آغاز جشنواره جشن رمضان از ۲۰ اردیبهشت ماه

آغاز جشنواره جشن رمضان از ۲۰ اردیبهشت ماه

تاكسی مدرن: مدیركل بهزیستی استان تهران با اشاره به دستور رئیس جمهور برای توزیع یك بسته غذایی ویژه ماه مبارك رمضان بین مددجویان اظهار داشت: در كنار این بسته غذایی در ۱۶ شهرستان استان تهران باز برنامه هایی به شكل گلریزان برای دریافت و توزیع كمك های مردمی در نخستین فرصت انجام خواهد شد.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، داریوش بیات نژاد از برگزاری جشنواره «جشن رمضان» و برگزاری نمایشگاه عرضه محصولات تولیدی مددجویان بهزیستی از بیستم تا سی ویكم اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه های تهران آگاهی داد و اظهار داشت: یكی از اهداف این نمایشگاه فراهم كردن فرصتی برای معرفی مسئولیت های سازمان بهزیستی به تمام اقشار مردم است. در واقع بهزیستی در كنار كمیته امداد امام خمینی (ره) می خواهد تا به همه مردم و افكار عمومی در ارتباط با دستاوردها و خدمات نمایش دهنده به مددجویان شان شناخت كافی دهد و بخش عظیمی از خدمات و زحماتی كه در اختیار بخش گسترده ای از مردم قرار می گیرد را در معرض افكار عمومی قرار دهد.
ایشان سپس هدف دیگر برگزاری این نمایشگاه را جذب مشاركت های مردمی در پشتیبانی از مددجویان بهزیستی عنوان نمود و اظهار داشت: در این نمایشگاه در كنار عرضه دست ساز محصولات مددجویان، خدمات تخصصی باز در اختیار آنها قرار می گیرد. برای مثال غربالگری چشم در امتداد شناسایی تنبلی چشم، نمایش ی خدمات مشاوره ای از طرف غرفه همیاران سلامت، نمایش ی مشاوره ژنتیك برای پیشگیری و كاهش معلولیت ها، عرصه محصولات فرهنگی و غیره قسمتی از خدمات نمایش شده در ۹ غرفه تخصصی سازمان بهزیستی در این نمایشگاه است.

مدیركل بهزیستی استان تهران به نقش برگزاری این نمایشگاه در رونق تولید و بازاریابی برای فروش محصولات مددجویان اشاره نمود و اظهار داشت: در حدود ۶۰ غرفه باز مددجویان به فروش و عرضه محصولات خود خواهند پرداخت.

بیات نژاد در ادامه با اشاره به این كه مردم استان تهران در سال قبل با وجودمشكلات اقتصادی بسیار تا ۳۱ درصد نسبت به سال ۱۳۹۶ مشاركت های نقدی و غیرنقدی شان را به سازمان بهزیستی افزایش دادند، اشاره كرد: همین طور نوعدوستی و همیاری مردم استان تهران در سیل اخیر و اعتماد عمومی آنها به بهزیستی باز قابل ستایش است.

بگفته وی میزان كمك های نقدی مردم استان تهران در سال ۱۳۹۶، ۱۱ میلیارد تومان و كمك های غیرنقدی آنها حدود ۶۰ میلیارد تومان بود كه این ارقام در بخش نقدی در سال ۱۳۹۷ به ۳۵ میلیارد تومان و در بخش غیرنقدی به ۷۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

مدیركل بهزیستی استان تهران در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم افطار مددجویان كمیته امداد و سازمان بهزیستی با حضور رئیس جمهور در شب گذشته، اظهار نمود: در این نشست با دستور رئیس جمهور بنا شد تا یك بسته غذایی ویژه مددجویان در ماه مبارك رمضان توزیع شود. همین طور در ۱۶ شهرستان استان تهران باز ستادی برای گلریزان و جمع آوری كمك های مردمی برگزار می شود.

بیات نژاد با اشاره به دستور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در خصوص عدم برگزاری مراسم افطار از محل بودجه های دولتی، اظهار داشت: امسال باز سازمان بهزیستی با هدف جمع آوری كمك های مردمی و مراسم گلریزان از محل كمك های خیرین مراسم افطاری را برگزار می نماید، اما با عنایت به دستور صریح وزیر و محدودیت های مالی حتی یك ریال از این مراسم از محل بودجه دولتی نخواهد بود.

مدیركل بهزیستی استان تهران با اشاره به این كه سال قبل سازمان بهزیستی برای ایجاد ۲۳۰۰ فرصت شغلی تعهد داده بود، توضیح داد: با این وجود این سازمان ۳۳۷۵ شغل را برای مددجویان ایجاد كرد. با این وجود از محل ۲۳ میلیاردی كه بر طبق تبصره ۱۶ باید در اختیار سازمان بهزیستی قرار می گرفت تنها ۱۵ میلیارد تومان از طرف بانكهای عامل پذیرفته و پرداخت گردید و از بین ۱۳۱۵ طرح معرفی شده به بانك ها ۱۰۸۱ طرح مورد پذیرش قرار گرفت، اما در نهایت به ۷۸۹ نفر تسهیلات پرداخت گردید.

بیات نژاد در ادامه با بیان این كه هنوز تعهد اشتغال سازمان بهزیستی در سال ۱۳۹۸ ابلاغ نشده است، اظهار داشت: با این وجود این سازمان برای ۲۶۳۰ نفر مددجو شرایط اشتغال آماده سازی كرده است تا به محض ابلاغ برنامه اشتغال سازمان بهزیستی این افراد معرفی شوند.

او همینطور با اشاره به این كه با وجود ابلاغ ۱۵ میلیارد تومان از محل بودجه های سال قبل برای مناطق روستایی و عشایری تا امروز مشكل سامانه اداره كار حل نشده است، اظهار نمود: امروز با دستور استاندار بنا شد هرچه سریع تر مشكلات این سامانه برطرف شود.

مدیركل بهزیستی استان تهران در ادامه از آغاز پرداخت یارانه سازمان بهزیستی به مراكز شبانه روزی و مراكز روزانه به شكل سامانه الكترونیكی آگاهی داد و اظهار داشت: در صورت پرداخت و تخصیص اعتبارات یارانه این مراكز در اردیبهشت ماه به شكل الكترونیكی صورت خواهد گرفت. همین طور شماره حساب پشتیبان برای جلب كمك های مردمی كه قبل از این طولانی بود با همكاری بانك رفاه به شماره حساب ۹۵۹۵۹۵۹۵۹۵ دریافت شد و شروع به كار كرد.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، در بخش دیگری از این نشست قنبر، ی سرپرست معاونت امور نمایشگاهی باز با اشاره به برگزاری نمایشگاه جشن رمضان با همكاری كمیته امداد و سازمان بهزیستی، اظهار نمود: در این نمایشگاه كار فرهنگی و اقتصادی به شكل توامان برای مددجویان و همه اقشار مردم انجام خواهد شد. همین طور برنامه ضیافت رمضان باز با همكاری صداوسیما از محل این نمایشگاه هر شب در شبكه پنج صداوسیما نمایش داده خواهد شد.

وی با اشاره به این كه مددجویان دراین نمایشگاه محصولات خودرا به فروش می رسانند، اظهار داشت: هدف اصلی این نمایشگاه این بود كه مانند سایر كشورهای اسلامی باز در ایران همزمان با آغاز ماه مبارك رمضان فضای جشن ایجاد شود.

بگفته سرپرست معاونت امور نمایشگاهی، تسهیلات ویژه ای برای مددجویان كمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی برای دریافت غرفه در این نمایشگاه پیش بینی شده است و این نمایشگاه در هفت سالن از بیستم تا سی ویكم اردیبهشت از ساعت ۱۸ تا ۲۳ هر شب برگزار می گردد.
منبع:

1398/02/18
18:16:32
5.0 / 5
4219
تگهای خبر: تولید , خدمات , سازمان , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن