سرپرست فرمانداری شهرستان ری خبر داد

40 مدرسه نیازمند تخریب و بازسازی در سطح شهرستان ری

40 مدرسه نیازمند تخریب و بازسازی در سطح شهرستان ری

تاكسی مدرن: سرپرست فرمانداری شهرستان ری با اشاره به ضرورت بازسازی 60 مدرسه فرسوده از وجود 40 مدرسه كه نیازمند تخریب و بازسازی هستند آگاهی داد.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، اسماعیلی راد در چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی استان تهران در تشریح مشكلات شهرستان ری اظهار داشت: سال ها است كه سوژه مدیریت پسماند و مجموعه آراد كوه گریبان شهروندان شهرستان ری را گرفته و در همین راستا پیگیری های مختلفی انجام شده است. بازدیدهای بسیاری توسط مسؤولان استان از این مجموعه انجام شده و حتی رئیس جمهوری در جلسه ای با اعضای شورا و شهرداری تهران بر لزوم حل مشكل و جابجای این مجموعه تاكید نمودند كه براین اساس شهرداری تهران مشغول تهیه طرحی در این خصوص است.

وی اضافه كرد: نیاز است كه شهرداری تهران از محل اعتبارات خود نسبت به بهبود وضعیت جاده ها و كمربندی های اطراف این مجموعه همین طور تعریض آنها اقدام نماید.

اسماعیلی راد افزود: یكی دیگر از مشكلات موجود در سطح شهرستان ری ضرورت تصفیه پساب ها برای بهره گیری در مصارف كشاورزی، صنعتی و خدماتی است و نیاز است در این راستا تصفیه خانه ای برای تصفیه پساب های موجود راه اندازی شود كه در این عرصه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران جهت تأمین منابع آن قول مساعد داده است.

سرپرست فرمانداری شهرستان ری در بخش دیگر از سخنان خود به ترافیك اطراف شهرك شمس آباد بعنوان یكی دیگر از معضلات این شهرستان اشاره نمود و اظهار داشت: ۲۰۰۰ واحد صنعتی در این شهرك مستقر هستند كه تردد آنها در اطراف این مجموعه ترافیك به وجود آورده و از طرف دیگر شهر حسن آباد نیز با ۵۰ هزار نفر جمعیت نیازمند خدمات حمل و نقل عمومی و راه اندازی مترو است. بطور قطع راه اندازی مترو در این محدوده علاوه بر تسهیل ایاب و ذهاب شهروندان این منطقه در حوزه كاهش ترافیك نیز نقش بسزایی خواهد داشت.

اسماعیلی راد با اشاره به وجود ۶۰ مدرسه فرسوده در سطح شهرستان ری اظهاركرد: هم اكنون ۶۰ مدرسه فرسوده در شهرستان ری نیازمند بازسازی و ۴۰ مدرسه نیازمند تخریب و بازسازی هستند. هم اكنون تعداد نفر در كلاس های این شهرستان بطور متوسط ۳۸ نفر است كه علت این مساله هجوم اتباع خارجی در سطح این شهرستان است. در حقیقت متوسط نفر در هر كلاس درسی در سطح شهرستان ری ۱۰ نفر بیشتر از متوسط استان تهران است. برهمین اساس ضرورت راه اندازی مدارس با كلاس های بیشتر در سطح شهرستان ری احساس می شود كه باید اعتبارات آن از محل اعتبارات استان تهران تأمین شود.

منبع:

1398/04/13
12:59:38
5.0 / 5
4183
تگهای خبر: ترافیك , تردد , جاده , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن