۱۹ میلیون نفر در محلات حاشیه نشین، بافت فرسوده و تاریخی ساكن هستند

۱۹ میلیون نفر در محلات حاشیه نشین، بافت فرسوده و تاریخی ساكن هستند

تاكسی مدرن: رئیس سازمان امور اجتماعی كشور اظهار داشت: جمعیتی حدود 11 میلیون در محلات حاشیه نشین كشور، حدود 8 میلیون نفر در بافت فرسوده و بافت تاریخی كشور ساكن هستند كه جمعیت بزرگی را شامل می شود یعنی 19 میلیون از جمعیت 60 میلیون شهرنشین كشور در این مناطق سكونت می كنند.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا تقی رستم وندی در صد و هفدهمین جلسه شورای اجتماعی كشور كه با سوژه اقدامات و عملكرد دستگاه ها و نهادهای فعال در محلات حاشیه نشین انجام شد در جمع خبرنگاران اظهاركرد: جلسه امروز شورای اجتماعی دومین جلسه با سوژه سكونتگاه های غیررسمی بود كه بهتر است آنها را بعنوان محلات هدف بازآفرینی شهری تعبیر نماییم.

وی افزود: طی این دو جلسه دستگاه های مختلف و دولتی نسبت به ماموریتی كه در امدادرسانی، خدمات اجتماعی و سلامت اجتماعی داشتند، گزارش
های مفصلی در حوزه های امنیت، اشتغال، آموزش، بهداشت و سلامت نمایش كردند. به نظر می آید امروز هم افزایی و انسجام خوبی در حوزه برنامه ریزی در همه دستگاه ها به وجود آمده است بدین سبب سال ۹۸ آغاز یك تحول عمده در حوزه اقدامات و مداخلات دستگاه های دولتی در محلات هدف بازآفرینی شهری است.

رئیس سازمان امور اجتماعی كشور افزود: جمعیتی حدود ۱۱ میلیون در محلات حاشیه نشین كشور، حدود ۸ میلیون نفر در بافت فرسوده و بافت تاریخی كشور ساكن هستند كه جمعیت بزرگی را شامل می شود؛ یعنی ۱۹ میلیون از جمعیت ۶۰ میلیون شهرنشین كشور در این مناطق ساكن هستند كه مشكلات خودرا دارند و به فقر شهری، مشكلات كالبدی مسكن، پسماند، عقب ماندگی از نظام آموزشی و پایین بودن بهداشت مبتلا هستند بدین سبب باید در این محلات با هم افزایی همه دستگاه ها اقدامات و مداخلات شكل بگیرد.

وی اشاره كرد: امروز مقرر شد كه یك كارگروه مهاجرت معكوس را مد نظر قرار دهد و برنامه ای برای آن تدوین كند. امروز نیز در حوزه های امنیت اشتغال الگوهایی نمایش شد.

وی در ادامه به تشریح الگویی در حوزه اشتغال و كارآفرینی پرداخت و اظهار داشت: ائتلافی بین هلال احمر، سازمان فنی حرفه ای و معاونت زنان و وزارت كشور به وجود آمده است كه تلاش می كند در ۲۲ استان كشور مدل خاصی را كه در حوزه كارآفرینی طراحی شده است به اجرا در بیاورد. به نظر می آید با برنامه ریزی های صورت گرفته سال ۹۸ سرآغاز یك تحول خوب در حوزه مداخلات این سكونتگاه ها باشد.

منبع:

1398/02/29
15:13:15
5.0 / 5
4743
تگهای خبر: آموزش , خدمات , سازمان , فرسوده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن