اعلام نمودند كه از وضعیت دستفروشی ناراضی هستند و باید به چاره مشترك برسیم تا هم مردم راضی شوند و هم فرصتی برای دستفروشان ایجاد شود.

وی اظهاركرد: قرار نیست در این نشست تصمیمی بگیریم اما حرف دستفروشان را می شنویم تا بتوانیم پیشنهادات شما را در تصمیم گیری ها دخیل نماییم.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، در این نشست صحبت های دستفروشان شنیده شد اما با اینكه برخی از مسافران خواستار بیان نكته نظرات خود بودند به آنها به علت آنكه فقط دست فروشان می توانند صحبت كنند اجازه صحبت ندادند.

از ساعت ۱۱ و ۱۵ دقیقه تا ۱۱ و ۴۵ دقیقه جلسه با حضور دوربین های خبری ثبت می شد اما بنا به درخواست دستفروشان در مورد دغدغه انتشار تصاویرشان اجازه فیلمبرداری به رسانه های تصویری داده نشد.
به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، معاون شهردار تهران بعد از استماع نظرات و دغدغه های دستفروشان مترو با اشاره به اینكه یكی از اضلاع استفاده از مترو، مردم هستند، اظهار داشت: باور كنید كه نظرسنجی ها و تماسهای مردم با شهرداری نشان داده است كه 50 درصد مسافران از دستفروشی ناراضی هستند و مردم با دستفروشی و حضور آنها در زمان پیك و شلوغی مخالف هستند.
وی با اشاره به اینكه نگاه این دوره مدیریت شهری این است كه صدای مردم را باید شنید، اظهار داشت: چند روز پیش با اصناف و اعضای شورای شهر دیدار كردیم و گفتیم كه قانون اجازه می دهد كه فروشندگان كم سرمایه یا همان دستفروشان جایی داشته باشند و شهرداری باید تداركات لازم را ببیند، اما در كنار آن باید امنیت، تضمین كالای سالم، تسهیل در عبور و مرور و... را هم مورد توجه قرار دهیم.
وی با اشاره به سخنان یك كودك كار اظهار داشت: این پسربچه را ببینید، چرا باید این كودك كار كند و به جای آنكه به درس و آینده اش برسد، می بایست كار كند.
جوادی یگانه با اشاره به تشویق دستفروشان به صحبت های كودك كار اظهار داشت: به كار كودك نباید بخندیم و برای آن دست بزنیم؛ چون كه همه ما مسئول آینده این كودك هستیم.
وی خطاب به دستفروشان با اشاره به اینكه یك مقدار بالاتر نگاه كنید، اظهار داشت: باید یك حدی از دستفروشی را قبول نماییم كه غلط است و باید با گفتگو به راهی مشترك برسیم.
وی با اشاره به انتقادات مردم از رفتار ماموران مترو و پلیس اظهار داشت: قبول كنید كه وظیفه مامور مترو و پلیس در ابتدا تسهیل آمد و شد مسافران است و مترو جای رفت و آمد است و آنها هم كار خویش را انجام می دهند.
وی با اشاره به اینكه یك بخش ماجرا مردم هستند، اظهار داشت: پیدا كردن چاره برای دستفروشان سخت است؛ چون كه یا باید دستفروشی را رها نماییم و یا باید آنرا ساماندهی نماییم.
وی خطاب به دستفروشان اظهار داشت: خودتان را جای مسافران و ماموران ایستگاه و پلیس قرار دهید تا به چاره میانه برسیم.
وی با اشاره به اینكه امروز تنها صدای دستفروشان مترو شنیده شد، اما باید صدای مردم هم شنیده شود، اظهار داشت: 50 درصد مردم از دستفروشی در مترو ناراضی هستند و از جانب دیگر از برخورد با دستفروشان هم عده ای دیگر ناراضی هستند كه باید به یك درك مشترك برسیم.

1398/06/06
13:43:27
5.0 / 5
4365
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن