تمهیدات شهرداری تهران برای بزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال امام (ره)

تمهیدات شهرداری تهران برای بزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال امام (ره)

به گزارش تاكسی مدرن معاون خدمات شهرداری تهران، اقدامات انجام شده برای برگزاری مراسم سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) را شرح داد.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، یزدانی در نشستی خبری در تشریح اقدامات شهرداری تهران برای مراسم "بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی (ره)"، اظهار داشت: مراسم امسال در ماه مبارك رمضان قرار گرفته است. به این منظور مقرر شده است سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) سه ساعت پیش از افطار در روز سه شنبه 14 خرداد ماه آغاز و با اذان مغرب به پایان رسد.
ایشان در ادامه افزود: ستاد ارتحال شهرداری تهران با برگزاری سه جلسه مشترك با ستاد مركزی بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) از اسفند ماه سال قبل در جهت ایجاد هماهنگی های لازم، اقدام نموده است. در حقیقت برگزاری جلسات ستاد ارتحال شهرداری تهران با حضور معاونان، شهرداران مناطق و مدیران شهرداری به صورت منظم از دو ماه قبل شروع شده است.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران در عین حال بیان كرد: برنامه ریزی و انجام اقدامات مختلف توسط مجموعه صف و ستاد شهرداری تهران در مورد برگزاری هر چه با شكوه تر مراسم سی امین سالگرد ارتحال ملكوتی حضرت امام خمینی (ره) انجام شده است و بازدیدهای میدانی مستند به منظور پیگیری موضوعات در رابطه با این مراسم به همراه نمایندگان دستگاه های اجرایی و ستاد مركزی ارتحال برای ایجاد هماهنگی های هر چه بیشتر محقق شده است.
او همینطور با اشاره به این كه نگه داشت در 13 پهنه مشخص شده محدوده حرم مطهر و اطراف آن توسط مناطق دو، چهار، پنج، هشت، 9، 10، 11، 13، 14، 15، 16، 17 و 22 صورت خواهد گرفت، در اینباره تصریح كرد: درباره ایستگاه های پذیرایی به مناطق 3، 6، 12، 18 و 21 سپرده شده است. در حقیقت برای هر یك از مناطق شهرداری تهران وظایف مشخصی تعیین شده كه همچون آنها می توان به منطقه یك كه برگزاری مراسم بزرگداشت در "جماران"، منطقه هفت كه آماده سازی مصلی جهت "نماز عید فطر" و منطقه 19 كه آماده سازی و نگه داشت مسیرهای منتهی به حرم مطهر و منطقه 20 كه خدمت رسانی به زائران و میهمانان مراسم ارتحال در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) را بر عهده دارد، اشاره نمود.
یزدانی در این جلسه به تشریح وظایف سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران هم پرداخت و در این ارتباط، اظهار داشت: انجام عملیات پاكسازی رینگ 400 حرم مطهر و پشتیبانی از مناطق 22 گانه قبل، حین و پس از مراسم و همینطور تامین و تحویل نایلكس دسته دار برای بسته بندی غذا و كفش به میزان دو تن به سازمان مدیریت پسماند سپرده شده است.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش، خاطرنشان كرد: پیشبینی استقرار 550 نیروی آتش نشان و 220 خودروی سبك و سنگین در 150 موقعیت و همینطور انجام بازدیدهای مستمر به منظور شناسایی و رفع موارد ناایمن از وظایف سازمان آتش نشانی همینطور سازمان مدیریت میادین و میوه و تره بار شهرداری تهران هم تهیه هشت هزار بسته پك پذیرایی جهت توزیع در ایستگاه های پذیرایی شهرداری تهران است.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه از صحبت های خود به تشریح نصب بنر و تابلوهای راهنمایی مسیر و اقدامات زیباسازی شهرداری تهران اشاره نمود و اظهار داشت: برنامه ریزی در مورد هویت بخشی سیمای بصری شهر با استفاد حداكثری از ظرفیت تبلیغی موجود همچون بیلبوردها، عرشه پل ها و... در دستور كار قرار گرفته است و همینطور استقرار سرویس های بهداشتی پرتابل در موقعیت هایی كه فاصله سرویس های بهداشتی زیاد است، به صورت كامل جانمایی شده است تا شهروندان بتوانند از خدمات مناسبی برخوردار شوند. تهیه و نصب بنر و تابلوهای راهنمای مسیر در منتهی به حرم و محوطه داخل بهشت زهرا (س) هم توسط سازمان زیباسازی انجام شده است.
وی با تاكید بر این كه در مراسم امسال بیشترین وظایف به سازمان بهشت زهرا (س) واگذار شده است، اضافه كرد: با توجه به میزبانی عرصه جغرافیایی در مورد آماده سازی حرم مطهر و محدوده بهشت زهرا (س) در كلیه موضوعات خدمت شهری، عمرانی، ترافیكی، جهت برگزاری مراسم سازمان بهشت زهرا (س) اقدامات لازم را انجام داده است و پیشبینی تهیه و تحویل 70 هزار بسته پذیرایی به ستاد مركزی ارتحال و خدمت رسانی 40 دستگاه ویلچر به همراه ویلچر ران، در رینگ 400 حرم مطهر توسط این سازمان صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد: 20 دستگاه شاتل برقی جهت جابجایی میهمان ویژه در محدوده حرم مطهر در نظر گرفته شده است و 1000 عدد صندلی تاشو جهت استقرار میهمانان ویژه خارجی و مسئولان توسط سازمان بهشت زهرا (س) در نظر گرفته خواهد شد.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران آماده سازی دو هزار و 700 چشمه سرویس بهداشتی در 9 سایت، نصب سیستم مه پاش و رفع نقص روشنایی های سطح محوطه و مفروش كردن 20 هزار مترمربع از زیرزمین صحن شهدا در حرم مطهر با همكاری سازمان زیباسازی را از دیگر وظایف سازمان بهشت زهرا (س) برشمرد.
یزدانی در تشریح فعالیت های معاونت حمل و نقل ترافیك شهرداری تهران ویژه برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، اظهار داشت: شركت بهره برداری متروی تهران سرویس دهی مجانی در خط یك را در روز مراسم با سرفاصله چهار دقیقه انجام خواهد داد. همینطور متروی تهران در خط یك در حد فاصل میان حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و حرم مطهر امام خمینی (ره) امشب (دوشنبه) به صورت مجانی تا بامداد فردا (سه شنبه) به شهروندان تهرانی عرضه خدمات خواهد داشت. شركت واحد اتوبوسرانی تهران هم با به كارگیری 2 هزار و 500 دستگاه اتوبوس در 24 مبدا و 46 ایستگاه میانی خدمت رسانی خواهد داشت. همینطور برای جابجایی معلولان و جانبازان گرامی هم با استفاده از ناوگان ویژه معلولان خدمت رسانی مناسبی صورت خواهد گرفت.
وی افزود: سازمان مدیریت و نظارت بر تاكسیرانی تهران در روزهای برگزاری این مراسم با به كارگیری 100 دستگاه تاكسی ون به صورت مجانی در چهار مسیر و در اختیار قرار دادن 15 دستگاه ون به منظور جابجایی مهمانان ویژه در محوطه حرم و همینطور به كارگیری 20 دستگاه تاكسی سواری جهت سرویس دهی به ستاد "گمشدگان" و استقرار تاكسی "كارپینو" در پایانه شاهد به منظور جابجایی زائرانی كه تمایل به استفاده از تاكسی اینترنتی دارند، عرضه خدمات خواهد داشت.
یزدانی تصریح كرد: معاونت فنی ــ مهندسی سازمان حمل و نقل ترافیك شهرداری تهران هم با برگزاری جلسات مشترك با پلیس راهور و سپاه جهت تهیه "نقشه راهنمای پاركینگ ها" و "هدایت مسیر و خط كشی های رنگی پاركینگ ها"، "محل استقرار خودرو های هر یك از استان ها" را مشخص كرده است. در حقیقت در این مراسم هشت استانی كه نزدیك به تهران هستند هر یك با رنگ مشخصی به سمت محل استقرار خود در پاركینگ ها هدایت خواهند شد. اطلاع رسانی این پاركینگ ها از قبل صورت گرفته است.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران در تشریح فعالیت های معاونت اجتماعی ــ فرهنگی شهرداری تهران هم به برنامه های عمومی مناطق 22 گانه در سطح شهر تهران شامل هویت بخشی و فضاسازی شهری برگزاری نشست های معرفتی و سخنرانی با محوریت گفتمان و ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی (ره) در مساجد سطح شهر تهران و همینطور برگزاری نمایشگاه عكس و پوستر با عنوان "امام در قاب دل ها" در سراهای محلات و مراكز فرهنگی تابعه اشاره نمود و در اینباره، تصریح كرد: ویژه برنامه های فرهنگی هم در داخل محدوده حرم مطهر برگزار می گردد كه همچون آن می توان به برگزاری پردیس فرهنگی شمیم روح الله در ضلع شرقی حرم به وسعت یك هزار و 400 متر مربع با همكاری مناطق شهرداری تهران اشاره نمود. همینطور با اجرای برنامه های محتوایی مختلف شامل "گذر فرهنگ و هنر"، "نمایشگاه عكس امام در قاب دل ها"، "كارگاه های هنری و مهارتی"، "رادیو امام"، "پخش فیلم و مستندات تاریخی" در برگزاری "استیج فرهنگی و هنری" و.... اشاره نمود. البته خودرو های سازمان خدمات اجتماعی به منظور جمع آوری متكدیان هم از تاریخ 12 خرداد ماه در این محدوده حضور دارند.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد برنامه های مكان رویداد كه توسط مناطق یك و 20 اجرایی می شود، اظهار نمود: برنامه های فرهنگی و قرآنی از 12 تا 15 خرداد ماه در محله "جماران" و "حرم عبدالعظیم حسنی (ع)" صورت خواهد گرفت. همینطور فضاسازی محیطی مسیرهای منتهی به حسینیه جماران و حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) انجام شده است. برگزاری نمایشگاه عكس، كتاب، پوستر و فیلم مستند با محوریت زندگی امام راحل در محله جماران و عبدالعظیم حسنی (ع) توسط مناطق یك و 20 شهرداری تهران صورت خواهد گرفت.
یزدانی در تشریح فعالیت های معاونت فنی ــ عمرانی شهرداری تهران هم به انجام آسفالت محوطه "زائر سرا" در حرم مطهر و پشتیبانی از سازمان بهشت زهرا (س) و منطقه 19 در مورد انجام موارد عمرانی اشاره نمود و اظهار داشت: شركت شهر سالم هم در این مراسم پایگاه اورژانس و درمانگاه اوراژانس 12 تختخوابی شامل اتاق های ویزیت آقایان و خانم ها، تزریقات، بستری موقت، اتاق سی پی آر، اتاق مدیریت عملیات، داروخانه به همراه استقرار 12 دستگاه آمبولانس و یك دستگاه موتورلانس در نزدیكی ستاد ارتحال امام خمینی (ره) بر پا كرده است.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران در تشریح فعالیت های شهرداری منطقه 19 هم به آماده سازی بزرگراه ها و كلیه معابر و مسیرهای دسترسی به حرم مطهر و بهشت زهرا (س) در كلیه موضوعات خدمات شهری، عمرانی و ترافیكی اشاره نمود و اظهار داشت: انجام اقدامات اجرایی در مورد مرمت و هم سطح سازی محل پاركینگ شمالی و غربی حرم مطهر با همكاری معاونت فنی - عمرانی شهرداری تهران و ایجاد اصلاحات هندسی لازم در مورد روانسازی مسیر تردد زائران از درب جنوبی و سائیر معابر و پاركینگ ها توسط شهرداری منطقه 19 انجام شده است.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به پیشبینی استقرار خودروی "فرماندهی حادثه" در مجاورت ستاد ارتحال امام خمینی (ره) و همینطور تامین ژنراتور برق جهت مواقع ضروری توسط سازمان مدیریت بحران اشاره نمود و اظهار داشت: یگان حفاظت شهرداری تهران و شركت شهربان، حریم بان هم با هماهنگی پلیس ناجا و فاتب نسبت به برنامه ریزی در مورد حفظ انضباط اجتماعی و پوشش نقاطی كه احتمال حضور دست فروشان و بساط گستران وجود دارد، اقدام خواهد نمود.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران افزود: تجهیز و آماده سازی و استقرار ستاد ارتحال شهرداری تهران در مجاورت حرم مطهر هم توسط اداره كل پشتیبانی شهرداری تهران انجام شده است. سازمان بسیج شهرداری هم برگزاری 50 ایستگاه "رهنمای زائر" جهت هدایت زائران را بر عهده دارد.
وی با تاكید بر این كه هر یك از بخش های شهرداری تهران در برگزاری مراسم سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) وظایفی را بر عهده دارند، اضافه كرد: تجهیز و راه اندازی مركز "پیام بی سیم" شبكه مخابراتی و شبكه دیتا جهت برقراری ارتباط بهینه میان عوامل اجرایی ستاد ارتحال توسط سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری تهران انجام شده است و مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری هم مستندسازی و پوشش خبری كلیه فعالیت های شهرداری تهران را از ابتدا تا آخر مراسم بر عهده دارد. سازمان بازرسی شهرداری هم نظارت كامل و ارزیابی كلیه فعالیت های در رابطه با مراسم را بر عهده دارد.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران تصریح كرد: با توجه به قرار گرفتن عید سعید فطر بعد از مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره)، ضمن هماهنگی با مصلی امام خمینی (ره) و جلسات مختلف با حوزه های مرتبط بخصوص شهرداری منطقه هفت در مورد برگزاری نماز "عید فطر" پیشبینی و آمادگی لازم به عمل آمده است. بر این اساس در هر روزی كه بعنوان عید سعید فطر اعلام گردد، برای برگزاری نماز عید فطر از ساعت 5: 30 درب های مصلی برای حضور مردم باز خواهد بود.
منبع:

1398/03/13
15:10:05
5.0 / 5
4716
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن