رصد خودرو های دیزلی از شروع سال جاری

رصد خودرو های دیزلی از شروع سال جاری

تاكسی مدرن: معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران از كنترل و رصد خودرو های دیزلی فاقد معاینه فنی از شروع سال جاری آگاهی داد و اظهار داشت: بیشتر از ۷۵۰ خودرو دیزل تابحال ارزیابی و پایش شده اند.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا محسن پورسیدآقایی با اشاره به اینكه طی سه سال قبل اقداماتی برای ارتقای معاینه فنی، رفع تقلب ها و تخلفات معاینه فنی خودرو های سبك انجام شده است اما برای معاینه فنی خودرو های دیزلی اقدامی جدی صورت نگرفته بود، اشاره كرد: از شروع سال جاری رصد و كنترل معاینه فنی خودرو های دیزلی با جدیت در حال انجام می باشد.

معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران اضافه كرد: با اجرای مرحله دوم طرح كاهش یا Low Emission Zone (محدوده كم آلاینده) از آبان ماه سال گذشته، كلیه خودرو های سبك و سنگین برای تردد در شهر تهران در هر ساعت از شبانه روز و همه روزهای هفته باید برگه معاینه فنی داشته باشند. به عبارتی دیگر تست های معاینه فنی بعنوان یك گردنگیر زیست محیطی مورد توجه قرار گرفته است.

پورسیدآقایی با اشاره به اینكه خودرو های دیزلی كه در شهر تردد می كنند، سهم قابل توجهی در انتشار آلایندگی را دارند، اظهاركرد: خیلی از خودرو های سنگین را در سطح شهر می بینیم كه با وجود داشتن برگه معاینه فنی، دودزا هستند.

به گفته معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران از شروع سال جاری تابحال بیشتر از ۷۵۰ دستگاه خودروی دیزلی توسط اكیپ تست كنار جاده ای مورد ارزیابی و پایش قرار گرفته است كه از این تعداد ۹ درصد فاقد معاینه فنی بودند.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیك پورسیدآقایی درانتها اظهار داشت: معاینه فنی ۱۰۵ دستگاه خودرو به دلیل مردودی در آزمون تست آلایندگی باز ابطال شده و در مجموع ۱۶۹ دستگاه خودرو به علت نداشتن معاینه فنی یا مردودی در تست آلایندگی، اعمال قانون شده اند.

منبع:

1398/02/24
21:35:45
5.0 / 5
4963
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن