ارائه لایحه بهینه سازی مصرف آب و انرژی در شهرداری تهران به شورای شهر

ارائه لایحه بهینه سازی مصرف آب و انرژی در شهرداری تهران به شورای شهر

تاكسی مدرن: مدیركل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از تدوین «لایحه بهینه سازی مصرف آب و انرژی در شهرداری تهران» و آگاهی داد و اظهار داشت: این لایحه جهت بررسی و تصویب به كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران ارسال شد.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا صدرالدین علیپور اظهار نمود: بهینه سازی و استانداردسازی مصرف انرژی در بخش های مختلف از مهم ترین روش های كنترل مصرف حامل های انرژی و صیانت از سرمایه های مالی هر سازمان است.

وی با اشاره به اینكه مهمترین هدف در تدوین این لایحه كاهش هزینه و افزایش بهره وری منابع سازمان های شهرداری است، اظهار داشت: بهینه سازی و استانداردسازی مصرف انرژی در بخش های مختلف از مهم ترین روش های كنترل مصرف حامل های انرژی و صیانت از سرمایه های مالی هر سازمان است.

علیپور اضافه كرد: اداره كل محیط زیست و توسعه پایدار بعنوان متولی امر انرژی در مجموعه شهری در جهت سیاستگذاری صحیح در حوزه انرژی و تدوین صحیح بخشنامه ها و دستورالعمل های مرتبط در حوزه مدیریت انرژی در ساختمان ها، مبادرت به بررسی وضعیت مصرف منابع انرژی در ساختمان های شهر تهران و ساختمان های تحت تملك شهرداری تهران در كاربری های مختلف كرده است.

وی با اشاره به اینكه میانگین سرانه مصرف انرژی هر فرد شاغل در شهرداری تهران بسیار بالا و قابل ملاحظه است، اظهار داشت: از مهم ترین دلیلهای این مساله فرهنگ نادرست مصرف انرژی، رعایت نكردن مباحث مدیریت انرژی، پوسته ساختمان و تجهیزات فرسوده و انرژی بر مجموعه شهرداری تهران و از همه مهم تر چندكاربری بودن بعضی از ساختمان های اداری در این مجموعه است. همین طور مصرف آب در شهرداری تهران بیشتر از میزان معمول است كه در این مورد دو مساله مهم عدم تناسب كیفیت آب با كاربری مورد نظر و استفاده بیش از اندازه از آب مطرح است.

مدیركل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران دلیلهای عمده هدررفت آب را عدم همكاری، هماهنگی و هم افزایی دستگاه ها و سازمان های خارج از شهرداری تهران، فقدان ارگانی متولی و ناظر بر این امر، دلیلهای فنی و تكنیكی و عدم آموزش تخصصی پرسنل، كارگران و شهروندان دانست و اظهاركرد: در چنین شرایطی تدوین و تصویب لایحه بهینه سازی مصرف آب و انرژی در شهرداری تهران می تواند كمك بسیاری به ساماندهی اوضاع نابسامان مدیریت مصرف آب در شهرداری تهران كند.

وی ارتقای رتبه انرژی و تسری كاهش هزینه در مجموعه شهرداری تهران، تولی گری و مدیریت یكپارچه منابع آب و انرژی در شهرداری تهران، كاهش مصرف آب در كاربری های مختلف خصوصاً آبیاری فضای سبز و استفاده از منابع جایگزین آب پایدار بجای استحصال مستقیم از منابع آب زیرزمینی را همچون اهداف تدوین لایحه بهینه سازی مصرف آب و انرژی در شهرداری تهران برشمرد.

بر اساس اعلام سایت شهرنوشت، علیپور درانتها اظهاركرد: اداره كل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران بعنوان متولی امر انرژی در مجموعه مدیریت شهری پایتخت همین طور در امتداد حفظ محیط زیست شهری و رسیدن به مدیریت جامع آب و انرژی در مجموعه شهرداری تهران، با همكاری واحد حقوقی خود مبادرت به تهیه و تدوین «لایحه بهینه سازی مصرف آب و انرژی در شهرداری تهران» كرده است كه جهت بررسی و تصویب به كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران ارسال شد. این لایحه پیش از ارائه به كمیسیون محیط زیست و خدمات شهری به كلیه سازمان های ذینفع جهت ارئه نظر ارسال و پیشنهادات آنها در بازنویسی این لایحه لحاظ شده است.

منبع:

1398/04/22
14:43:45
5.0 / 5
4133
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن