اعطای بیمه بیكاری به كارگران مناطق سیل زده

اعطای بیمه بیكاری به كارگران مناطق سیل زده

به گزارش تاكسی مدرن ایسنا نوشت: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی بعد از حضور در جلسه ستاد مدیریت بحران كشور كه امروز به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: مجموعه معاونت ها، سازمان ها، صندوق ها، بانك ها و دستگاه های تابعه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در آماده باش كامل برای كمك رسانی به سیل زدگان هستند.


محمد شریعتمداری با اشاره به این كه در همان ابتدای وقوع سیل به تمامی بخش های زیر مجموعه این وزارتخانه ابلاغ گردید كه تمام ظرفیت های منطقه ای و ملی وزارتخانه در جهت حمایت و خدمت رسانی بموقع به صدمه دیدگان بسیج شود. اظهار نمود: معاونین و رؤسای سازمان های تابعه در مناطق سیل زده فعال می باشند در همین راستا رئیس سازمان بهزیستی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی و معاون تعاون این وزراتخانه در استان های سیل زده حضور میدانی فعال داشته اند.

وزیر رفاه با اشاره به اینكه خدمت رسانی به جامعه هدف این وزراتخانه بخصوص مددجویان بهزیستی یك اولویت مهم بوده است اظهار داشت: در همین راستا تأمین مواد غذایی مورد نیاز مددجویان، بازدید از منازل مسكونی جامعه هدف و تأمین مایحتاج غذایی، پوشاك و لوازم گرمایشی افراد نیازمند توسط سازمان بهزیستی صورت گرفته است. وی اظهار داشت: سازمان بهزیستی همینطور ستاد مداخلات و حمایت های روانی اجتماعی و راه اندازی مهد كودك و تیم های حمایت های روانی و اجتماعی در محل استقرار صدمه دیدگان را فعال كرده است. شریعتمداری در ادامه به تشریح اقدامات وزارتخانه پرداخت و اظهار داشت: تمامی بیمارستان ها و مراكز درمانی تأمین اجتماعی در مناطق سیل زده در آماده باش كامل و به صورت شبانه روز در حال خدمت رسانی به صدمه دیدگان هستند. همینطور در بحث توزیع اقلام دارویی و عرضه خدمات درمانی هم هلدینگهای دارویی شركت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی برای تأمین داروهای مورد نیاز همكاریهای لازم را دارند. شریعتمداری در ادامه اظهار داشت: به منظور كمك در بازگشایی معابر و راه ها هم ادوات راه سازی مثل بولدوز، بیل و لودر متعلق به شركت های وابسته به شستا به محل های سیل زده اعزام شده است. همینطور در صورت نیاز شركت های مرتبط برای تحویل محصولات سیمان و كپسول گاز هم اعلام آمادگی كرده اند. وزیر كار در ادامه اظهار داشت: خوابگاه ها و اماكن سازمانهای تابعه به منظور اسكان صدمه دیدگان در اختیار آنها قرار گرفته است. علاوه براین اكیپهای خدمات فنی برای ترمیم و تعمیر خرابی ها، اكیپ های تعمیرات خودرویی، تأسیسات بهداشتی، جوشكار، و برق كار ساختمان توسط سازمان فنی و حرفه ای در مناطق صدمه دیده از سیل سازماندهی شده است. وزیر رفاه سپس عنوان كرد: توزیع اقلام ضروری و بسته های غذایی و كمك های اضطراری و تأمین نیازهای اولیه برای حادثه دیدگان مانند وعده های غذای گرم، شیر خشك، محصولات لبنی پگاه، وسایل گرمایشی و چكمه از دیگر اقدامات این وزارتخانه برای كمك به سیل زدگان بوده است. شریعتمداری تخصیص وام و تسهیلات ویژه به سیل زدگان، تعاونی ها، بنگاههای خرد و متوسط و بازنشستگان در مناطق صدمه دیده از سیل را از دیگر اقدامات این وزارتخانه در حادثه سیل برشمرد و یادآورشد: در زمینه مالی، با كمك صندوق ضمانت سرمایه گذاری و بانك توسعه تعاون و بانك رفاه تسهیلات هدفمند برای تعاونی ها و شهرك های صنعتی صدمه دیده در نظر گرفته شده است. در همین راستا سه هزار و پانصد فقره وام قرض الحسنه فوری به صدمه دیدگان سیل در استان های مازندران و گلستان تخصیص یافته است و خسارت دیدگان تحت پوشش سازمان بهزیستی هم وام بلاعوض دریافت می كنند. وزیر كار در ادامه اظهار داشت: علاوه بر اینها مقرر شده كارگرانی كه به علت سیل بیكار شده اند مشمول بیمه بیكاری قرار گیرند. همینطور بنگاه های اقتصادی حادثه دیده هم برای بازسازی و راه اندازی مجدد مورد حمایت و اعطا تسهیلات قرار خواهند گرفت. وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در خاتمه با اشاره به اینكه این روزها شاهد حضور كم نظیر مردم برای كمك به هموطنان و عبور از این شرایط هستیم اظهار داشت: در شرایط فعلی به انسجام و یكپارچگی برای خدمت به مردم نیاز داریم و همه مسئولان و خدمتگزاران به صورت هماهنگ در كنار مردم هستند. ۲۲۳۲۲۴

1398/03/22
15:17:44
5.0 / 5
4161
تگهای خبر: خدمات , سازمان , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن