استارت بومی سازی واگن مترو زده شد

استارت بومی سازی واگن مترو زده شد

تاكسی مدرن: قرارداد ساخت یك رام قطار مترو جهت استفاده در خطوط مترو فیمابین شهرداری تهران و معاون علمی رئیس جمهور امضاء شد.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، بامداد امروز آیین انعقاد قرارداد ساخت یك رام قطار مترو جهت استفاده در خطوط مترو تهران با حضور حناچی شهردار تهران و سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور اجرا شد. در این مراسم پیروز حناچی شهردار تهران با اشاره به اینكه پیرو توافق نامه ای كه در سال ۹۷ فیمابین شهرداری تهران و معاونت علمی ریاست جمهوری منعقد شد، امروز ساخت یك رام قطار مترو در دستور كار قرار گرفت.
وی با اشاره به اینكه در سال رونق اقتصادی بر آن شدیم كه با استفاده از توان داخلی، مترو را توسعه دهیم، اظهار داشت: هم اكنون دو میلیون سفر توسط مترو انجام می شود كه با عنایت به آماده بودن زیرساخت ها هدف گذاری ما ۶.۵ میلیون سفر در روز است.
حناچی با اشاره به اینكه ما در شورای شهر و شهرداری تهران هم قسم شدیم كه یكی از ماموریت های مهم ما حل آلودگی هوا و ترافیك با توسعه حمل و نقل عمومی خصوصاً مترو باشد، اظهار داشت: در شرایط خاص اقتصادی هستیم و می بایست از تمام توان داخلی استفاده نمائیم و بنا بر این امروز قرارداد ساخت یك رام قطار مترو منعقد می شود كه این زمینه سازی برای تفاهم نامه های بعدی خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه بومی سازی یك رام قطار كه امروز انجام می شود، راه را برای تفاهم نامه های بعدی باز می كند، اظهار داشت: یكی از نیازهای اصلی كلانشهرها حل ترافیك و آلودگی هواست كه بدون مترو محقق نمی گردد.
شهردار تهران با اشاره به اینكه برای به نتیجه رسیدن اهداف مان باید از بضاعت همه مجموعه هایی كه در داخل كشور هستند، استفاده نمائیم، اظهار داشت: در شرایط سختی قرار داریم اما می توان این تهدید را به یك فرصت تبدیل كرد.
به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، همین طور حناچی درانتها مراسم با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه در شرایط حاضر كشور می بایست تهدیدها را به فرصت تبدیل نماییم و از توان حداكثری شركت های داخلی بهره می بریم، اضافه كرد: امید است با هماهنگی فیمابین همه دستگاه ها بتوانیم نسبت به توسعه ناوگان مترو اقدام نماییم.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون ۳۴ درصد واگن مترو بومی سازی شده است اظهار داشت: ۷۰ درصد واگن های مترو توسط شركت واگن سازی تأمین می شود و تلاش داریم با كاهش وابستگی ها به خارج از كشور بتوانیم مترو را بومی سازی نماییم.
به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، بر طبق این قرارداد، مقرر شد كه معاونت علمی ریاست جمهوری ظرف مدت ۱۸ ماه نسبت به ساخت یك رام قطار اقدام نموده و آنرا بعد از تست های استاندارد، به شهرداری تهران تحویل دهد.
منبع:

1398/04/09
01:06:23
5.0 / 5
4281
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن