معاون استاندار تهران خبر داد

تدوین شناسنامه تخصصی شهرهای استان تهران

تدوین شناسنامه تخصصی شهرهای استان تهران

تاكسی مدرن: معاون عمرانی استاندار تهران از تدوین شناسنامه تخصصی شهرهای استان تهران با هدف احصا مشكلات و برنامه ریزی برای حل آنها آگاهی داد.


محمد تقی زاده در گفت و گو با ایسنا، در تشریح جزئیات شناسنامه تخصصی شهرهای استان تهران اظهار داشت: در حقیقت این شناسنامه به صورت تخصصی در یك نگاه اطلاعات شهرها را در اختیار می گذارد و به صورتی بانك اطلاعاتی شهرداری ها شمرده می شود.
وی ادامه داد: این شناسنامه نشان خواهد داد در هر یك از شهرهای استان تهران چه ظرفیت ها و مشكلاتی وجود دارد و برای حل معضلات و مشكلات، اولویت تعیین می كند. برای مثال در شهری در استان، معضل بافت های فرسوده اولویت دارد و در شهر دیگر معضل ترافیك كه در چارچوب این شناسنامه تخصصی می توان برنامه زمان بندی برای حل و فصل این معضلات را تعیین كرد.
تقی زاده افزود: این شناسنامه شامل اطلاعات مربوط به سرانه ها متشكل از سرانه های فضای سبز، آموزشی و ورزشی، میزان جمعیت، نقاط حادثه خیز و اعتبارات و تعداد پروژه های عمرانی و هر آنچه كه به موضوعات عمرانی مرتبط در شهرها می باشد برای نظارت هرچه بیشتر بر شهرداری ها تكمیل خواهد شد؛ اساسا اطلاعات این شناسنامه ها به مدیران در پروسه تصمیم سازی و تصمیم گیری كمك خواهدنمود و از طرف دیگر به علاقمندان برای پژوهش و تحقیق كمك می نماید.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر اینكه عمده مشكلات استان تهران ناشی از عدم توجه و برنامه ریزی مناسب برای رفع مسائل عمرانی است، اضافه كرد: راه اندازی سامانه رصد و مانیتورینگ پروژه های عمرانی بواسطه رصد و به هنگام پیشرفت فیزیكی طرح های استان بسیار حائز اهمیت می باشد و هم در زمان و هم در هزینه های اقتصادی سبب صرفه جویی در منابع خواهد شد.
وی اشاره كرد: با استقرار این سامانه تحلیل های كمی و كیفی از پروژه های عمرانی استان تهران به دست خواهیم آورد. این سامانه به ما این امكان را می دهد تا با برنامه ریزی منسجم و برمبنای شناخت و نیاز سنجی و با اولویت پروژه ها را اجرا نماییم. در حقیقت سامانه رصد و پایش در ۳ فاز شناخت پروژه ها (۳ماه)، اجرای پروژه (۲ماه) و پایش طرح ها به طور مستمر فعالیت می كند.
منبع:

1398/04/21
14:35:43
5.0 / 5
4239
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن