تجدید نظر جدی شهرداری در حفظ باغات

تجدید نظر جدی شهرداری در حفظ باغات

تاكسی مدرن: شهردار تهران با اشاره به آلودگی هوا بعنوان یكی از اشكالات اصلی شهر تهران بر ضرورت ایجاد منشأ تولید اكسیژن و توسعه فضای سبز در شهر تاكید نمود.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در افتتاح هفدهمین دوره نمایشگاه بین المللی گل و گیاه با اشاره به روز كارگر و روز شورا اظهار داشت: روز كارگر و شورا را در پیش رو داریم كه منشأ خیرات فراوانی در كشور بوده اند پس باید این روزها را به همه مردم تبریك بگویم.
وی ادامه داد: باغ های ایرانی و فضای سبزی كه به دست هنرمندان ایرانی از گذشته زینت داده می شدند قسمتی از فرهنگ ما شمرده می شود. در حقیقت ثبت ۱۲ باغ ایرانی نشان از نقش ایرانی ها در توسعه فضای سبز دارد. امیدواریم این روش و منش كه از آموزه های ما باز سرچشمه می گیرد در آینده باز توسعه پیدا كند.
شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به برگزاری ۱۷ دوره نمایشگاه بین المللی گل و گیاه اظهار داشت: بالقطع برگزاری مستمر این نمایشگاه خصوصاً در اردیبهشت ماه كه همراه با بهار است و پیام انتقال لطافت بهاری را به همراه دارد اثر مثبتی در توسعه فضای سبز شهر تهران دارد و باید از برگزار كنندگان این نمایشگاه قدردانی كرد.
وی ادامه داد: آلودگی و ترافیك از مشكلات كلانشهرهای دنیاست. هر چند كه چاره هایی برای آن به صورت قطعی وجود دارد و خیلی از كشورها باز به این چاره ها رسیده اند اما تهران كه یكی از كلانشهرهای زیبا شمرده می شود با این مشكلات دست و پنجه نرم می كند. بالقطع یكی از راهكارهای كنترل آلودگی هوا، كنترل منابع آلاینده است و چاره دیگر توسعه فضای سبز است.
وی افزود: بالقطع توسعه فضای سبز یك گردنگیر و اقدامی الزامی شمرده می شود. در دوره مدیریت شهری جدید باز با همراهی شورا اقدامات زیادی همچون پیشگیری از تخریب باغات در دستور كار قرار گرفته است. در حقیقت تجدید نظر جدی در حفظ باغات انجام شده، به شكلی كه دیگر مجوز برج باغی صادر نخواهد شد و تلاش خواهیم كرد با تشویق مالكین ضمن حفظ باغ منافع شهر و مالكین تأمین شود.
حناچی اشاره كرد: منشأ آلاینده ها را باید كنترل نماییم و منشأ تولید اكسیژن در شهر را باید عادلانه و فراوان ایجاد نماییم. البته حفظ باغات كمك همه را می طلبد و شهرداری نباید در این مأموریت تنها بماند.
منبع:

1398/02/08
22:20:30
5.0 / 5
4434
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , باغ , ترافیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن