ایجاد فضاهایی برای بازی های دورهمی و رومیزی در تهران

ایجاد فضاهایی برای بازی های دورهمی و رومیزی در تهران

تاكسی مدرن: رئیس كمیته ورزش شورای شهرتهران بر لزوم تصمیم گیری برمبنای نیازها و مطالبات ورزشی خانواده ها و جوانان تاكید نمود.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، حجت نظری نشست اجرایی هم اندیشی برنامه های تفریحی و ورزشی شهرداری تهران در تابستان ۹۸ اظهار داشت: تشكر می كنم از برگزاری چنین نشستی اما بهتر بود این جلسه زودتر برگزار می شد تا نتایج آن نیز زودتر اجرایی شود. در هر صورت امیدوارم در ادامه شاهد اتفاقات بهتری در حوزه ورزش و برنامه ریزی برای اوقات فراغت شهروندان تهرانی شاهد باشیم.

نظری با اشاره به اینكه بر طبق رویكردهای كمیته ورزش شورای شهر تهران و سازمان ورزش، لازم است فضاهایی فراهم نماییم كه بتوانیم تفریح بیشتری برای شهروندان رقم بزنیم، اظهار داشت: ماموریت اصلی ما در مدیریت شهری، توجه و پرداختن به ورزش همگانی است چونكه معتقدیم باید تحركاتی انجام دهیم كه منجر به افزایش نشاط اجتماعی شود و تمام اعضای یك خانواده درگیر آن شوند.

رئیس كمیته ورزش شورای شهر تهران با اشاره به اینكه لازم است در برنامه های مدیریت شهری به خانواده بیشتر توجه گردد، اظهار داشت: باید ورزش را خانوادگی نماییم و خانواده ها را در یك كنش فرهنگی و ورزشی، كنار هم داشته باشیم. تمركز بر نهاد خانواده در اجرای رویدادهای ورزشی، حلقه مفقوده ای است كه مدیریت شهری باید به ان جامه عمل بپوشاند.
نظری در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم نیازسنجی از خانواده ها و جوانان و تصمیم گیری و سیاستگذاری بر طبق این نیازها اصرار كرد و اظهار داشت: امروز دیگر نمی توان صرفاً با تامین سالن فوتبال یا بلیط استخر و مجموعه های آبی، در مورد ورزش تصمیم گیری نماییم. لازم است تا با شناختی درست از جوانان و نیازهای آنان، به سمت ایجاد فضاهای ورزشی مطلوب جامعه هدف مان گام برداریم.

نظری با اشاره به افزایش تمایل جوانان برای حضور در بازی های دورهمی كه به نام لاتینش بُردگیم شناخته می شود، اظهار داشت: باید سازمان ورزش به سمت ایجاد چنین فضاهایی برود تا جوانان در كنار خانواده ها و در فضایی سالم و مبتنی بر قوانین و موازین عرفی و دینی بتوانند در بازی های رومیزی و دورهمی مانند ریسك، مونوپولی، مافیا و امثال اینها شركت نمایند.
عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران اضافه كرد: همین طور می توان برای این بازی ها جام و لیگ بین محلات نیز درنظر گرفته و آنرا اجرایی كرد و معتقدم نتیجه آن، افزایش حس تعلق خاطر شهروندان به محله و شهر خواهد بود.
بگفته وی در تمامی این اقدامات باید مناطق جنوبی و كمتر برخوردار شهر در اولویت و مورد توجه قرار گیرد.
نظری با اشاره به ایده ایجاد خیابان ورزش اشاره كرد: از شروع دوران مسئولیتم در مدیریت شهری به دنبال اجرای ایده خیابان ورزش بودم و خوشبختانه مدتهاست كه این ایده اجرایی شده و بازخوردهای خوبی نیز از آن گرفته ایم. ما امیدواریم كه بتوانیم این رویداد را بیشتر از پیش گسترش دهیم. چونكه طبق نظرسنجی های انجام شده، اكثریت شهروندانی كه لااقل یكبار در این رویداد شركت كرده اند، از ایده خیابان ورزش استقبال كرده اند.
بنا براعلام روابط عمومی شورای شهر، وی با تاكید بر اینكه باید ورزش در شهر تهران را شهروندی تر نماییم اضافه كرد: مدیریت شهری این آمادگی را دارد تا نسبت به ایجاد فضاهای ورزشی برای شهروندان در حد توان و اختیارات خود اقدام نماید و در این راه، آماده همكاری با سایر نهادها و ارادت و هیات ها هست.
منبع:

1398/04/11
13:43:49
5.0 / 5
4447
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن